25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Jednym z najczęściej spotykanych wtrysków piezo, które można spotkać w samochodach z układami Common Rail trzeciej generacji, jest wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch. Tym, co wyróżnia ten rodzaj wtrysków od standardowych, elektromagnetycznych wtryskiwaczy jest przede wszystkim ich budowa. Jest to też sposób na to, jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny tej marki. Zamiast elektromagnesu i trzpienia, we wtryskach piezo wykorzystuje się materiał piezoelektryczny. To sprawia, że wtryski piezo są nawet dziesięciokrotnie szybsze w działaniu, dzięki czemu liczba dawek wtrysku na jeden cykl może wynosić nawet 5-7. Z kolei im więcej dawek wtrysku, tym proces spalania przebiega łagodniej i bardziej wydajnie. Przekłada się to bezpośrednio na polepszenie kultury pracy silnika i zmniejszenie zużycia paliwa.

 

W opinii niektórych kierowców i mechaników skomplikowana budowa wtrysków piezoelektrycznych ma jednak pewną wadę, a jest nią duży koszt nowych podzespołów i naprawa w razie ewentualnej usterki. Do przeprowadzenia skutecznej regeneracji potrzebna jest bowiem duża wiedza i doświadczenie, jak i odpowiednia technologia naprawy, nie wspominając o dostępie do części zamiennych. Mimo to istnieją serwisy, które zajmują się z dużym powodzeniem regeneracją wtryskiwaczy piezoelektrycznych, cena takiej naprawy jest z kolei o wiele przystępniejsza niż wymiana wtrysków na nowe.

 

Wtryskiwacz piezoelektryczny marki Bosch
Wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch


 
Omawiamy – wtryskiwacze piezoelektryczne i żywotność

Przy poprawnej eksploatacji układu Common Rail oraz dbaniu o czystość układu paliwowego, żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych może dochodzić nawet do 250 tys. kilometrów przebiegu. Niestety, są one także dość podatne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, dlatego w przypadku, gdy często zdarza się nam tankować paliwo niskiej jakości, proces zużywania się tych podzespołów może być drastycznie przyspieszony. Stąd też bardzo ważne jest regularne przeprowadzanie kontroli oraz czyszczenia układu Common Rail wyposażonego we wtryski piezoelektryczne.

 

Wtryskiwacz piezoelektryczny marki Bosch po regeneracji
Omawiamy – wtryskiwacze piezoelektryczne i żywotność

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO