Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wasze opinie o Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

System wtrysku Common Rail spotyka się z bardzo pozytywnymi opiniami, ze względu na wiele korzyści, jakie oferuje w porównaniu z tradycyjnymi systemami wtryskowymi. Jednym z najważniejszych atutów systemu Common Rail jest jego efektywność, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i niższe emisje szkodliwych substancji do atmosfery. Precyzyjna kontrola wtrysku paliwa umożliwia także uzyskanie lepszych osiągów silnika, a także poprawę komfortu jazdy i redukcję hałasu i wibracji. Ponadto, system Common Rail jest bardzo elastyczny i dostosowuje się do różnych warunków pracy silnika, co pozwala na lepsze wykorzystanie mocy silnika w różnych sytuacjach, takich jak jazda w górzystym terenie, przyspieszanie na autostradzie itp. Oczywiście, jak w przypadku każdej technologii, system Common Rail ma też swoje wady i wymaga odpowiedniego serwisowania i konserwacji. Jednym z największych problemów, z jakimi może się spotkać użytkownik samochodu z Common Railem, są awarie wtryskiwaczy, które mogą być dość kosztowne w naprawie. Jednakże, jeśli system jest odpowiednio pielęgnowany i serwisowany, może działać bezawaryjnie przez wiele lat.

Wtryskiwacze Common Rail
Wasze opinie o Common Rail


Common Rail czy pompowtryski?

W tym artykule nie będziemy wnikać w szczegóły takie jak zasada działania Common Rail, gdyż te informacje można doczytać w innych tekstach znajdujących się na naszej stronie. Jedną z kwestii, która Was interesuje, jest to który typ wtrysków jest lepszy: wspomniany Common Rail czy pompowtryski? Oba z nich mają wady i zalety, o wielu z nich pewnie już wiecie, więc nie zaskoczy Was to, jak napiszemy, że ten konflikt chyba nigdy nie zostanie rozstrzygnięty. Dla jednych przewagą może być to, że Common Rail są ciągle produkowane, więc w razie szczególnych potrzeb można znaleźć fabrycznie nowy podzespół, podczas gdy pompowtryskiwacze nie funkcjonują już w produkcji, a odszukanie nowego egzemplarza będzie wiązało się z potrzebą zapoznania się z ofertami szarego rynku. Pocieszeniem, niech będzie fakt, iż tak jak w przypadku Common Rail, pompowtryskiwacze da się z powodzeniem zregenerować, gdyż dostępność części zamiennych jest wysoka.
Kolejną kwestią pojawiającą się na niejednym forum internetowym jest pytanie, jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy, jak je rozróżnić? Odpowiedź na ten problem nie jest prosta, dlatego że często zdarza się sytuacja, w której dane modele z takimi samymi silnikami mają różne układy, więc trudno stworzyć listę zawierającą spis konkretnych pojazdów. Dla laika najprościej będzie zajrzeć pod maskę samochodu i zobaczyć jak wyglądają wtryski przymocowane w okolicach silnika, a nieco więcej bardziej szczegółowych informacji da numer VIN samochodu, po którym można sprawdzić jakie wtryskiwacze zostały zastosowane. Wskazówką będzie też uświadomienie sobie faktu, że pompowtryskiwacze nie będą obecne w nowszych samochodach, czyli na pewno tych wyprodukowanych po 2006 roku, które muszą spełniać normę czystości spalin EURO 4 lub wyższą. Pompowtryskiwacze właśnie ze względu na niespełnianie tego standardu, zostały wycofane z fabrykacji.

Wtryskiwacz Common Rail w rękach diagnosty
Common Rail czy pompowtryski?

Niemałe emocje wzbudza silnik 2.0 TDI w kontekście systemu Common Rail, ten zastosowany w jednostkach napędowych pojawiających się w samochodach od 2007 roku odznacza się przyjemniejszą kulturą pracy i wyższą trwałością od wcześniejszego modelu z pompowtryskiwaczami. W tych produkowanych do dziś silnikach zwiększono też zakres mocy, który może wynosić nawet do 240 KM. Natomiast jednym z minusów jest wada produkcyjna przewodów wtryskowych, szczególnie jeśli chodzi o modele wyprodukowane w latach 2009-2011, dlatego przy ewentualnym kupnie używanego warto zwrócić na nie uwagę i dopytać czy były serwisowane. Mówi się też o tym, by w przypadku tych pojazdów pamiętać o cyklicznej kontroli pompy olejowej. Sugestią, którą możemy się podzielić, jest to, że najpewniejsze silniki to te, których kod rozpoczyna się literą C i są zasilane elektronicznie sterowanym systemem bezpośredniego wtrysku paliwa, to one zostały najlepiej zaopiekowane i większość usterek została naprawiona. Ostatnią wskazówką będzie to, że najważniejszą informacją, jaką możemy odczytać z samochodu i która naprowadzi na dobre odpowiedzi, jest wspomniany już numer VIN i kod silnika, które razem rozwiewają wszelkie wątpliwości związane z zastosowanym układem wtrysków, modelem turbosprężarki, filtra cząstek stałych i tym podobnych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartłomiej

Wystawiono Rok temu

Common Rail jest genialnym rozwiązaniem. Posiadałem samochód z tym układem i byłem z niego bardzo zadowolony. Spalanie było bardzo niskie, a silnik pracował płynnie i cicho. Znacznie lepiej niż w moim poprzednim aucie z wtryskiwaczami mechanicznymi. Polecam każdemu, kto szuka efektywnego i nowoczesnego silnika diesla.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki