Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Uszkodzona cewka wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzona cewka wtrysku

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jedną z dość częstych przyczyn usterki wtrysków jest uszkodzona cewka wtryskiwacza, objawy której mogą nie być tak łatwo zauważalne. Czasami zdarza się, że nie ma żadnych widocznych oznak nadchodzącej awarii, lecz w pewnym momencie nie można uruchomić silnika. Do uszkodzenia cewki dochodzi zazwyczaj w wyniku korozji obsady wtryskiwacza. Ta z kolei jest spowodowana tankowaniem słabej jakości paliwa, które zawiera w sobie związki chemiczne reagujące z metalem. Dlatego bardzo ważne jest regularne dbanie o czystość układu paliwowego. Co więcej, niekiedy bywa też, że nieprawidłowe przepięcia sterownika na wtryskiwacz lub wykruszanie się elektromagnesu może spowodować przerwę lub zwarcie cewki wtryskiwacza. Wtryskiwaczami, które z reguły mają największe problemy z wadliwymi cewkami, są wtryski Siemens. Stąd też wymiana cewki wtryskiwacza Siemens jest dość częstym zabiegiem przy regeneracji wtrysków tej marki. Zazwyczaj taka regeneracja jest w stanie przywrócić wtryskiwacze do prawidłowego stanu technicznego. Warto mieć jednak na uwadze, że niestety w przypadku mechanicznego uszkodzenia cewki zazwyczaj konieczna będzie wymiana.

Uszkodzona cewka wtrysku podczas sprawdzania na maszynie
Uszkodzona cewka wtryskiwacza


Jak sprawdzić cewkę wtrysku

Podczas sprawdzania cewki wtrysku bada się ją pod kątem przepływu prądu, a głównymi wartościami poddawanymi diagnozie są:

  • rezystancja cewki wtrysku,
  • indukcyjność cewki.

W celu zbadania rezystancji pomiędzy dwoma pinami złącza wtrysku podłącza się urządzenie testujące, jakim jest omomierz. Zazwyczaj jej właściwy poziom wynosi ok. 0,3 Ω, lecz może różnić się w zależności od konkretnego modelu wtryskiwacza. Otrzymane wartości należy skontrolować z danymi podawanymi przez producentów. Jeśli te wartości różnią się znacząco od ustalonych norm, oznacza to najprawdopodobniej uszkodzenie cewki wtryskiwacza.

Sprawdzanie cewki wtryskiwacza na specjalistycznej maszynie
Jak sprawdzić cewkę wtrysku
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Cewka wtryskiwacza jest elementem odpowiedzialnym za przepływ prądu elektrycznego do wtryskiwacza, który otwiera i zamyka wtryskiwacz. Uszkodzenie cewki wtryskiwacza może prowadzić do następujących objawów: Nierównomierna praca silnika: Uszkodzenie cewki wtryskiwacza może powodować nieprawidłowe dawkowanie paliwa, co objawia się nierównomierną pracą silnika. Spadek mocy: Uszkodzenie cewki wtryskiwacza może prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa, co może prowadzić do spadku mocy silnika. Wzrost poziomu emisji spalin: Uszkodzenie cewki wtryskiwacza może prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa, co może prowadzić do wzrostu poziomu emisji spalin. Błąd komputera silnika: Uszkodzenie cewki wtryskiwacza może prowadzić do błędu w komputerze silnika, co może być sygnalizowane przez kontrolkę na desce rozdzielczej. Niedotarcie paliwa do silnika: Uszkodzona cewka wtryskiwacza nie jest w stanie poprawnie przepuszczać prądu, co może prowadzić do niedotarcia paliwa do silnika Jeśli pojawią się takie objawy zaleca się skontaktowanie się z mechanikiem specjalizującym się w wtryskiwaczach, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i naprawi usterkę.

Czy ta opinia była pomocna?

iro234

Wystawiono 3 lata temu

Awaria cewki wtryskiwacza to powazna sprawa... lepiej od razu regenerowac wtryskiwacze zanim dojdzie do tak powaznych uszkodzen.

Czy ta opinia była pomocna?

JackD

Wystawiono 3 lata temu

W moim przypadku cewka wtryskiwacza siemens miała uszkodzenia mechaniczne więc nici z regeneracji. Kupiłem zregenerowany z serwisu i jak na razie działa bez zarzutu

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki