25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA WTRYSKIWACZY COMMON RAIL

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.75

W życiu większości aut z dużym przebiegiem może przyjść ten moment, gdy niezbędna będzie wymiana wtryskiwaczy Common Rail. Usterka tego układu może być spowodowana przez kilka czynników. Najbardziej zgubny wpływ na poprawną pracę wtryskiwaczy ma kiepskiej jakości paliwo. Posiada ono niższe właściwości smarne, a jego skład przyczynia się do gromadzenia się na częściach wtryskiwaczy szkodliwego nagaru. Może ono także prowadzić do spalania stukowego, co oznacza, że mieszanka paliwowa spala się w niewłaściwym momencie i przy zbyt dużym ciśnieniu w cylindrze. Warto również dodać, że obecnie wtryskiwacze pracują w znacznie cięższych warunkach w porównaniu z ubiegłymi latami, a ciśnienie wewnątrz układu jest kilkukrotnie wyższe. Wszystko to może prowadzić do poważnych i kosztownych awarii. Jakie są jej oznaki i jak wygląda wymiana wtryskiwaczy krok po kroku?

 

Wtryskiwacz Denso podczas regeneracji
Wymiana wtryskiwaczy Common Rail


Objawy i wymiana uszkodzonych wtrysków

Objawy awarii są dość łatwo zauważalne. Spadek mocy silnika, ciemny dym z rury wydechowej, wzrost zużycia paliwa, szarpania na biegu jałowym – to tylko kilka z najczęstszych oznak. Koszty tej usterki są zależne od sposobu naprawy, dostępności części, marki producenta, czy możliwości serwisu. Biorąc pod uwagę nawet sam demontaż wtryskiwaczy, cena może różnić się wraz ze stopniem ich uszkodzenia. Podczas wymiany należy zadbać o czystość wykonywanych operacji. Po zdemontowaniu wtrysków czyści się miejsce pod nowy wtrysk oraz jeśli jest taka opcja, stosuje się podkładkę lub komplet uszczelnień. Do tego na wtrysk nanosi się pastę zapobiegającą zapiekaniu. Z reguły nie zaleca się dokonywania wymiany samemu, gdyż często niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. Podczas nieumiejętnego demontażu wtrysków można łatwo uszkodzić inne elementy układu. Przede wszystkim jednak, nowe wtryski wymagają zakodowania, aby ich praca była poprawnie zsynchronizowana.

 

Jeśli jesteś zainteresowany wymianą wtryskiwaczy Diesel, wymianą wtryskiwaczy benzynowych, czy też ich regeneracją, skontaktuj się z naszym serwisem w celu fachowej usługi.

 

Przykładowy wtryskiwacz Common Rail
Objawy i wymiana uszkodzonych wtrysków

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO