Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ujemne korekty wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ujemne korekty wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ujemne korekty wtryskiwaczy oznaczają, że sterownik wysyła impuls elektryczny powodujący opóźnienie czasu otwarcia wtrysku, a w efekcie mniejszą ilość paliwa podanego w trakcie cyklu. Dzieje się tak wtedy, gdy komputer wykrywa zwiększoną pracę jednego cylindra względem pozostałych i zmniejsza dopływ paliwa, aby utrzymać zrównoważoną pracę całego układu. W idealnym przypadku korekty wtrysku powinny być równe zeru – w praktyce jednak jest to niemożliwe. Mimo to powinny być to wartości jak najmniejsze.

W przypadku diagnostyki uszkodzonych wtryskiwaczy bardzo ważne jest to, jak czytać korekty wtryskiwaczy. Trzeba pamiętać, że dopuszczalne korekty wtryskiwaczy różnią się w zależności od konkretnych modeli silników i systemów wtryskowych, więc nie istnieją wartości uniwersalne dla każdego typu wtryskiwacza. Dla przykładu, w niektórych systemach elektromagnetycznych normą jest występowanie korekt na poziomie +/- 2 mg na suw, gdzie z kolei w bardziej precyzyjnych systemach piezoelektrycznych już korekty w postaci 0,8 mg wskazują na usterkę podzespołu i konieczność naprawy. Jak więc widać, jeśli chodzi o dodatnie bądź ujemne korekty paliwowe, trzeba kierować się indywidualną instrukcją diagnostyczną dla każdego pojazdu.

Co więcej, jak już wspomniano, wartości korekt wtrysku wysyłane są przez sterownik w postaci korekt czasu otwarcia wtrysku, lecz w zależności od systemu wtryskowego mogą być inaczej wyświetlane na komputerze diagnostycznym. Korekty paliwowe na minus mogą być pokazywane w postaci:

  • milimetrów sześciennych,
  • miligramów na cykl,
  • procentowej korekty czasu wtrysku,
  • współczynnika procentowego.

Dodatkowo, wartości te będą inne nie tylko w przypadku różnych systemów, ale nawet na innych urządzeniach testujących wykorzystywanych przez różne serwisy. Dlatego do dokładnego określenia nieprawidłowości niezbędna jest umiejętność właściwej interpretacji wyników pomiarów względem wartości zadanych przez producentów.

Minusowe korekty wtrysków na monitorze diagnostycznym
Ujemne korekty wtryskiwaczy


Prawidłowe wartości wtryskiwaczy

Prawidłowe wartości wtryskiwaczy są niezbędne do właściwej pracy układu paliwowego i silnika. Wszelkie odstępstwa od normy mogą objawiać się trudnościami z uruchomieniem pojazdu, kopceniem czy rzucaniem i nierówną pracą silnika. Tego typu oznaki mogą wskazywać na różnego rodzaju usterki wtrysków – zabrudzenia, zacięcia, nieszczelności. Aby dokonać kompletnej diagnostyki układu paliwowego, jak i rozwiązać powstałe problemy, warto udać się do sprawdzonego serwisu wyposażonego w nowoczesne urządzenia testujące.

Ustawianie prawidłowych wartości wtrysku na maszynie
Prawidłowe wartości wtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Ujemne korekty wtryskiwaczy oznaczają, że ilość paliwa wtryskiwana do silnika jest mniejsza niż zaplanowana przez układ zarządzania silnikiem. Jest to często spowodowane przez problemy z układem paliwowym lub błędy w mapie wtrysku. Ujemne korekty wtryskiwaczy mogą prowadzić do wielu problemów z silnikiem, takich jak: Niedostateczne podawanie paliwa, co skutkuje niską mocą silnika i wzrostem zużycia paliwa. Niedostateczne wygaszanie mieszanki paliwowej, co prowadzi do wzrostu emisji spalin i zanieczyszczenia środowiska. Problemy z odpalaniem silnika, szczególnie w chłodniejsze dni. Nierówna praca silnika. Ujemne korekty wtryskiwaczy powinny być rozwiązane przez specjalistę, który powinien przeprowadzić diagnozę i określić przyczynę problemu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki