Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz Renault – część 11

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacz Renault Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacz Renault to część układu wtryskowego silnika, która odpowiada za podawanie paliwa do cylindrów. Jest to kluczowy element, który wpływa na osiągi, zużycie paliwa oraz emisję spalin pojazdu marki Renault. Wtryskiwacz Renault – część 11 to artykuł będący kontynuacją cyklu na temat wtryskiwaczy Common Rail w samochodach najpopularniejszych w Polsce marek. Na prośby klientów naszego serwisu tworzymy opracowania, w których poruszamy rozmaite zagadnienia dotyczące wtryskiwaczy CR w samochodach wyposażonych w mające wielu zwolenników jednostki wysokoprężne Diesla. Dokładamy starań, aby po wyjaśnieniu jak najprostszych szczegółów, chociażby tego, co oznaczają numery na wtryskach oraz czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem, koncentrować się na bardziej zaawansowanych kwestiach – podpowiadamy, jak dobrać wtryskiwacze do posiadanego modelu pojazdu, wyjaśniamy, po co przeprowadza się kodowanie wtryskiwaczy 1.5 DCI oraz innych silników występujących w Renault, a także opisujemy całościowy serwis wtryskiwaczy zgodny ze standardami światowej klasy producentów wtryskiwaczy Common Rail. Jeśli Twój Renault 1.9 lub 1.5 DCI klekocze, a przyjemność z jazdy odbierają także inne objawy zabrudzonych wtryskiwaczy, sprawdź, czy warto skorzystać z usługi, jaką jest regeneracja wtryskiwaczy.

Wtryskiwacze Renault - jakie wtryski są w samochodach tej marki?
Wtryskiwacz Renault - część 11

1. Wtryski a niepokojące odgłosy silnika 1.5 DCI

Cykanie w silniku 1.9 DCI, klekot silnika 1.9 DCI, występujące niekiedy w jednostce napędowej 1.5 DCI terkotanie to objawy, które mogą wskazywać na uszkodzenia istotnych w funkcjonowaniu pojazdu elementów. Często za sytuację, w której 1.9 lub 1.5 DCI klekocze, odpowiadają właśnie wtryskiwacze Common Rail. Innym objawem, który może zostać zdiagnozowany przez mechanika, są typowe dla jednostki 1.9 DCI stuki w głowicy. Wróćmy jednak do kwestii wtryskiwaczy, które najczęściej odpowiadają za niepokojące dźwięki spod maski. Dlaczego tak się dzieje? Metaliczne stuki w silniku 1.9 DCI mogą być powodowane niesprawnymi wtryskiwaczami Common Rail. Podobnie jest w silniku 1.5 DCI, klekot przy dodawaniu gazu często wiąże się z zabrudzonymi wtryskami. Oprócz zabrudzeń na ich nieharmonijną pracę wtryskiwaczy mogą wpływać ich uszkodzenia mechaniczne. Niekiedy zdarza się, że wtrysk się zacina. W zależności od etapu jego pracy, w 1.5 DCI zawieszone wtryski mogą pozostać w pozycji otwartej lub zamkniętej. Wówczas wtryskiwacz albo przelewa paliwo, albo nie ma możliwości dostarczyć oleju napędowego do komory spalania. Twarda praca 1.9 DCI lub 1.5 DCI to często skutek zanieczyszczeń, które gromadzą się w poszczególnych elementach wtryskiwacza. Wrogiem wtrysku może stać się nawet najmniejsze zanieczyszczenie, które najczęściej przedostaje się do układu wraz z wątpliwej jakości olejem napędowym. Jeżeli w silniku pracuje zawieszony wtryskiwacz, objawy (oprócz charakterystycznego stukania) będą wyrażać się także poprzez nadmierne dymienie, spadki mocy, a także problemy z uruchomieniem pojazdu. Uszkodzonych wtryskiwaczy nie należy bagatelizować, ponieważ zaniedbanie ich awarii może przerodzić się w poważne uszkodzenia wtórne innych podzespołów. Najczęściej wskutek usterki wtrysków Common Rail w samochodach marki Renault cierpi filtr cząstek stałych FAP, rozrusznik, akumulator lub dwumasowe koło zamachowe. Ostatecznością jest sytuacja, w której lejące wtryski powoli, lecz konsekwentnie doprowadzają do wypalenia tłoków w silniku. Rozległość tej awarii sprawia, że kierowcy są zmuszeni do całkowitego remontu silnika lub zakupu innego pojazdu w sytuacji, gdy taki remont okazuje się nieopłacalny. Nie warto zwlekać, jeśli Renault z silnikiem 1.5 DCI stuka na zimnym silniku. Jedną z przyczyn mogą być montowane w samochodach wtryskiwacze Bosch Common Rail lub wtryskiwacze Delphi CR. Szybka reakcja na awarię wtryskiwaczy pozwoli uniknąć dużych kosztów naprawy zarówno wtrysków, jak i innych elementów, które mogą się zepsuć razem z wtryskiwaczami.

Wpływ wtryskiwaczy na pracę silnika Renault
Wtryski a niepokojące odgłosy silnika 1.5 DCI

2. Renault | Jak sprawdzić, jakie mam wtryski?

Tematem wtryskiwaczy w posiadanym przez nas samochodzie zaczynamy się interesować dopiero wtedy, gdy w silniku 1.9 lub 1.5 dci stuka wtrysk, występuje dymienie z rury wydechowej lub samochód po prostu traci moc. Jeżeli pierwsze poszukiwania ratunku dla wtryskiwaczy rozpoczynamy od przeszukania platform sprzedażowych, z pewnością spotkamy wtryskiwacze różnych producentów, z różnymi oznaczeniami cyfrowymi i w bardzo zróżnicowanych cenach. Czy do samochodu można zamontować obojętnie jaki wtryskiwacz? Niestety, nie możemy wybierać wtrysków do pojazdu, kierując się jedynie własnymi preferencjami. Każdy wtryskiwacz jest określony konkretnym numerem części i do danej jednostki napędowej nie będzie pasował inny numer wtryskiwacza niż ten podany na części. Wtryskiwacz Renault 1.5 DCI – jak sprawdzić jego numer? W przypadku wtrysków samochodów wszystkich marek ich numery będą znajdować się na obudowie wtryskiwacza. Jeśli nie dysponujemy zdemontowanym wtryskiwaczem, warto sprawdzić wtryskiwacze po numerze VIN. To właśnie dzięki temu oznaczeniu liczbowemu określanemu także jako numer nadwozia możemy zidentyfikować istotne dane techniczne pojazdu, a także poszczególne elementy jego wyposażenia. Wtryskiwacze do modeli Renault oraz do jakichkolwiek innych pojazdów należy dobierać bardzo rzetelnie, gdyż samochód z zamontowanym niewłaściwym wtryskiem nadal nie będzie działał poprawnie. Oprócz właściwego doboru wtryskiwacza, bardzo istotne jest również kodowanie wtryskiwaczy 1.5 DCI oraz kodowanie wtryskiwaczy 1.9 DCI, o czym napisaliśmy w kolejnych częściach artykułu.

3. Renault | Kodowanie wtryskiwaczy 1.5 DCI, 1.9 DCI, 2.0 DCI

Użytkownicy samochodów marki Renault, którzy wymieniali wtryskiwacze w swoich pojazdach, z pewnością spotkali się z zagadnieniem kodowania wtrysków w jednostkach napędowych charakterystycznych dla modeli z rodziny Renault. Czy rzeczywiście kodowanie wtryskiwaczy Renault 1.5 DCI jest koniecznością? Stanowczo skłaniamy się ku twierdzącej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ silnik z niezakodowanymi wtryskiwaczami nie ma możliwości optymalnej pracy. Kodowanie wtrysków 1.5 DCI Siemens, Delphi lub Bosch to istotne zagadnienie, które warto powierzyć specjaliście. Przy każdej okazji podkreślamy, że samo zamontowanie wtryskiwaczy w samochodzie nie wystarczy, ponieważ silnik po prostu sobie z nimi nie poradzi. W serwisie warto dopytać o kodowanie wtrysków – mechanikowi zajmie to dosłownie chwilę, a jednostka napędowa otrzyma szczegółowe informacje na temat parametrów oraz rzeczywistych wartości zainstalowanych w układzie Common Rail wtryskiwaczy. W sytuacji, gdy samochód nie odpala po wymianie wtryskiwaczy, warto zainteresować się tym, czy zostały zakodowane. W przypadku samochodów wszystkich marek, w tym Renault, rozkodowane albo niezakodowane wtryski mogą sprawić, że samochodu nie będzie dało się uruchomić lub pojazd będzie od razu przechodził w tryb awaryjny. Właściwie zaprogramowany kod wtryskiwacza 1.5 DCI pozwoli na uniknięcie tego typu kłopotów. Innym problemem, z którym mogą zmagać się właściciele opisywanych w tym artykule pojazdów, jest usterka kodowania wtryskiwaczy w samochodach marki Renault. Awaria ta występowała w jednostkach napędowych 1.9 DCI oraz 2.0 DCI, dlatego też zalecamy, aby kodowanie wtryskiwaczy 1.9 DCI bądź dwulitrowej jednostki napędowej Renault było przeprowadzane przez specjalistów. Jeżeli po zamontowaniu wtrysku użytkownik pojazdu zauważa tryb awaryjny, aktywuje się kontrolka check engine, a w pamięci komputera pojawia się kod P0611, problem niemalże z całą pewnością leży po stronie wtryskiwaczy, w których pracę wkradła się usterka kodowania.

Procedura kodowania wtryskiwaczy Renault
Renault | Kodowanie wtryskiwaczy 1.5 DCI, 1.9 DCI, 2.0 DCI

4. Ile kosztuje wtryskiwacz Renault?

Przyczyn konieczności zakupu wtryskiwacza lub regeneracji wtrysków może być wiele. Mamy tu na myśli sytuacje, w których w Renault Megane 2 stukanie w silniku odbiera komfort z jazdy, wtryski leją, zacinają się lub pojazdu po prostu nie da się uruchomić. Wiele osób dzwoni do naszego serwisu z bardzo rzeczowymi pytaniami o to, ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy w dieslu lub o to, ile trwa regeneracja wtryskiwaczy. Odpowiedzi dotyczące wtrysków Renault, są dla nich zazwyczaj bardzo satysfakcjonujące. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczone do nas wtryski zostały jak najszybciej i w jak najbardziej rzetelny sposób sprawdzone, a następnie poddane regeneracji. Koszt regeneracji wtryskiwaczy (Mondeo TDCI, Astra, Clio DCI, Scenic, Focus oraz innych popularnych modeli samochodów) stanowi ułamek ceny, jaką musielibyśmy zapłacić, decydując się na zakup nowych wtryskiwaczy, a sam proces jest realizowany zaledwie w ciągu jednego dnia. W przypadku samochodów z logo Renault warto skłonić się ku opcji, jaką jest regeneracja wtryskiwaczy 1.5 DCI. Jaki jest koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu i ile kosztuje naprawa wtryskiwaczy? Cennik zamieszczony na naszej stronie internetowej wtryskiwacz.com stanowi znakomite źródło informacji na ten temat. W postaci tabel ujęliśmy ceny za poszczególne usługi dotyczące wtryskiwaczy, pompowtryskiwaczy oraz pomp wtryskowych. Jeżeli w Twoim Renault z 1.5 DCI stuka wtrysk, cena za przywrócenie mu fabrycznych parametrów nie musi być wysoka. Największym powodzeniem cieszy się opcja regeneracji wtrysków.


Kilka faktów z historii Renault

Renault to jedno z najstarszych przedsiębiorstw motoryzacyjnych w Europie. Jego historia sięga roku 1899, kiedy to dwaj bracia, Fernand i Marcel Renault, założyli spółkę o nazwie pochodzącej od ich nazwiska. Firma na przestrzeni lat prężnie się rozwijała, a wśród jej produktów znalazły się nie tylko samochody, które obecnie są doceniane niemalże na całym świecie. W asortymencie Renault z czasów wojennych znalazła się amunicja, samoloty, potężne samochody użytkowane do transportu oraz czołgi. Gdy wojna dobiegła końca, w fabrykach Renault zaczęto z powrotem produkować samochody cywilne. Obecnie Renault zachwyca samochodami o interesującym wyglądzie i imponujących osiągach. Oprócz samochodów osobowych, na międzynarodowych drogach spotkamy także samochody dostawcze z logo Renault, minivany, kombivany, SUV-y oraz crossovery. Na uwagę zasługuje także model elektryczny, Renault Zoe, jednakże na chwilę obecną w gamie pojazdów francuskiego producenta dużym zainteresowaniem cieszą się pojazdy wyposażone w jednostki wysokoprężne Diesla. Mamy nadzieję, że zagadnienia takie, jak regeneracja wtrysków Renault 1.5 DCI, cena wtryskiwaczy regenerowanych i na wymianę, a także oznaczenia wtryskiwaczy Bosch i Delphi montowanych w samochodach marki Renault z naszą pomocą nie będą stanowić dla Klientów naszego serwisu żadnego problemu – w przypadku pytań służymy fachowymi poradami pod numerami telefonów podanymi na stronie.

Krótka historia Renault
Kilka faktów z historii Renault

Udostępnij wpis

Komentarze

Zibi

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze stosowane w samochodach Renault to komponenty układu wtryskowego silnika. Służą do precyzyjnego dawkowania paliwa do silnika, co pozwala na lepsze osiągi, niższe zużycie paliwa i niższe emisje spalin. W zależności od modelu samochodu Renault, mogą być stosowane różne typy wtryskiwaczy, takie jak wtryskiwacze Common Rail, które pozwalają na bardziej precyzyjne dawkowanie paliwa. Renault stosuje nowoczesne rozwiązania technologiczne w swoich samochodach, co przekłada się na jakość i niezawodność układu wtryskowego. Wtryskiwacze zapewniają dokładną kontrolę ilości dostarczanego paliwa, co przyczynia się do oszczędności paliwa oraz redukcji emisji spalin. Jednak jak każde inne elementy silnika, wtryskiwacze wymagają regularnej konserwacji i serwisu, aby zachować swoją sprawność. Dlatego ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta dotyczących serwisu i stosować odpowiednie paliwo.

Czy ta opinia była pomocna?

Konrad

Wystawiono 4 lata temu

Regenerowałem 1 szt, potem się okazało że to nic nie pomogło i kupiłem 3 pozostałe sztuki na wymianę. Wszystko chodzi jak należy auto nie dusi się, płynnie jezdzi. Bardzo jestem zadowolony, polecam!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki