Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Korekty wtryskiwaczy Common Rail. Jak czytać korekty wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Korekty wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Odpowiednie odczytanie korekt przez sterownik silnika we wtryskiwaczach (na zdjęciu) jest kluczowe w uzyskaniu optymalnych parametrów pracy silnika
Korekty wtryskiwaczy Common Rail. Jak czytać korekty wtryskiwaczy?

Przyjmuje się, że korekcje wtryskiwaczy Common Rail powinny być nie większe niż +/- 1,5 – 2,5 mg/suw, natomiast jeśli przedział ten zostanie przekroczony, wtryskiwacze Common Rail należy poddać diagnostyce, a także regeneracji bądź naprawie.

Popularny i obecny w wielu pojazdach napędzanych silnikiem wysokoprężnym Diesla system wtryskiwaczy Common Rail to zestaw ściśle współpracujących ze sobą mechanizmów, który umożliwia uzyskiwanie wysokich osiągów silnika przy stosunkowo niskim pobieraniu oleju napędowego oraz z nieznaczną emisją spalin. Cechą charakterystyczną układu, którego działanie oparte zostało na pracy szyny (ang. rail) wspólnej (ang. common) dla wszystkich wtryskiwaczy w silniku Diesla, jest pozyskiwanie identycznych objętości paliwa pod takim samym ciśnieniem. Co w sytuacji, gdy wartości objętości oraz ciśnienia oleju napędowego we wtryskiwaczach różnią się między sobą, chociaż powinny być bardzo zbliżone? Wówczas przez sterownik wywoływana jest właśnie korekta wtryskiwaczy Common Rail, którą poniżej dokładnie opisaliśmy w naszym artykule, zawierając także praktyczne wskazówki, jak czytać korekty wtryskiwaczy.

Korekty wtryskiwaczy ze zdjęcia wahają się w przedziale zaledwie 0,1 ml, dlatego ważna jest odpowiednia kalibracja
Korekty dawek wtrysku. Kalibracja wtryskiwaczy

1. Rozkalibrowane wtryskiwacze Common Rail

Odpowiednia kalibracja wtryskiwaczy Common Rail to wyznacznik skuteczności pracy, jaką się charakteryzują. Gdy w układzie CR wszystko jest w porządku, wtryski przekazują identyczne ilości oleju napędowego pod takim samym ciśnieniem, a cały system służy optymalnej pracy silnika. Problemy pojawiają się dopiero wówczas, gdy wskutek zanieczyszczeń bądź zużycia eksploatacyjnego wtryskiwacze pracują nierówno pomimo tego, iż powinny czerpać jednakowe objętości paliwa ze wspólnej szyny paliwowej. Jeśli dochodzi do rozregulowania tych funkcji i parametry wtryskiwaczy Common Rail są niewłaściwe, konieczna jest diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail oraz odczyt korekt wtrysków. Na wystąpienie błędnej kalibracji wtryskiwaczy wpływają zanieczyszczenia dostające się do układu paliwa, przez które kolejne elementy budowy wtrysku zatracają swoje pierwotne właściwości i parametry, a my mamy do czynienia z odbiegającą od normy informacją mówiącą na przykład o tym, że została wykazana minusowa korekta wtrysku bądź plusowa korekta wtryskiwacza.

Rozkalibrowane wtryskiwacze ze zdjęcia zostały wysłane do regeneracji w celu ustalenia dawek wtrysku
Rozkalibrowane wtryskiwacze Common Rail

2. Co to jest korekta wtryskiwaczy?

Korekta wtrysku, co to jest? Operację korekty wtryskiwaczy możemy określić jako zaawansowane technologicznie działanie sterownika silnika, który warunkuje pracę jednostki napędowej Diesla, dbając o to, by do silnika dostawały się wskazane przez producenta ilości paliwa podane pod właściwym ciśnieniem. Prawidłowe wartości wtryskiwaczy i optymalne parametry wtrysków Common Rail to sprzyjające warunki dla pracy silnika. Jednostce napędowej pracuje się o wiele trudniej, gdy zużyty wtryskiwacz dostarcza inne niż wskazane dawki paliwa bądź wykazuje obniżenie ciśnienia wtrysku. Wtedy właśnie sterownik sygnalizuje konieczność korekty wtrysków CR, kierując do komór spalania dodatkowe dawki wtrysku Common Rail odpowiedzialnego za dostarczenie paliwa. Ujmując kwestię korekt wtryskiwaczy jak najbardziej dosłownie, korekty wtrysków CR to zwiększenie bądź zmniejszenie dawki oleju napędowego w zależności od sygnałów, jakie docierają do komputera silnika. Co istotne, odczyt korekt wtryskiwaczy pomaga w diagnostyce wtrysków Common Rail wskazując, jakie działania z zakresu naprawy bądź regeneracji wtryskiwaczy najlepiej podjąć.

Odpowiednia korekta dawek wtryskiwaczy zapewnia właściwą pracę silnika
Co to jest korekta wtryskiwaczy?

3. Interpretacja korekt wtryskiwaczy Common Rail

Korekty wtryskiwaczy CR służą temu, aby przywrócić identyczne dawkowanie wtryskiwanego paliwa. Określone parametry korekcyjne dotyczące czasu wysterowania wtrysków wpływają na ponowne dostarczanie paliwa tak, aby sterownik silnika nie odnotowywał znacznych różnic pomiędzy wtryskiwaczami na szynie common rail. Poprawna interpretacja korekt wtrysków Common Rail może stanowić punkt wyjścia do dalszych napraw, jednak zachęcamy do reagowania w momencie wystąpienia pierwszych objawów uszkodzonych wtryskiwaczy, gdyż jazda z wtryskami, które nie działają poprawnie, jest niebezpieczna i bardzo negatywnie wpływa na funkcjonowanie silnika, turbosprężarki czy zaworu EGR. Co więcej, podczas interpretowania wyników korekt niezbędne jest posiadanie wiedzy w zakresie tego, jak czytać korekty wtryskiwaczy. Informacje na temat tego, jakie parametry są optymalne we wtryskach diesla w poszczególnych modelach samochodu, znaleźć można u producenta wtryskiwaczy. Odczyty korekcji wtryskiwaczy CR oraz wykrycie rozbieżności pomiędzy realną korektą Common Rail a wartościami korekty opisanymi przez producentów to wyraźny sygnał, że w obrębie wtryskiwaczy doszło do uszkodzeń albo brak odpowiednich parametrów jest spowodowany ich zużyciem. Raport korekcji wtryskiwaczy dostarcza nam informacji o charakterze porównawczym, odrębnych dla każdego wtrysku Common Rail należącego do jednej szyny. Korekcje interpretowane przez specjalistów zajmujących się naprawą i czyszczeniem wtryskiwaczy CR dostarczają im ponadto wiadomości w zakresie efektywności procesu czyszczenia wtrysków.

Interpretacja korekt dawek wtrysku przez sterownik silnika jest możliwa tylko po nadaniu kodów IMA
Interpretacja korekt wtryskiwaczy Common Rail


Znaczenie poprawnych odczytów korekcji w funkcjonowaniu wtrysków Common Rail

Zgodnie z tym, co wskazaliśmy w artykule, zagadnienia związane z korektami wtryskiwaczy mogą przysłużyć się zarówno użytkownikom samochodów z silnikami wysokoprężnymi Diesla, jak i mechanikom samochodowym zajmującym się na co dzień czyszczeniem wtryskiwaczy Common Rail, ich diagnostyką czy naprawą. Prawidłowa korekcja wtryskiwaczy HDI, TDI czy dCI to wyznacznik prawidłowości w działaniu Common Rail. Wtryski CR doceniane przez wielu kierowców działają dzięki szynie paliwowej, która pełni funkcję zbiornika uwalniającego do każdego wtrysku identyczne ilości oleju napędowego. Jeśli ilości paliwa dostarczone do poszczególnych wtryskiwaczy różnią się między sobą, sterownik silnika zarządza korekty wtrysków, czyli generowanie ekstra dawek paliwa aż do momentu, gdy wskazania w poszczególnych wtryskiwaczach będą pozbawione rozbieżności. Odczyty raportów z korekt Common Rail pozwalają wywnioskować, które wtryskiwacze działają, odbiegając od normy, a także dostarczają informacji na temat skuteczności czyszczenia wtrysków pracownikom serwisów regeneracji wtryskiwaczy monitorującym przebieg procesu mycia wtrysków. Warto pamiętać, że korekta wtrysku 1.9 tdi, właściwa korekcja wtryskiwaczy 1.9 dci bądź wtryskiwacza w innym pojeździe to szansa na uzyskanie miarodajnych informacji na temat tego, czy w układzie Common Rail nie występują nieprawidłowości.

Odpowiednie korekty są bardzo ważne we wtryskiwaczach ze zdjęcia
Znaczenie poprawnych odczytów korekcji w funkcjonowaniu wtrysków Common Rail

Udostępnij wpis

Komentarze

Globus

Wystawiono Rok temu

Korekty wtryskiwaczy Common Rail to informacje dotyczące pracy wtryskiwaczy, które są dostarczane przez system diagnostyczny silnika. Te informacje służą do określenia, czy wtryskiwacze działają prawidłowo i czy ich dawki wtrysku są odpowiednie. Aby odczytać korekty wtryskiwaczy, należy użyć specjalnego sprzętu diagnostycznego, takiego jak komputer diagnostyczny lub tester wtryskiwaczy. Po podłączeniu sprzętu do silnika, należy wykonać odpowiednie procedury diagnostyczne, które pozwolą na odczytanie korekt wtryskiwaczy. Korekty wtryskiwaczy są wyświetlane jako wartości liczbowe lub graficzne. Mogą być one przedstawione jako histogramy, wykresy lub tabele. Wartości liczbowe mogą być przedstawione jako procenty lub liczby. Należy pamiętać, że odczytanie i interpretacja korekt wtryskiwaczy wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, dlatego należy skonsultować się z profesjonalistą, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Czy ta opinia była pomocna?

Piotr

Wystawiono 4 lata temu

Witam u mnie w cromie 1.9 150km na kompie pokazuje że jeden z wtrysku ma ciągle korektę 0 a reszta się zmienia się dzieje

Czy ta opinia była pomocna?

Jojo

Wystawiono 4 lata temu

<p>@Kacper zależy jak trafisz.</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Kamil

Wystawiono 4 lata temu

Ciekawy tekst, prawidłowe wartości wtryskiwaczy mają duże znaczenie.

Czy ta opinia była pomocna?

DANIEL

Wystawiono 5 lat temu

jak parametry wtryskiwaczy common rail ulegaja zmianie, to trzeba zrobić diagnostykę wtryskiwaczy common rail?

Czy ta opinia była pomocna?

Kamila

Wystawiono 5 lat temu

Po regeneracji u was przywrócone są prawidłowe wartości wtryskiwaczy?

Czy ta opinia była pomocna?

Adik565

Wystawiono 5 lat temu

@Alexxx racja, dlatego jak już regenerować to najlepiej cały komplet.

Czy ta opinia była pomocna?

Arkadiusz56

Wystawiono 5 lat temu

Krótko i na temat o wtryskach. Polecam!

Czy ta opinia była pomocna?

Alexxx

Wystawiono 5 lat temu

A jak w common rail padnie jeden wtrysk, to następne też szybko polecą... Lepiej zapamiętać sobie te charakterystyczne objawy i reagować zawczasu

Czy ta opinia była pomocna?

Kacper

Wystawiono 5 lat temu

Kurcze te całe wtryskiwacze to nie taki prosty temat. Jednak mechanicy muszą mieć dużą wiedzę na ten temat.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki