Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz piezoelektryczny

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacz piezoelektryczny jest elementem układu paliwowego Common Rail, wyróżniającym się precyzją i szybkością dawkowania paliwa. Piezoelektryki są wyposażone w materiał piezoelektryczny, który zastąpił trzpień i elektromagnes, co zwiększyło efektywność i dokładność działania podzespołu.

Na pewno spotkałeś się z twierdzeniem, że wtryskiwacz piezoelektryczny obok wtryskiwacza elektromagnetycznego stanowi element układu paliwowego Common Rail. Ten rodzaj wtryskiwaczy jest uznawany za najbardziej precyzyjny i szybki w swym działaniu element wykonawczy układu wtryskowego. Jego prężne funkcjonowanie jest związane z ilością wtrysków występujących w jednym cyklu. Piezoelektryki, bo tak są potocznie nazywane, są wstanie dokonać od 5 do 7 jednorazowych wtrysków, co znacznie przewyższa pracę wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Główny wtrysk i dodatkowe „do wtryskiwanie” wpływają na utrzymanie w komorze spalania stałego ciśnienia i zmniejszenie zużycia paliwa.

Zastanawiasz się, jak jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny? Jak dokonać rozróżnienia pomiędzy rodzajami wtryskiwaczy i ich producentami? Na pewno budowa wtryskiwacza piezoelektryka, która jest bardziej złożona, wykaże odrębność tego podzespołu na tle innych elementów wykonawczych układu wtryskowego. Wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch posiada cewkę wbudowaną wewnętrznie, natomiast wtryskiwacze elektromagnetyczne posiadają w swej budowie cewkę umocowaną od górnej strony korpusu. Co najważniejsze, wtryskiwacze piezoelektryczne są elementami, które posiadają materiał piezoelektryczny o mniejszej bezwładności niż elektromagnes, co umożliwia szybkie uruchomienie wtryskiwacza. Został on wprowadzany w zastępstwie trzpienia i wspomnianego elektromagnesu, co zwiększyło jego efektywność. Wtryskiwaczy piezoelektryczny charakteryzują się również stosunkowo mniejsza masą (270 g) i rozmiarem.

Czy występuje różnica w awaryjności elementów piezoelektryczny na tle innych wtryskiwaczy? Od czego zależy długie funkcjonowanie elementów, jakimi są wtryskiwacze piezoelektryczne? Żywotność tego rodzaju elementów wykonawczych układu wtryskowego jest uzależniona od czynności eksploatacyjnych każdego posiadacza samochodu osobowego z układem CR. Zakup wysokogatunkowego paliwa, regularna wymiana filtrów paliwa są priorytetowe, jeżeli zależy nam na prawidłowej pracy piezoelektryków.

Wtryskiwacz piezoelektryczny w serwisie Bosch Car Service
Wtryskiwacz piezoelektryczny


Wtryskiwacze piezoelektryczne – objawy wadliwości wtrysków 

Objawy uszkodzenia wtrysków piezoelektrycznych objawiają się głównie poprzez:

  1. Nadmierne dymienie, zwłaszcza w trakcie przyspieszania.
  2. Brak mocy silnika samochodowego.
  3. Zwiększenie zużycia paliwa.
  4. Niemożliwość rozruchu silnika. 

Wady elementów układu wtryskowego są dość łatwe do rozpoznania nawet dla laika motoryzacyjnego. Dlatego po zaobserwowaniu pierwszych symptomów awarii układu paliwowego CR należy jak najszybciej udać się do serwisu, w celu szczegółowej diagnostyki i podjęcia działań regeneracyjnych wtryskiwaczy.

Piezolektryki po czyszczeniu chemicznym w Bosch Car Service
Wtryskiwacze piezoelektryczne - objawy wadliwości wtrysków
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne są o wiele bardziej zaawansowanymi pod względem technologii wtryskiwaczami, które w obecnych samochodach z silnikiem Diesla zastępują tradycyjne wtryskiwacze elektromagnetyczne. Charakteryzują się one większą precyzją dawkowania paliwa, niższym zużyciem paliwa oraz niższą emisją spalin.

Czy ta opinia była pomocna?

WiktorAS

Wystawiono 3 lata temu

Też nie wiedziałem jak rozpoznać wtryskiwacz piezoelektryczny ale przecież nie musze tego wiedzieć, ważne że mechanik wiedział xD Mój na szczęście nadawał się do regeneracji. Mam nadzieje że posłuży jeszcze przez długi czas.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki