25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Urządzenie do sprawdzania wtryskiwaczy Common Rail

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

Obecnie specjalistyczne urządzenie do sprawdzania wtryskiwaczy Common Rail jest podstawą wyposażenia autoryzowanych serwisów samochodowych. Przy użyciu tego rodzaju maszyn proces kompletnej diagnostyki uszkodzonych wtryskiwaczy można skrócić już do kilkudziesięciu minut, a w przypadku najnowocześniejszych jednostek, nawet do kilkunastu.

 

Najważniejszymi parametrami wtryskiwaczy badanymi podczas diagnostyki w serwisie są dawki paliwa, ciśnienie wtrysku oraz parametry elektryczne. Wszystkie te wartości mogą być zmierzone za pomocą jednej specjalistycznej maszyny, która gwarantuje rzetelne wyniki pomiarów bez możliwości błędu ze strony człowieka. Co więcej, tester wtryskiwaczy Common Rail posiada opcje gromadzenia własnej bazy danych pomiarowych. Jednym z popularniejszych urządzeń testujących tego typu jest na przykład stół probierczy EPS 118 marki Bosch, czy też bardziej zaawansowany EPS 708. Niektóre z wielu możliwości, które oferują nowoczesne maszyny diagnostyczne to:

 

  • pomiar czasu reakcji wtryskiwacza,
  • sprawdzanie rezystancji i pojemności elektrycznej,
  • badanie ciśnienia otwarcia wtryskiwacza,
  • sprawdzanie rozpylania strugi paliwa,
  • nadawanie nowych kodów,
  • możliwość testowania wtrysków o ciśnieniu do 2500 barów,
  • wydrukowanie wyników pomiarów.

 

Takie urządzenie sprawdza się także równie dobrze jako tester przelewowy wtryskiwaczy, jak i tester wtryskiwaczy piezoelektrycznych.

 

Specjalistyczne urządzenie do diagnostyki parametrów wtryskiwaczy
Urządzenie do sprawdzania wtryskiwaczy Common Rail


Próbnik wtryskiwaczy

Dużo tańszym i prostszym urządzeniem służącym do sprawdzania wtryskiwaczy Diesel jest tak zwany próbnik wtryskiwaczy. Umożliwia on sprawdzanie i regulację wtrysków Common Rail przy ciśnieniu sięgającym do 600 barów. Można za jego pomocą zmierzyć na przykład ciśnienie otwarcia oraz rozpylania paliwa. Taki próbnik nadaje się także do sprawdzenia szczelności wtrysków. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest on oczywiście w stanie podać tak wielu szczegółowych informacji o wartościach wtryskiwaczy jak bardziej zaawansowany tester do wtryskiwaczy.

 

Wtryskiwacz sprawdzony próbnikiem do wtryskiwaczy
Próbnik wtryskiwaczy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO