25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA WTRYSKIWACZY – KOSZT

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.85

Wielu kierowców często zadaje sobie pytanie ile może taka wymiana wtryskiwaczy kosztować. Wtryskiwacze są najbardziej precyzyjnym, a przez to delikatnym elementem układów Common Rail. Poprawnie użytkowane mogą wytrzymać nawet do 150 tysięcy kilometrów. Jednakże, nawet niewielka ilość zanieczyszczeń z paliwa i osadu może spowodować ich zablokowanie, co skutkuje niemożnością przepływu paliwa bądź też nadmiernym się go przelewaniem. Zignorowanie tego problemu może doprowadzić do wypalenia tłoków, zatarcia turbosprężarki, a ostatecznie do ruiny silnika. Dlatego też wymiana wtrysków jest dość powszechnie wykonywanym zabiegiem. Jego koszt jest jednak stosunkowo wysoki.

 

Wtryskiwacz Bosch podczas regeneracji w naszym salonie
Wymiana wtryskiwaczy – koszt


Co wpływa na cenę naprawy?

Na cenę wpływ ma wiele czynników, jak chociażby to czy w grę wchodzi wymiana wtryskiwaczy Diesel, czy też benzynowych, jaki producent brany jest pod uwagę i wreszcie jaki warsztat wykonuje usługę i jaki jest poziom usterki. W zależności od tych punktów przy naprawie usterki można zastosować czyszczenie, regenerację lub wymianę wtryskiwaczy. Bywa, że uszkodzone wtryski nie trzeba od razu wymieniać na nowe. Często zupełnie wystarczająca może okazać się regeneracja wtryskiwaczy, koszt której jest znacząco niższy. W niektórych przypadkach, gdy zależy nam na oszczędności, czyszczenie może dać widoczne rezultaty. Oczywiście, wymiana całego układu wtrysków zapewnia największą gwarancję skuteczności i przy odpowiednim użytkowaniu mamy spokój na kolejne tysiące kilometrów. Jedyną stanowczo nie polecaną metodą jest zakup używanych wtryskiwaczy. W większości przypadków ich stan techniczny i jakość są wątpliwe, nie rozwiązują one problemu z usterką, a sama wymiana okazuje się tylko niepotrzebnym wydatkiem pieniędzy.

Klienci, których interesuje regeneracja bądź wymiana wtryskiwaczy benzynowych, Common Rail, czy też wymiana pompowtryskiwaczy – cena wszystkich tych usług podana jest na naszej stronie w zakładce cennik.

 

Wtryskiwacze Delphi
Co wpływa na cenę naprawy?

Komentarze

Sylwester 2021-01-05 14:00:07

Polecam regenerację wtryskiwaczy Bosch! Bez wychodzenia z domu, przez telefon wszystko załatwiłem.

Michał 2021-01-05 12:15:37

Kupowałem wtryskiwacze na wymianę, wcześniej robiłem rozeznanie po różnych ofertach, nie była to cena najbardziej atrakcyjna na rynku ale Pani z infolinii mnie zachęciła. Nie żałuję bo wtryski kompleksowo zrobione.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO