Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryski piezo są nawet dziesięciokrotnie szybsze w działaniu od standardowych, elektromagnetycznych wtryskiwaczy. Liczba dawek wtrysku na jeden cykl może wynosić nawet 5-7. Z kolei im więcej dawek wtrysku, tym proces spalania przebiega łagodniej i bardziej wydajnie. Przekłada się to bezpośrednio na polepszenie kultury pracy silnika i zmniejszenie zużycia paliwa. Jednym z najczęściej spotykanych wtrysków piezo, które można spotkać w samochodach z układami Common Rail trzeciej generacji, jest wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch. Tym, co wyróżnia ten rodzaj wtrysków od standardowych, elektromagnetycznych wtryskiwaczy jest przede wszystkim ich budowa. Jest to też sposób na to, jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny tej marki. Zamiast elektromagnesu i trzpienia, we wtryskach piezo wykorzystuje się materiał piezoelektryczny. To sprawia, że wtryski piezo są nawet dziesięciokrotnie szybsze w działaniu.

W opinii niektórych kierowców i mechaników skomplikowana budowa wtrysków piezoelektrycznych ma jednak pewną wadę, a jest nią duży koszt nowych podzespołów i naprawa w razie ewentualnej usterki. Do przeprowadzenia skutecznej regeneracji potrzebna jest bowiem duża wiedza i doświadczenie, jak i odpowiednia technologia naprawy, nie wspominając o dostępie do części zamiennych. Mimo to istnieją serwisy, które zajmują się z dużym powodzeniem regeneracją wtryskiwaczy piezoelektrycznych, cena takiej naprawy jest z kolei o wiele przystępniejsza niż wymiana wtrysków na nowe.

Wtryskiwacz piezoelektryczny marki Bosch
Wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch


 
Omawiamy – wtryskiwacze piezoelektryczne i żywotność

Przy poprawnej eksploatacji układu Common Rail oraz dbaniu o czystość układu paliwowego, żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych może dochodzić nawet do 250 tys. kilometrów przebiegu. Niestety, są one także dość podatne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, dlatego w przypadku, gdy często zdarza się nam tankować paliwo niskiej jakości, proces zużywania się tych podzespołów może być drastycznie przyspieszony. Stąd też bardzo ważne jest regularne przeprowadzanie kontroli oraz czyszczenia układu Common Rail wyposażonego we wtryski piezoelektryczne.

Wtryskiwacz piezoelektryczny marki Bosch po regeneracji
Omawiamy – wtryskiwacze piezoelektryczne i żywotność
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne Bosch to wtryskiwacze paliwowe produkowane przez firmę Robert Bosch GmbH, która jest jednym z czołowych producentów wtryskiwaczy paliwowych na świecie. Te wtryskiwacze charakteryzują się wysoką dokładnością i niezawodnością, co zapewnia płynną pracę silnika, a także zwiększa efektywność paliwową i redukuje emisję spalin. Wtryskiwacze piezoelektryczne Bosch działają na zasadzie piezoelektryczności, co oznacza, że ich otwarcie jest kontrolowane przez specjalny piezoelement, który reaguje na impulsy elektryczne. Dzięki temu, wtryskiwacze te mogą dostarczać bardzo małe ilości paliwa, co pozwala na precyzyjne dawkowanie paliwa i lepsze spełnienie norm emisji spalin. Wtryskiwacze piezoelektryczne Bosch są szeroko stosowane w nowoczesnych samochodach, zwłaszcza tych z silnikami diesla.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki