Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYMIANA WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

WYMIANA WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wymiana wtryskiwaczy w układzie Common Rail może być dość skomplikowanym procesem, który wymaga odpowiedniego przygotowania i specjalistycznych narzędzi. Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić, który z wtryskiwaczy wymaga wymiany, co zwykle wiąże się z przeprowadzeniem szczegółowej diagnostyki układu wtryskowego. Taka konieczność najczęściej spowodowana może być spowodowana przez kilka czynników. Najbardziej zgubny wpływ na poprawną pracę wtryskiwaczy ma kiepskiej jakości paliwo. Posiada ono niższe właściwości smarne, a jego skład przyczynia się do gromadzenia się na częściach wtryskiwaczy szkodliwego nagaru. Może ono także prowadzić do spalania stukowego, co oznacza, że mieszanka paliwowa spala się w niewłaściwym momencie i przy zbyt dużym ciśnieniu w cylindrze. Warto również dodać, że obecnie wtryskiwacze pracują w znacznie cięższych warunkach w porównaniu z ubiegłymi latami, a ciśnienie wewnątrz układu jest kilkukrotnie wyższe. Wszystko to może prowadzić do poważnych i kosztownych awarii. W życiu większości aut z dużym przebiegiem może przyjść ten moment, gdy niezbędna będzie wymiana wtryskiwaczy Common RailJakie są jej oznaki i jak wygląda wymiana wtryskiwaczy krok po kroku?

Wtryskiwacz Denso podczas regeneracji
Wymiana wtryskiwaczy Common Rail

Objawy i wymiana uszkodzonych wtrysków

Objawy awarii są dość łatwo zauważalne. Spadek mocy silnika, ciemny dym z rury wydechowej, wzrost zużycia paliwa, szarpania na biegu jałowym – to tylko kilka z najczęstszych oznak. Koszty tej usterki są zależne od sposobu naprawy, dostępności części, marki producenta, czy możliwości serwisu. Biorąc pod uwagę nawet sam demontaż wtryskiwaczy, cena może różnić się wraz ze stopniem ich uszkodzenia. Podczas wymiany należy zadbać o czystość wykonywanych operacji. Po zdemontowaniu wtrysków czyści się miejsce pod nowy wtrysk oraz jeśli jest taka opcja, stosuje się podkładkę lub komplet uszczelnień. Do tego na wtrysk nanosi się pastę zapobiegającą zapiekaniu. Z reguły nie zaleca się dokonywania wymiany samemu, gdyż często niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. Podczas nieumiejętnego demontażu wtrysków można łatwo uszkodzić inne elementy układu. Przede wszystkim jednak, nowe wtryski wymagają zakodowania, aby ich praca była poprawnie zsynchronizowana.

Jeśli jesteś zainteresowany wymianą wtryskiwaczy Diesel, wymianą wtryskiwaczy benzynowych, czy też ich regeneracją, skontaktuj się z naszym serwisem w celu fachowej usługi.

Przykładowy wtryskiwacz Common Rail
Objawy i wymiana uszkodzonych wtrysków
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Wymiana wtryskiwaczy Common Rail to proces, w którym specjalista zamienia uszkodzone lub zużyte wtryskiwacze na nowe. Wtryskiwacze Common Rail są odpowiedzialne za dostarczanie paliwa do silnika w układzie wtryskowym Common Rail. Wymiana wtryskiwaczy jest konieczna w przypadku ich uszkodzenia lub zużycia, co może powodować problemy związane z brakiem mocy silnika, nierówną pracą silnika lub wyciekiem paliwa. Cena wymiany wtryskiwaczy Common Rail może wynieść od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych za sztukę, w zależności od marki i modelu samochodu oraz lokalizacji warsztatu. Zaleca się skontaktowanie się z kilkoma warsztatami w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat ceny.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki