Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYJAŚNIAMY, Z JAKICH OBWODÓW SKŁADA SIĘ UKŁAD CR

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

WYJAŚNIAMY, Z JAKICH OBWODÓW SKŁADA SIĘ UKŁAD CR

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W układzie Common Rail występują dwa główne obwody związane z ciśnieniem: obwód niskiego ciśnienia i obwód wysokiego ciśnienia.

- Obwód niskiego ciśnienia: Ten obwód obejmuje przepływ paliwa od zbiornika do pompy paliwowej. Paliwo jest pobierane przez pompę z zbiornika i przepływa przez filtr paliwa, który usuwa zanieczyszczenia. Następnie paliwo jest dostarczane do pompy paliwowej, która generuje ciśnienie, ale na niższym poziomie niż ciśnienie wymagane do wtryskiwania. Pompa niskiego ciśnienia dostarcza paliwo do pompy wysokiego ciśnienia.

- Obwód wysokiego ciśnienia (Common Rail): Ten obwód jest odpowiedzialny za generowanie i utrzymanie wysokiego ciśnienia, które jest wymagane do dokładnego wtrysku paliwa do komory spalania. Paliwo z pompy niskiego ciśnienia trafia do szyny (common rail), która jest wspólnym zbiornikiem dla wszystkich wtryskiwaczy. W tym obwodzie znajduje się pompa wysokiego ciśnienia, która spręża paliwo do bardzo wysokiego ciśnienia, sięgającego nawet kilku tysięcy barów. Paliwo jest przechowywane w szynie pod wysokim ciśnieniem, gotowe do natychmiastowego wtrysku do komory spalania w odpowiednim momencie.

Specjalnie dla was, ale także dla własnej nieocenionej przyjemności postaramy się odpowiedzieć na frapujące was, ale po części także i nas, pytanie, z jakich obwodów składa się układ CR. Od razu jesteśmy zobowiązani odczarować dla was skrót CR, ponieważ po jego rozwinięciu uzyskamy pełną nazwę, jaką jest zwyczajnie Common Rail i dlatego w naszych dociekaniach będziemy zamiennie stosować te frazesy. Uprzedzamy w ten sposób, gdyż nie wypada nam zostawiać żadnych wątpliwości i nie zależy nam, na tym byście się dodatkowo głowili, o czym my tutaj mówimy.

Wyjaśniamy, z jakich odwodów składa się układ Common Rail
Wyjaśniamy, z jakich obwodów składa się układ CR

1. Ogólna konstrukcja układu

Dla bardziej wtajemniczonych myśl przewodnia może wydawać się skomplikowana, ale dla przeciętnego odbiorcy sprawa będzie zdecydowanie prostsza. Uwierzcie, że nie warto skupiać się zanadto i rozwijać, jaka to jest szczegółowa charakterystyka elementów układu zasilania Common Rail, a to z tego powodu, że zależy nam na klarownym oddaniu tego i tak trudnego tematu. Przyjmując za priorytet czystość i szablonowość problemu, zauważymy w końcu, że układ, o którym mowa, jest tak łatwy, jak bułka z masłem do porannej zabielonej kremowym mlekiem kawy. Żeby jednak tak nie słodzić, jak nie posłodziliśmy tej wyżej wymienionej kawy, powiemy, że same elementy układu Common Rail będą już charakteryzować się wysoką precyzyjnością, a co za tym idzie również mniej przystępną w odbiorze, konstrukcją. Ryzykowne byłoby w tym wypadku precyzowanie każdego z elementów mechanizmu, dlatego nie będziemy komplikować zagadnienia. Choć ostatecznie warto mieć pojęcie, że budowa układu Common Rail uzbrojona jest w szereg wysoce dokładnych składowych. Podstawowe elementy tego bardzo wrażliwego układu, to przede wszystkim pompy oraz, co najistotniejsze listwa, na której zlokalizowany jest szereg zagmatwanych wtryskiwaczy, o które to właśnie zazwyczaj jest najwięcej troski i które to najczęściej ulegają zniszczeniu. Szczęśliwie inne elementy układu zasilania Common Rail, jak pozostające bez większego zarzuty pompy, nieczęsto ulegają awarii i to ta pocieszająca kwestia. Mamy zatem objaśnione to, co wydawało się najbardziej szczególne w tej charakterystyce i widzimy, że całkiem łatwo nam przyszło zrozumienie konstrukcji. Trzeba mieć jednak na uwadze, że sama ogólna budowa układu zasilania Common Rail nie precyzuje nam problemów występujących w tym układzie i dobrze poznać też podstawowe funkcje mechanizmu.

Ogólna konstrukcja układu
Ogólna konstrukcja układu

Kłopoty z układem Common Rail

Teraz po powyższym zapewne spora część z was zastanawia się, jakie zadania ma spełniać obwód niskiego ciśnienia CR i jak to właściwie działa. Być może kolejny raz wprowadzimy was w stan konsternacji, ponieważ historia się powtarza i przedmiot opracowania ponownie jest dość przyjazny. Przechodząc zatem do opracowania, należy wiedzieć, że system ten działa na zasadzie bezpośredniego wtrysku paliwa. Istotą tego jest także utrzymanie ciśnienia na odpowiednim poziomie i co równie ważne, odpowiedniej czystości paliwa. Z tego względu, że wszelkie zabrudzenia mogą, a nawet prędzej czy później, będą determinowały zaburzenia pracy tego precyzyjnego mechanizmu. W następstwie sprawi to, że dla Common Rail, zasada działania będzie niestety niezrównoważona, co w efekcie spowoduje nieuniknioną usterkę. Tak ważna jest dlatego odpowiednia i pieczołowita dbałość i wyraźna rozwaga. Rozumieć przez to należy, że każdy nasz wybór będzie miał w końcu pewne następstwa i to od nas zależy, czy będziemy się cieszyć długą niezawodnością naszych aut, czy nieustannie będziemy musieli odwiedzać serwisy. Chociaż oczywiście w rozumieniu wysokiej dbałości, również warto, od czasu do czasu, odwiedzić taki renomowany salon, by rozwiać wszelkie wątpliwości i mieć pewność, że wszystko jest w najlepszym porządku.

Kłopoty z układem Common Rail
Kłopoty z układem Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Błażej

Wystawiono Rok temu

Układ Common Rail składa się z pompy wtryskowej, listwy wtryskiwaczy, wtryskiwaczy i elektrozaworów. Obwód niskiego ciśnienia zapewnia dostarczenie paliwa do pompy wtryskowej, a obwód wysokiego ciśnienia zapewnia dostarczenie paliwa do wtryskiwaczy. Pompa wtryskowa tworzy wysokie ciśnienie paliwa, które jest przesyłane do listwy wtryskiwaczy. Listwa wtryskiwaczy podtrzymuje stałe ciśnienie paliwa, które jest następnie dostarczane do wtryskiwaczy. Wtryskiwacze są zasilane z listwy wtryskiwaczy i wytwarzają strumień paliwa pod wysokim ciśnieniem. Strumień paliwa jest wprowadzany do cylindra silnika przez elektrozawory. Elektrozawory są sterowane przez sterownik silnika, który kontroluje ilość paliwa, która może być wprowadzana do cylindra.

Czy ta opinia była pomocna?

Henryk

Wystawiono 3 lata temu

Jedno nie podlega wątpliwości - układ common rail jest bardzo wydajny i o wiele bardziej przemyślany niż jego poprzednicy.

Czy ta opinia była pomocna?

998015

Wystawiono 4 lata temu

I teraz wszytsko jasne ! :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki