Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Do czego służą wtryskiwacze w pojeździe?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zastosowanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Do czego służą wtryskiwacze w pojeździe?
Do czego służą wtryskiwacze w pojeździe?

Wtryskiwacze mają za zadanie podawać określoną dawkę paliwa wyliczoną przez sterownik jednostki napędowej pod bardzo wysokim ciśnieniem. Jeżeli wtryski dobrze pracują, to możliwa jest jazda autem. Zwracaj uwagę na jakość tankowanego paliwa, ponieważ brudny olej napędowy przyczyni się do zanieczyszczenia wtrysków, co spowoduje pogorszenie ich kondycji i będzie miało to wpływ na znaczne pogorszenie pracy silnika. Niesprawne wtryskiwacze wykazują bardzo charakterystyczne objawy, które należy jak najszybciej zweryfikować w ASO, ponieważ mogą one także świadczyć o zupełnie innej usterce. Te elementy układu Common Rail są bardzo drogie, natomiast bardziej opłaca się je regenerować, niż dopuścić do ich całkowitego uszkodzenia.

Jak działa układ wtryskowy w dieslu? - Wtryski w samochodzie

Wtryskiwacze w samochodzie są niezbędne do tego, aby móc swobodnie jeździć samochodem. W zbiorniku paliwa jest pompa, który zajmuje się przetłoczeniem oleju napędowego do pompy wysokiego ciśnienia przez filtr paliwa. Wtryski dzięki tej pompie mają możliwość dostarczenia oleju napędowego do komory spalania. Warunkiem jest jednak odmierzenie właściwej dawki ON i podanie ich w odpowiednim momencie pod wysokim ciśnieniem do cylindrów jednostki napędowej.

1. Wtryskiwacze Common Rail – zobacz jak są zbudowane - Wtryski paliwa

Budowa wtrysków jest całkiem prosta; składa się on z około 30 elementów, a podstawową częścią wtryskiwacza jest rozpylacz w postaci ruchomej iglicy i obudowa, w której się ona znajduje. Iglica ta porusza się w górę i w dół przy pomocy sprężynek, otwiera albo zamyka dopływ oleju napędowego. Wtryski są wmontowywane w głowicy jednostki napędowej (po jednej sztuce na każdy cylinder) i podłącza się je kostkami do układu elektrycznego, stanowiąc ich niezbędne zasilanie.

Wtryskiwacze Common Rail – zobacz jak są zbudowane - Wtryski paliwa
Wtryskiwacze Common Rail – zobacz jak są zbudowane - Wtryski paliwa

2. Uwaga! To się psuje: układ wtryskowy - Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy

Niestety pojawienie się problemów z układem wtryskowym bardzo utrudni poruszanie się samochodem, dlatego zaraz, gdy zauważysz, że działanie Twojego silnika znacznie się pogorszyło, z rury układu wydechowego wydostaje się gęsty dym, ciężko uruchomić pojazd, to udaj się z tym do serwisu na diagnostykę tych podzespołów. Nie czekaj z wizytą zbyt długo, ponieważ jeżdżenie pojazdem z uszkodzonymi wtryskami nie jest w ogóle bezpieczne i jest niekomfortowe.

Udostępnij wpis

Komentarze

Sylwia

Wystawiono 2 lata temu

Wtryskiwacze są elementem układu paliwowego samochodu lub innego pojazdu. Ich głównym zadaniem jest dostarczanie paliwa do silnika w odpowiednich ilościach i w odpowiednim momencie, aby umożliwić prawidłowe spalanie i działanie silnika. Wtryskiwacze są zazwyczaj umieszczone w głowicy silnika lub w kolektorze dolotowym, a ich otwieranie i zamykanie jest sterowane przez układ zapłonu i elektronikę pojazdu. Wtryskiwacze są zazwyczaj używane w silnikach benzynowych i wysokoprężnych, a ich działanie polega na wytwarzaniu ciśnienia i wyrzucaniu strumienia paliwa pod wysokim ciśnieniem do komory spalania.

Czy ta opinia była pomocna?

Antonio

Wystawiono 2 lata temu

Dobrze wiedzieć więcej o wtryskiwaczach, a zwłaszcza warto sprawdzić, jak jeździć autem, żeby szybciej się nie zużyły, bo później za naprawę wydaje się krocie.

Czy ta opinia była pomocna?

Karmelek

Wystawiono 2 lata temu

Pomocny artykuł i na pewno godny uwagi, bo wtryskiwacze są bardzo delikatnym i ważnym elementem w aucie i myślę też, że wymagają dodatkowej pielęgnacji

Czy ta opinia była pomocna?

sysiaa_95

Wystawiono 2 lata temu

Wniosek jest jeden, jeśli nie będę dbał o wtryski to mogę mieć poważne problemy. Dobry artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki