Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co to są wtryski w samochodzie?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Za co odpowiadają wtryski?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co to są wtryskiwacze w samochodzie?
Co to są wtryski w samochodzie?

Wtryskiwacz to jeden z podzespołów układu paliwowego odpowiedzialny za dostarczanie paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze odgrywają kluczową rolę w uruchomieniu samochodu, gdyż silnik może pracować dopiero po uzyskaniu odpowiedniej ilości paliwa w odpowiednim czasie. Wtryskiwacze są instalowane w samochodach napędzanych wysokoprężnym silnikiem Diesla o samoczynnym zapłonie. Solidna konstrukcja wtrysku oraz wysokie ciśnienie wytworzone podczas pracy umożliwiają precyzyjne rozpylenie paliwa, które gwarantuje komfortową, stabilną i równomierną pracę jednostki napędowej.

1. Jak działa wtryskiwacz? – wtrysk paliwa w Dieslu

Wtryskiwacz zostaje uruchomiony za pomocą impulsu elektrycznego wygenerowanego przez sterownik silnika. Napięcie trafiające na cewkę oraz panujące wówczas zmienne ciśnienie powoduje otwieranie i zamykanie się iglicy. W momencie, kiedy iglica jest uniesiona, rozpylacz wtryskuje zadaną dawkę paliwa. Zanik napięcia analogicznie powoduje zamknięcie się iglicy, która dodatkowo dociskana jest w gnieździe przez sprężynę. Wszystkie parametry wtryskiwacza oraz właściwości dawki opisane są w technologii stworzonej przez producenta danego podzespołu. Zastosowanie się do wszystkich wytycznych podczas adaptacji wtrysków gwarantuje wydajną pracę i długą żywotność tych podzespołów.

2. Uwaga! To się psuje w układzie wtryskowym – awaria wtrysku

Jedną z najczęstszych przyczyn awarii układu wtryskowego jest zużycie się lub uszkodzenie wtryskiwaczy. W związku z tym warto posiadać wiedzę na temat tego, które konkretnie elementy wtrysku mogą ulec zniszczeniu w pierwszej kolejności. Co więc psuje się najczęściej we wtryskiwaczu? Poniżej zawarliśmy zbór możliwych usterek:

- Uszczelniacze, które zwyczajnie wycierają się pod wpływem długich lat eksploatowania pojazdu. Pęknięte i sparciałe oringi należy wymienić, aby nie dopuścić do wystąpienia nieszczelności w konstrukcji wtryskiwacza.
- Iglica, której awaria spowodowana jest zatarciem stożka lub zużyciem części. Iglicę bardzo łatwo uszkodzić także poprzez tankowanie paliwa o złej jakości.
- Końcówka rozpylacza, która z reguły zapycha się zanieczyszczeniami znajdującymi się w oleju napędowym. Uszkodzona końcówka wtrysku będzie wiązała się z niepoprawnym dozowaniem paliwa.
- Gniazdo wtryskiwacza, które wyrabia się podczas użytkowania pojazdu. Wówczas powierzchnia, w której osadzone są wtryski, jest nierówna, co prowadzi do powstania nieszczelności.

Konkretny powód awarii wtryskiwacza odnajdziemy podczas diagnostyki, jaką należy przeprowadzić w przypadku wystąpienia pierwszych symptomów zużycia wtrysków.

To się psuje w układzie wtryskowym
Uwaga! To się psuje w układzie wtryskowym

3. Objawy uszkodzonych wtrysków – jak rozpoznać? - Jak długo można więc jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Awarię wtryskiwaczy rozpoznamy po paru charakterystycznych objawach, jakie towarzyszą uszkodzonym wtryskiwaczom, gdzie jednym z nich jest utrata mocy, która idzie w parze z gorszymi osiągami. Kierowcy Diesli najczęściej jednak wskazują na trudność w uruchomieniu auta oraz na częste i niespodziewane gaśnięcie silnika przede wszystkim na biegu jałowym. Kolejnym objawem, który informuje o uszkodzonych wtryskach, jest duże zadymienie, które przełoży się na większą emisję toksycznych spalin. Niesprawne wtryskiwacze nie mają możliwości poprawnie dozować paliwa, co będzie wiązało się z szarpaniem silnika. Dysfunkcje wtrysków rozpoznamy także po uciążliwych hałasach docierających spod maski, falowaniu obrotów, a także większym niż zazwyczaj zużyciu oleju napędowego.

Wszystkie wyżej wymienione symptomy wskazują na potrzebę naprawy wtrysków. Można więc wywnioskować, że nie powinno długo jeździć się z uszkodzonym wtryskiem, ponieważ może to skutkować nawet całkowitą niemożliwością uruchomienia auta. Niesprawne wtryski nie tylko obniżą komfort jazdy, ale mogą w konsekwencji uszkodzić turbosprężarkę, filtr DPF, a nawet sam silnik. Jeśli zaobserwujemy objawy uszkodzonego wtrysku, powinniśmy szybko wyeliminować przyczynę usterki, aby nie doprowadzić do wysokiego stopnia uszkodzeń.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze to elementy układu zasilania silnika, które odpowiadają za wprowadzanie paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze są zazwyczaj zamontowane na listwie wtryskowej lub bezpośrednio na głowicy silnika. W przypadku silników benzynowych, wtryskiwacze są odpowiedzialne za dostarczanie paliwa do komory spalania w odpowiednim momencie i ilości. W silnikach diesla wtryskiwacze odpowiedzialne są za wprowadzenie odpowiedniej ilości paliwa i jego rozpylenie, oraz niekiedy dogrzewanie paliwo przed wtryskiem. Wtryskiwacze są zazwyczaj elektromagnetyczne i działają na zasadzie solenoidu, który otwiera zawór wtryskiwacza, pozwalając na przepływ paliwa. Wtryskiwacze są bardzo precyzyjnymi urządzeniami, które muszą pracować z dokładnością do kilku mikronów, aby zapewnić optymalne działanie silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki