Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co to są wtryski w samochodzie?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Za co odpowiadają wtryski?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Co to są wtryskiwacze w samochodzie?
Co to są wtryski w samochodzie?

Wtryskiwacz to jeden z podzespołów układu paliwowego odpowiedzialny za dostarczanie paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze odgrywają kluczową rolę w uruchomieniu samochodu, gdyż silnik może pracować dopiero po uzyskaniu odpowiedniej ilości paliwa w odpowiednim czasie. Wtryskiwacze są instalowane w samochodach napędzanych wysokoprężnym silnikiem Diesla o samoczynnym zapłonie. Solidna konstrukcja wtrysku oraz wysokie ciśnienie wytworzone podczas pracy umożliwiają precyzyjne rozpylenie paliwa, które gwarantuje komfortową, stabilną i równomierną pracę jednostki napędowej.

1. Jak działa wtryskiwacz? – wtrysk paliwa w Dieslu

Wtryskiwacz zostaje uruchomiony za pomocą impulsu elektrycznego wygenerowanego przez sterownik silnika. Napięcie trafiające na cewkę oraz panujące wówczas zmienne ciśnienie powoduje otwieranie i zamykanie się iglicy. W momencie, kiedy iglica jest uniesiona, rozpylacz wtryskuje zadaną dawkę paliwa. Zanik napięcia analogicznie powoduje zamknięcie się iglicy, która dodatkowo dociskana jest w gnieździe przez sprężynę. Wszystkie parametry wtryskiwacza oraz właściwości dawki opisane są w technologii stworzonej przez producenta danego podzespołu. Zastosowanie się do wszystkich wytycznych podczas adaptacji wtrysków gwarantuje wydajną pracę i długą żywotność tych podzespołów.

2. Uwaga! To się psuje w układzie wtryskowym – awaria wtrysku

Jedną z najczęstszych przyczyn awarii układu wtryskowego jest zużycie się lub uszkodzenie wtryskiwaczy. W związku z tym warto posiadać wiedzę na temat tego, które konkretnie elementy wtrysku mogą ulec zniszczeniu w pierwszej kolejności. Co więc psuje się najczęściej we wtryskiwaczu? Poniżej zawarliśmy zbór możliwych usterek:

- Uszczelniacze, które zwyczajnie wycierają się pod wpływem długich lat eksploatowania pojazdu. Pęknięte i sparciałe oringi należy wymienić, aby nie dopuścić do wystąpienia nieszczelności w konstrukcji wtryskiwacza.
- Iglica, której awaria spowodowana jest zatarciem stożka lub zużyciem części. Iglicę bardzo łatwo uszkodzić także poprzez tankowanie paliwa o złej jakości.
- Końcówka rozpylacza, która z reguły zapycha się zanieczyszczeniami znajdującymi się w oleju napędowym. Uszkodzona końcówka wtrysku będzie wiązała się z niepoprawnym dozowaniem paliwa.
- Gniazdo wtryskiwacza, które wyrabia się podczas użytkowania pojazdu. Wówczas powierzchnia, w której osadzone są wtryski, jest nierówna, co prowadzi do powstania nieszczelności.

Konkretny powód awarii wtryskiwacza odnajdziemy podczas diagnostyki, jaką należy przeprowadzić w przypadku wystąpienia pierwszych symptomów zużycia wtrysków.

To się psuje w układzie wtryskowym
Uwaga! To się psuje w układzie wtryskowym

3. Objawy uszkodzonych wtrysków – jak rozpoznać? - Jak długo można więc jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Awarię wtryskiwaczy rozpoznamy po paru charakterystycznych objawach, jakie towarzyszą uszkodzonym wtryskiwaczom, gdzie jednym z nich jest utrata mocy, która idzie w parze z gorszymi osiągami. Kierowcy Diesli najczęściej jednak wskazują na trudność w uruchomieniu auta oraz na częste i niespodziewane gaśnięcie silnika przede wszystkim na biegu jałowym. Kolejnym objawem, który informuje o uszkodzonych wtryskach, jest duże zadymienie, które przełoży się na większą emisję toksycznych spalin. Niesprawne wtryskiwacze nie mają możliwości poprawnie dozować paliwa, co będzie wiązało się z szarpaniem silnika. Dysfunkcje wtrysków rozpoznamy także po uciążliwych hałasach docierających spod maski, falowaniu obrotów, a także większym niż zazwyczaj zużyciu oleju napędowego.

Wszystkie wyżej wymienione symptomy wskazują na potrzebę naprawy wtrysków. Można więc wywnioskować, że nie powinno długo jeździć się z uszkodzonym wtryskiem, ponieważ może to skutkować nawet całkowitą niemożliwością uruchomienia auta. Niesprawne wtryski nie tylko obniżą komfort jazdy, ale mogą w konsekwencji uszkodzić turbosprężarkę, filtr DPF, a nawet sam silnik. Jeśli zaobserwujemy objawy uszkodzonego wtrysku, powinniśmy szybko wyeliminować przyczynę usterki, aby nie doprowadzić do wysokiego stopnia uszkodzeń.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono 9 miesiecy temu

Wtryskiwacze to elementy układu zasilania silnika, które odpowiadają za wprowadzanie paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze są zazwyczaj zamontowane na listwie wtryskowej lub bezpośrednio na głowicy silnika. W przypadku silników benzynowych, wtryskiwacze są odpowiedzialne za dostarczanie paliwa do komory spalania w odpowiednim momencie i ilości. W silnikach diesla wtryskiwacze odpowiedzialne są za wprowadzenie odpowiedniej ilości paliwa i jego rozpylenie, oraz niekiedy dogrzewanie paliwo przed wtryskiem. Wtryskiwacze są zazwyczaj elektromagnetyczne i działają na zasadzie solenoidu, który otwiera zawór wtryskiwacza, pozwalając na przepływ paliwa. Wtryskiwacze są bardzo precyzyjnymi urządzeniami, które muszą pracować z dokładnością do kilku mikronów, aby zapewnić optymalne działanie silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki