Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Uszkodzony wtryskiwacz - jak go naprawić i nie zbankrutować?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Najpopularniejszą przyczyną usterki wtrysku są zużyte końcówki, które rozregulowują dawkę paliwa bądź doprowadzają do przecieków. Dość częstym problemem jest też zużyty trzpień zaworu sterującego, który zmienia ciśnienie wewnątrz wtrysku. Zniszczona przez liczne używanie nakrętka prowadzi do przecieków oraz rozregulowania układu.
​Właściwie przeprowadzona regeneracja może przywrócić całkowitą sprawność wtrysku. Nie zawsze jednak da się ją przeprowadzić. Po demontażu i umyciu weryfikuje się poszczególne elementy i sprawdza pod mikroskopem. Uszkodzenia mechaniczne czy skorodowanie eliminują możliwość odnowy.
​Naprawa lub wymiana wtryskiwaczy to zazwyczaj czynności kosztowne, jednak nie warto na tym szukać oszczędności. Regeneracja za bardzo niską cenę powinna wzbudzić wątpliwości ze względu na niepoprawnie wykonaną usługę bądź wymianę części na podróbki. Dlatego też warto jest korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych serwisów, które posiadają odpowiednie zaplecze techniczne, wykwalifikowanych specjalistów oraz pracują na najwyższej jakości częściach zamiennych.

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Rozpylacz wtryskiwacza

Jak przebiega regeneracja wtryskiwaczy?

Wtryskiwacze najpierw należy zdemontować za pomocą specjalnych chwytaków, a następnie sprawdzić parametry każdego z nich. Następnie demontuje się je na poszczególne elementy, aby  każdy z nich precyzyjnie wyczyścić. Kolejnym etapem jest mycie metodą wysokociśnieniową z użyciem detergentu. Wymianie poddaje się wewnętrzne uszczelnienia wtrysku, a także  uszkodzone bądź zużyte części wtryskiwacza. Po ponownym złożeniu podzespołu oraz poprawnym jego zamontowaniu przeprowadza się test rozpylenia, test ciśnienia otwarcia i test porównujący dawki wtryskowe oraz przelewowe. Jeżeli wszystko się zgadza, przeprowadzany jest pomiar obwodu elektrycznego. Regulację wszystkich parametrów wykonuje się na stanowisku probierczym, gdzie otrzymywane są także wynik przeprowadzonych badań, potwierdzające stan wtryskiwacza.

Awaryjność wtryskiwaczy

Tak naprawdę wtryskiwacze w Dieslu to dość trwałe oraz odporne na uszkodzenia części. Z racji dużych obciążeń i precyzyjnej konstrukcji wtryskiwaczy, czasem zaliczają awarię. Przyczyn takiej sytuacji może być naprawdę wiele. W głównej mierze zależy to jednak od eksploatacji, czyli przede wszystkim stosowanego oleju napędowego i sposobu codziennej jazdy. We wtryskach Common Rail znalezienie nieprawidłowości jest jeszcze bardziej utrudnione, ponieważ usterka w jednym z nich jest korygowana przez pozostałe. To wynika z regulacji wymaganych do spełnienia norm emisji szkodliwych substancji przez cały okres żywotności pojazdu. W systemach Common Rail najczęściej ulegają awariom właśnie wtryski, które w większości przypadków zużywają się w  kompletach. Jedynym rozwiązaniem jest więc kontrola przebiegu co około 150-200 tysięcy kilometrów.

Wtryskiwacze po regeneracji

Co świadczyć może o usterce wtryskiwaczy?

  • Spadek mocy silnika, wzrost zużycia paliwa, charakterystyczne stukanie czy problemy z odpalaniem mogą sugerować awarię wtryskiwaczy.

Mimo, że usterki wtryskiwaczy paliwa zdarzają się dość rzadko, to sygnałów, że coś jest z nimi nie tak, nie sposób przeoczyć.  Występowania pierwszych objawów nie należy bagatelizować, ponieważ z czasem mogą doprowadzić do poważnych oraz kosztownych awarii. Zdarza się również tak, że oprócz wtryskiwaczy wymienić będzie trzeba filtr paliwa, pompę wtryskową bądź turbosprężarkę.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki