25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Wasze opinie o Common Rail

Autor: Sabina Szularz
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.91

Próbując znaleźć opinie o układzie Common Rail, warto mieć na uwadze jego wady, zalety i to, na jakie cechy pojazdu użytkownik zwraca uwagę i czego potrzebuje, stąd postanowiliśmy wziąć pod uwagę Wasze opinie. Jakie są najczęściej pojawiające się w Waszych komentarzach wady tego systemu? Przede wszystkim to, że są wysoko wrażliwe na jakość stosowanego oleju napędowego, stąd zagwozdka dotycząca tego, jakie paliwo będzie najlepsze ze względu właśnie na Common Rail. Na to pytanie niestety nie jesteśmy w stanie Wam odpowiedzieć, jedynie możemy zaproponować, by szukać najlepszego w swojej okolicy i nie oszczędzać, gdyż to, co wyląduje w skarbonce za sprawą taniego tankowania, będzie do wydania u mechanika, choćby za sprawą niedziałających wtryskiwaczy. Niskogatunkowe paliwo pełne jest zabrudzeń, które osadzają się w gnieździe, a to uniemożliwi na przykład mechaniczne zamykanie zaworu sterującego, skutkiem czego będzie niekontrolowany wypływ paliwa z podzespołu.

 

Wtryskiwacze Common Rail
Wasze opinie o Common Rail

 

W tym artykule nie będziemy wnikać w szczegóły takie jak zasada działania Common Rail, gdyż te informacje można doczytać w innych tekstach znajdujących się na naszej stronie. Jedną z kwestii, która Was interesuje, jest to który typ wtrysków jest lepszy: wspomniany Common Rail czy pompowtryski? Oba z nich mają wady i zalety, o wielu z nich pewnie już wiecie, więc nie zaskoczy Was to, jak napiszemy, że ten konflikt chyba nigdy nie zostanie rozstrzygnięty. Dla jednych przewagą może być to, że Common Rail są ciągle produkowane, więc w razie szczególnych potrzeb można znaleźć fabrycznie nowy podzespół, podczas gdy pompowtryskiwacze nie funkcjonują już w produkcji, a odszukanie nowego egzemplarza będzie wiązało się z potrzebą zapoznania się z ofertami szarego rynku. Pocieszeniem, niech będzie fakt, iż tak jak w przypadku Common Rail, pompowtryskiwacze da się z powodzeniem zregenerować, gdyż dostępność części zamiennych jest wysoka.
Kolejną kwestią pojawiającą się na niejednym forum internetowym jest pytanie, jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy, jak je rozróżnić? Odpowiedź na ten problem nie jest prosta, dlatego że często zdarza się sytuacja, w której dane modele z takimi samymi silnikami mają różne układy, więc trudno stworzyć listę zawierającą spis konkretnych pojazdów. Dla laika najprościej będzie zajrzeć pod maskę samochodu i zobaczyć jak wyglądają wtryski przymocowane w okolicach silnika, a nieco więcej bardziej szczegółowych informacji da numer VIN samochodu, po którym można sprawdzić jakie wtryskiwacze zostały zastosowane. Wskazówką będzie też uświadomienie sobie faktu, że pompowtryskiwacze nie będą obecne w nowszych samochodach, czyli na pewno tych wyprodukowanych po 2006 roku, które muszą spełniać normę czystości spalin EURO 4 lub wyższą. Pompowtryskiwacze właśnie ze względu na niespełnianie tego standardu, zostały wycofane z fabrykacji.

 

Wtryskiwacz Common Rail w rękach diagnosty
Common Rail czy pompowtryski?

 

Niemałe emocje wzbudza silnik 2.0 TDI w kontekście systemu Common Rail, ten zastosowany w jednostkach napędowych pojawiających się w samochodach od 2007 roku odznacza się przyjemniejszą kulturą pracy i wyższą trwałością od wcześniejszego modelu z pompowtryskiwaczami. W tych produkowanych do dziś silnikach zwiększono też zakres mocy, który może wynosić nawet do 240 KM. Natomiast jednym z minusów jest wada produkcyjna przewodów wtryskowych, szczególnie jeśli chodzi o modele wyprodukowane w latach 2009-2011, dlatego przy ewentualnym kupnie używanego warto zwrócić na nie uwagę i dopytać czy były serwisowane. Mówi się też o tym, by w przypadku tych pojazdów pamiętać o cyklicznej kontroli pompy olejowej. Sugestią, którą możemy się podzielić, jest to, że najpewniejsze silniki to te, których kod rozpoczyna się literą C i są zasilane elektronicznie sterowanym systemem bezpośredniego wtrysku paliwa, to one zostały najlepiej zaopiekowane i większość usterek została naprawiona. Ostatnią wskazówką będzie to, że najważniejszą informacją, jaką możemy odczytać z samochodu i która naprowadzi na dobre odpowiedzi, jest wspomniany już numer VIN i kod silnika, które razem rozwiewają wszelkie wątpliwości związane z zastosowanym układem wtrysków, modelem turbosprężarki, filtra cząstek stałych i tym podobnych.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO