25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Wtryski Siemens

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.79

Rynek wtryskiwaczy Common Rail został zdominowany przez tylko kilka firm, a często spotykanymi obecnie wtryskami są wtryski Siemens. Siemens, a właściwie Siemens VDO Continental, gdyż tak brzmi pełna nazwa producenta, specjalizuje się przede wszystkim w produkcji wtryskiwaczy piezoelektrycznych. To właśnie ta firma była jedną z pierwszych, które zaczęły wykorzystywać nowe rozwiązania w kwestii budowy wtryskiwaczy. Na rynku wtryskiwaczy produkty firmy Siemens znajdują się raczej w tej droższej kategorii – ich cena jest wyższa od wtrysków Bosch – są za to jednak stosunkowo trwałe. Do popularniejszych podzespołów tej marki należą na przykład wtryski Siemens 1.6 HDI lub też wtryskiwacze Siemens 2.0 TDCI

Jeśli zaś chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens, opinie na ich temat bywają podzielone. Niektórzy kierowcy doceniają je za ich bezawaryjność, inni z kolei uważają, że nie są warte swojej ceny z uwagi na trudności w serwisowaniu. Powszechnie panuje przekonanie, że uszkodzone wtryski piezo nadają się jedynie do wymiany. Jak więc w rzeczywistości wygląda sprawa z tymi wtryskami i ich naprawą?

Przykładowy wtryskiwacz Siemens
Wtryski Siemens


Wtryski Siemens | Regeneracja

Jako że cena za komplet nowych wtrysków Siemens może odstraszać, w przypadku wystąpienia ich usterki warto rozważyć opcję, jaką jest regeneracja. To, jak przebiega regeneracja wtryskiwaczy Siemens można przedstawić w kilku krokach:

  • pomiar parametrów elektrycznych wtrysków,
  • czyszczenie zewnętrznego osadu,
  • czyszczenie wysokociśnieniowe wewnętrznych części wtrysku,
  • testowanie parametrów zregenerowanych wtrysków.

Podczas naprawy w serwisie zwraca się szczególną uwagę na dokładne sprawdzenie wtryskiwaczy pod kątem ich szczelności, rozpylania paliwa, ciśnienia otwarcia oraz czasu reakcji wtrysku. Po profesjonalnie przeprowadzonej regeneracji wtryskiwacze spełniają wszystkie standardy i normy narzucane obecnie układom Common Rail. By jednak było to możliwe, konieczne jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia, a także technologii naprawy. Z tego powodu nie wszystkie serwisy są w stanie taką naprawę przeprowadzić. Jeśli więc szukasz autoryzowanego serwisu w celu regeneracji wtryskiwaczy Siemens, zachęcamy do kontaktu z nami.

Wtryskiwacz Siemens po regeneracji w naszym salonie
Wtryski Siemens | Regeneracja

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA