25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Uszkodzone wtryski | Objawy

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

Jeśli chodzi o uszkodzone wtryski, objawy diesel daje wyraźne już na pierwszy rzut oka. Są nimi między innymi:

  • niemiarowa praca silnika na biegu jałowym,
  • rzucanie i drgania silnika,
  • kopcenie przy przyśpieszaniu na czarno lub biało,
  • przybywanie oleju,
  • wyraźny spadek osiągów pojazdu,
  • typowe stukanie wtryskiwaczy,
  • zapalanie się kontrolek check engine lub świec żarowych,
  • kłopoty lub brak możliwości uruchomienia silnika (zwłaszcza na mrozie).

Najczęściej usterki wtrysków spowodowane są osadem z niespalonych resztek mieszanki paliwowej i sadzy, jak i różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które gromadzą się na częściach wtryskiwacza, utrudniając jego prawidłową pracę. Na ich przyśpieszoną eksploatację znaczący wpływ ma także stosowanie paliw niskiej jakości.

Trzeba również pamiętać, że problemy z wtryskiwaczami to jedno, a ich uszkodzenia mogą prowadzić ponadto do kolejnych awarii układu paliwowego i silnika. Zużyte koło dwumasowe, awarie filtra cząstek stałych, rozciągający się łańcuch rozrządu czy stopienie się tłoków – lista jest długa, a często oznacza konieczność przeprowadzenia kolejnych drogich napraw.

Uszkodzone wtryskiwacze podczas demontażu
Uszkodzone wtryski | Objawy


Odpowiadamy – czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Często kierowcy pytają czy i jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Chcielibyśmy zatem podkreślić, że taka jazda jest zdecydowanie niewskazana, gdyż uszkodzone wtryskiwacze wypływają negatywnie na pracę całego układu wtryskowego. To z kolei skutkuje szybszym zużywaniem się nawet początkowo sprawnych podzespołów. Jeśli zaś chodzi o to, ile kilometrów będziemy w stanie pokonać, wszystko zależy od konkretnego systemu wtryskowego i nie ma na to reguły, lecz jedno jest pewne – uszkodzone wtryskiwacze to tykająca bomba zegarowa.

Nie powinno się ignorować tego problemu, dlatego też gdy stwierdzimy w swoim samochodzie wystąpienie wyżej wymienionych oznak usterki wtryskiwaczy, zaleca się skorzystanie z usług sprawdzonego serwisu motoryzacyjnego. Doświadczony mechanik przy użyciu specjalistycznych maszyn diagnostycznych będzie wiedział, jak sprawdzić który wtrysk stuka i podejmie odpowiednie działania naprawcze.

Uszkodzony wtryskiwacz po regeneracji
Odpowiadamy – czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Komentarze

jankow. 2021-08-19 12:05:58

Dla mnie wypisane objawy uszkodzonych wtryskiwaczy w tym artykule sa bardzo jasne i bede obserwowac swoj pojazd... pomocny artykul takze polecam go przeczytac!

MarianoItaliano 2021-07-08 09:56:58

Z pewnością warto wiedzieć jakie sa objawy zabrudzonych wtryskiwaczy żeby oddać je zawczasu na czyszczenie. Mój kolega zwlekał a później nie mógł wcale odpalić samochodu.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA