25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Wtryskiwacz piezoelektryczny

Autor: Barbara Bolibok
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Na pewno spotkałeś się z twierdzeniem, że wtryskiwacz piezoelektryczny obok wtryskiwacza elektromagnetycznego stanowi element układu paliwowego Common Rail. Ten rodzaj wtryskiwaczy jest uznawany za najbardziej precyzyjny i szybki w swym działaniu element wykonawczy układu wtryskowego. Jego prężne funkcjonowanie jest związane z ilością wtrysków występujących w jednym cyklu. Piezoelektryki, bo tak są potocznie nazywane, są wstanie dokonać od 5 do 7 jednorazowych wtrysków, co znacznie przewyższa pracę wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Główny wtrysk i dodatkowe „do wtryskiwanie” wpływają na utrzymanie w komorze spalania stałego ciśnienia i zmniejszenie zużycia paliwa.

 

Zastanawiasz się, jak jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny? Jak dokonać rozróżnienia pomiędzy rodzajami wtryskiwaczy i ich producentami? Na pewno budowa wtryskiwacza piezoelektryka, która jest bardziej złożona, wykaże odrębność tego podzespołu na tle innych elementów wykonawczych układu wtryskowego. Wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch posiada cewkę wbudowaną wewnętrznie, natomiast wtryskiwacze elektromagnetyczne posiadają w swej budowie cewkę umocowaną od górnej strony korpusu. Co najważniejsze, wtryskiwacze piezoelektryczne są elementami, które posiadają materiał piezoelektryczny o mniejszej bezwładności niż elektromagnes, co umożliwia szybkie uruchomienie wtryskiwacza. Został on wprowadzany w zastępstwie trzpienia i wspomnianego elektromagnesu, co zwiększyło jego efektywność. Wtryskiwaczy piezoelektryczny charakteryzują się również stosunkowo mniejsza masą (270 g) i rozmiarem.

 

Czy występuje różnica w awaryjności elementów piezoelektryczny na tle innych wtryskiwaczy? Od czego zależy długie funkcjonowanie elementów, jakimi są wtryskiwacze piezoelektryczne? Żywotność tego rodzaju elementów wykonawczych układu wtryskowego jest uzależniona od czynności eksploatacyjnych każdego posiadacza samochodu osobowego z układem CR. Zakup wysokogatunkowego paliwa, regularna wymiana filtrów paliwa są priorytetowe, jeżeli zależy nam na prawidłowej pracy piezoelektryków.

 

Wtryskiwacz piezoelektryczny w serwisie Bosch Car Service
Wtryskiwacz piezoelektryczny


Wtryskiwacze piezoelektryczne – objawy wadliwości wtrysków 

Objawy uszkodzenia wtrysków piezoelektrycznych objawiają się głównie poprzez:

  1. Nadmierne dymienie, zwłaszcza w trakcie przyspieszania.
  2. Brak mocy silnika samochodowego.
  3. Zwiększenie zużycia paliwa.
  4. Niemożliwość rozruchu silnika. 

 

Wady elementów układu wtryskowego są dość łatwe do rozpoznania nawet dla laika motoryzacyjnego. Dlatego po zaobserwowaniu pierwszych symptomów awarii układu paliwowego CR należy jak najszybciej udać się do serwisu, w celu szczegółowej diagnostyki i podjęcia działań regeneracyjnych wtryskiwaczy.

 

Piezolektryki po czyszczeniu chemicznym w Bosch Car Service
Wtryskiwacze piezoelektryczne - objawy wadliwości wtrysków

 

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO