Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Uszkodzone wtryski | Objawy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

 • nowe
 • regenerowane na wymianę
 • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Do objawów uszkodzonych wtrysków zaliczamy:

 • niemiarową pracę silnika,
 • gaśnięcie silnika na jałowym biegu,
 • kopcenie przy przyśpieszaniu na czarno lub biało,
 • zwiększone spalanie,
 • wyraźny spadek osiągów pojazdu,
 • typowe stukanie wtryskiwaczy,
 • zapalanie się kontrolek check engine lub świec żarowych,
 • kłopoty lub brak możliwości uruchomienia silnika.

Najczęściej usterki wtrysków spowodowane są osadem z niespalonych resztek mieszanki paliwowej i sadzy, jak i różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które gromadzą się na częściach wtryskiwacza, utrudniając jego prawidłową pracę. Na ich przyśpieszoną eksploatację znaczący wpływ ma także stosowanie paliw niskiej jakości.

Trzeba również pamiętać, że problemy z wtryskiwaczami to jedno, a ich uszkodzenia mogą prowadzić ponadto do kolejnych awarii układu paliwowego i silnika. Zużyte koło dwumasowe, awarie filtra cząstek stałych, rozciągający się łańcuch rozrządu czy stopienie się tłoków – lista jest długa, a często oznacza konieczność przeprowadzenia kolejnych drogich napraw.

Uszkodzone wtryskiwacze podczas demontażu
Uszkodzone wtryski | Objawy


Odpowiadamy – czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Często kierowcy pytają czy i jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Chcielibyśmy zatem podkreślić, że taka jazda jest zdecydowanie niewskazana, gdyż uszkodzone wtryskiwacze wypływają negatywnie na pracę całego układu wtryskowego. To z kolei skutkuje szybszym zużywaniem się nawet początkowo sprawnych podzespołów. Jeśli zaś chodzi o to, ile kilometrów będziemy w stanie pokonać, wszystko zależy od konkretnego systemu wtryskowego i nie ma na to reguły, lecz jedno jest pewne – uszkodzone wtryskiwacze to tykająca bomba zegarowa.

Nie powinno się ignorować tego problemu, dlatego też gdy stwierdzimy w swoim samochodzie wystąpienie wyżej wymienionych oznak usterki wtryskiwaczy, zaleca się skorzystanie z usług sprawdzonego serwisu motoryzacyjnego. Doświadczony mechanik przy użyciu specjalistycznych maszyn diagnostycznych będzie wiedział, jak sprawdzić który wtrysk stuka i podejmie odpowiednie działania naprawcze.

Uszkodzony wtryskiwacz po regeneracji
Odpowiadamy – czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?
Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Uszkodzenie wtryskiwaczy może powodować różne objawy, które mogą wpływać na działanie silnika i jego osiągi. Oto kilka objawów, które mogą wskazywać na uszkodzenie wtryskiwaczy: Nierówna praca silnika - Jeśli jeden lub kilka wtryskiwaczy nie działa prawidłowo, może to prowadzić do nierównej pracy silnika i różnych nieprawidłowości w pracy zaworów. Wzrost zużycia paliwa - Uszkodzenie wtryskiwaczy może prowadzić do niedostatecznego podawania paliwa do silnika, co skutkuje wzrostem zużycia paliwa. Większe spalanie i wydzielanie tym samym większej ilości toksycznych spalin. Skoki obrotów silnika - W przypadku uszkodzenia wtryskiwaczy, silnik może mieć skoki obrotów, co jest często związane z nieprawidłowym działaniem wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

jankow.

Wystawiono 3 lata temu

Dla mnie wypisane objawy uszkodzonych wtryskiwaczy w tym artykule sa bardzo jasne i bede obserwowac swoj pojazd... pomocny artykul takze polecam go przeczytac!

Czy ta opinia była pomocna?

MarianoItaliano

Wystawiono 3 lata temu

Z pewnością warto wiedzieć jakie sa objawy zabrudzonych wtryskiwaczy żeby oddać je zawczasu na czyszczenie. Mój kolega zwlekał a później nie mógł wcale odpalić samochodu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki