Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wymiana wtryskiwaczy paliwa - jak wybrać odpowiednie?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Są dwa sposoby na poprawne dobranie wtryskiwaczy do silnika naszego samochodu:

  • Dobranie wtrysków po numerze VIN - pierwszym ze sposobów jest dobranie wtrysku po numerze VIN. Z uwagi, że większość właścicieli samochodów nie orientuje się, jaki rodzaj wtrysków paliwa posiada, najlepszą metodą na ich prawidłowy dobór jest podanie specjaliście numeru VIN. Umieszczony jest on na tabliczce znamionowej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Informuje także o kraju, miejscu i roku produkcji samochodu, a nawet kolorze, w którym auto opuściło fabrykę.
  • Znalezienie numeru wtryskiwacza - w pierwszej kolejności podczas doboru wtryskiwacza paliwa powinniśmy spróbować znaleźć jego numer. To najprostszy sposób na wskazanie właściwych komponentów. A żeby odnaleźć numer wtrysku wystarczy tylko zdemontować plastikową osłonkę z silnika i odczytać znajdujący się z reguły na cewce wtryskiwacza numer.

Wtryskiwacze są wyjątkowo istotną częścią w układzie wtryskowym, który ma ogromny wpływ na poprawne działanie każdego Diesla, dlatego ich prawidłowy dobór jest tak ważny. Nie mając pewności warto zlecić to zadanie specjalistom z działu wtryskiwaczy, którzy bez problemu dopasują wtryski, a my będziemy mieć 100% pewność.

Wtryskiwacz paliwa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryskiwacze różnego rodzaju

Wymiana wtryskiwaczy na nowe, regenerowane czy używane?

  • Nowe wtryskiwacze - Kiedy zależy nam na najwyższej jakości i trwałości, to zdecydowanie najlepszym wyborem będą nowe, oryginalne wtryski paliwa. Przy wymianie podzespołów na nowe, mamy pewność, że są w pełni sprawne i posłużą przez długi czas. Jednak w przypadku wymiany całego kompletu, koszt wtrysków może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Stąd też właściciele Diesli poszukają często alternatywnych rozwiązań.

  • Już zregenerowane wtryskiwacze - Gdy szukamy tańszego rozwiązania, które nadal zapewnia wysoką jakość podzespołów, to sprawdzonym wyborem będą zregenerowane wtryski. Jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem, a zregenerowane podzespoły wykazują parametry zbliżone do nowych komponentów. Dodatkowo, szybki czas realizacji usługi oraz okres gwarancyjny, to kolejne czynniki, które przekonują posiadaczy Diesli.

  • Używane wtryskiwacze - W przypadku, kiedy poszukujemy najtańszej z opcji, możemy rozważyć zakup używanych wtryskiwaczy, który jest dość popularny, jednak też najbardziej ryzykowny. Główną ich zaletą jest stosunkowo niska cena, jednak fachowcy nie zalecają zakupu używanych części, ponieważ takie części zazwyczaj pozyskiwane są z różnych silników, a ich parametry są nieznane. Zakup używanych wtrysków, z niewiadomego pochodzenia może zakończyć się ciągłym serwisem lub koniecznością zakupu kolejnych, tym razem sprawnych podzespołów.

Czy wymienia się jeden wtrysk, czy wszystkie?

Zalecana jest wymiana wszystkich wtryskiwaczy, jednak możliwa jest też wymiana wyłącznie jednego wtrysku w Dieslu. Po otrzymaniu diagnozy, która wskazuje na uszkodzenie jednego wtrysku, można zdecydować się na jego wymianę bez konieczności wymiany wszystkich podzespołów. Decyzja o wymianie tylko jednego wtryskiwacza zależy od kilku czynników, w tym diagnozy problemu, stanu pozostałych wtrysków, zaleceń fachowca.
Zdarzają się przypadki, w których zalecana jest wymiana wszystkich wtryskiwaczy, gdy samochód ma już duży przebieg bądź wtryski zbliżają się do końca okresu swojej eksploatacyjnej żywotności. W takich sytuacjach wymiana wszystkich wtryskiwaczy może być zalecana jako środek ostrożności, aby uniknąć rozległych uszkodzeń i dużych koszów naprawy.

Numer wtryskiwacza

Co należy zrobić po wymianie wtryskiwaczy?

Po wymianie lub regeneracji wtryskiwaczy konieczne jest ich ponowne zakodowanie, czyli doprecyzowanie dawki wtrysku paliwa. To niezbędny etap, który przyczynia się do równomiernej, jak i wydajnej pracy całego układu wtryskowego. Wtryskiwacze mają różne właściwości, dlatego, by mogły równo pracować, należy je zakodować, czyli wprowadzić do sterownika odpowiednie parametry określające pracę komponentów.
W przypadku niezakodowania wtryskiwaczy, ich praca będzie podobna do pracy uszkodzonych lub wyeksploatowanych wtrysków.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki