Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy - Proces naprawy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
CENA | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
CZAS REALIZACJI | 24 - 48 godzin |
GWARANCJA | 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Orientacyjny koszt regeneracji wtryskiwaczy może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych za zestaw (dla wszystkich wtryskiwaczy w silniku). Cena może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak marka i model wtryskiwaczy, stopień uszkodzenia, lokalizacja serwisu, wymagane części zamienne itp. Koszt regeneracji wtryskiwaczy zależy od zakresu prac, potrzebnych części zamiennych oraz stawek serwisu. Dlatego najlepiej skonsultować się z konkretnym serwisem lub warsztatem, który wykonuje naprawy wtryskiwaczy, aby uzyskać dokładną wycenę na podstawie specyfikacji Twojego silnika i uszkodzonych wtryskiwaczy.
Proces regeneracji wtryskiwaczy i przyczyny powstawania uszkodzeń
Zasilanie silnika diesla zmieniało się wraz z rozwojem technologii, a czasy pomp sekcyjnych i rozdzielaczowych już dawno minęły. Dziś, króluje niepodzielnie układ common rail, układ zasilania oparty na pompie wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczach. Co prawda, popularnie uważany jest za zawodny, jak jest jednak rzeczywiście? Czy układ Common Rail rzeczywiście tak często się psuje? Ile kosztuje naprawa i czy możliwa jest regeneracja?
Common Rail, czyli układ zasilania silnika bazujący na wysokociśnieniowym zbiorniku paliwa, początkowo, w swojej konstrukcji wykorzystywał wtryskiwacze sterowane za pomocą zamka elektromagnetycznego. Ze względu na fakt, że grupa VAG wprowadziła w konstrukcję swoich silników sterowanie piezoelektryczne, na odpowiedź rynku nie trzeba było długo czekać. Wprowadzenie do konstrukcji siłownika piezoelektrycznego, wywoływaniem pracy którego zajmuje się stos piezoelektryczny (na zmianę blaszki z kryształami kwarcu) spowodowało, że czas reakcji wtryskiwacza spadł niemal dwukrotnie. W tym rozwiązaniu, ze względów konstrukcyjnych nie ma możliwości wystąpienia wycieku z wysokociśnieniowej części, zmniejszono tarcie, a czas reakcji nie przekracza 150 mikrosekund. Kontrolę nad iglicą sprawuje zawór sterujący, dawkę paliwa określa czas włączenia zaworu. Precyzja wykonania i innowacyjne pomysły, łączą się w konstrukcji wtryskiwaczy piezoelektrycznych, pozwalając im niepodzielnie królować, wśród układów zasilania silnika. Niestety, wśród wszystkich jego zalet, ukryty jest jeden jego mankament. Jest to jedyny podzespół układu zasilania silnika, który nie podlega regeneracji – z prostego zresztą powodu – jest na tyle precyzyjnym urządzeniem, że producenci nie pozwalają na jego rozbiórkę i regenerację. Wszystkie pozostałe elementy – pompa wysokiego ciśnienia, wspólna listwa czy pompa pomocnicza, procesowi regeneracji poddają się ze świetnym skutkiem. Każdy element można rozebrać, wymienić elementy z zestawu naprawczego, czy kupić części przez internet, niestety nie obejmuje to wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Czy jest to powód, żeby z tego rozwiązanie zrezygnować? Oczywiście, nie. Odpowiednia higiena eksploatacji, t.j. regularna wymiana filtrów, oleju, powinna zwiększyć żywotność wtrysków, choć należy zaznaczyć, że nawet największa skrupulatność w tej kwestii nie da nam 100% pewności, że nasz układ zasilania silnika jest bezpieczny. W pompie wysokiego ciśnienia powstają opiłki, z wewnętrznej części korpusu pompy, które lubią zbierać się w maleńkich kanalikach, łączących ze sobą podzespoły. Stąd też warto, co rekomendowane 40-50 tysięcy kilometrów, robić diagnostykę i czyścić układ – ceny elementów do wymiany nie należą do najtańszych, a jak już wspomniałem, nie wszystkie da się regenerować.
O czym pamiętać podczas wizyty w ASO?
Kiedy jednak zajdzie już konieczność wizyty w ASO, należy pamiętać, że hydraulika samochodowa, to dział mechaniki, który wymaga od warsztatu odpowiedniego sprzętu, a od mechaników umiejętności. Stąd też wybór serwisu, który zajmie się naszym samochodem, powinien cechować się odpowiedzialnością, a wybierać powinniśmy warsztaty z autoryzacją producenta (np. Bosch), albo chociaż cieszące się renomą w zakresie podobnych napraw.
Komentarze
Krzysiek
Wystawiono Rok temu
Koszt regeneracji wtryskiwaczy zależy od kilku czynników, takich jak: • Rodzaj i model samochodu • Rodzaj i model wtryskiwaczy • Stan wtryskiwaczy • Koszty robocizny i materiałów potrzebnych do regeneracji • Lokalizacja warsztatu Regeneracja wtryskiwaczy w autoryzowanych serwisach samochodowych może kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Regeneracja wtryskiwaczy w nieautoryzowanych warsztatach może być tańsza, ale trzeba być ostrożnym, ponieważ niektóre warsztaty mogą oferować niższe ceny, ale przy użyciu niskiej jakości materiałów i nieodpowiedniej technologii co może prowadzić do krótkiej żywotności regenerowanych wtryskiwaczy. Warto pamiętać, że regeneracja wtryskiwaczy jest tymczasowym rozwiązaniem i po pewnym czasie może być konieczna ich ponowna regeneracja lub wymiana na nowe.
Czy ta opinia była pomocna?
Mariusz
Wystawiono 4 lata temu
Jestem ciekaw, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu. Choć spodziewam się przystępnej ceny, bo na szczęście to nie wymiana na nowe.
Czy ta opinia była pomocna?
Sylwester
Wystawiono 5 lat temu
Patrząc na to, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu, zakup nowych to dla mnie ostateczna ostateczność
Czy ta opinia była pomocna?
tygrys23
Wystawiono 5 lat temu
zachciało się diesla, to teraz trzeba płacić za takie naprawy...
Czy ta opinia była pomocna?
Kugar
Wystawiono 5 lat temu
Dobrze, że istnieje proces regeneracji, bo jak wtryski się uszkodzoną to niekiedy kosztuję tyle co samochód
Czy ta opinia była pomocna?