25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Tester wtryskiwaczy

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.81

Specjalistyczny tester wtryskiwaczy Diesel stanowi obecnie standardowe wyposażenie profesjonalnych serwisów samochodowych. Przykładowymi testerami, które często można spotkać w autoryzowanych zakładach są maszyny EPS 708 marki Bosch czy też Carbon Zapp CRU2R. Pozwalają one zarówno na testowanie parametrów wtryskiwaczy, jak i późniejszą regenerację podzespołów. Te bardziej zaawansowane jednostki pozwalają ponadto na jednoczesne badanie całego kompletu wtryskiwaczy, co znacznie przyśpiesza proces diagnostyki.

 

Na tego rodzaju testerach można sprawdzić wszystkie najważniejsze parametry dawkowania paliwa oraz parametry elektryczne wtrysków, takie jak:

 

  • szczelność wtryskiwacza,
  • kształt strugi paliwa,
  • ciśnienie wtrysku i ciśnienie otwarcia,
  • badanie indukcyjności i rezystancji,
  • pojemność wtryskiwacza.

 

Specjalistyczny tester wtryskiwaczy Common Rail posiada także często na swoim wyposażeniu myjkę ultradźwiękową, dzięki której sprawdzane wtryski można szybko oczyścić z osadów i nalotów. Po skończonej diagnostyce i regeneracji na maszynach wtryskiwacze w łatwy sposób można zakodować, określając ich dokładne parametry.

 

Przykładowy tester wtryskiwaczy Carbon Zapp
Tester wtryskiwaczy


Tester wtryskiwaczy Diesla

Znacznie prostszym w budowie oraz dużo tańszym urządzeniem testującym jest próbnik wtryskiwaczy. Można nim sprawdzać takie parametry wtrysku jak wartość ciśnienia otwarcia, szczelność oraz jakość rozpylania wtrysku. Z racji tego, że ma on dość ograniczone zastosowanie, jest on traktowany bardziej jako amatorski sprzęt. Dość popularnym testerem, którego używa się także w warunkach domowych jest tester przelewowy wtryskiwaczy.

 

Przeprowadzenie rzetelnej i kompletnej diagnostyki uszkodzonych wtryskiwaczy jest niezbędnym krokiem do ustalenia odpowiednich czynności naprawy. W tym celu warto wybrać usługi sprawdzonego serwisu wyposażonego w najnowocześniejsze testery wtryskiwaczy, które gwarantują szybkie i sprawne pobranie pomiarów.

 

Tester wtryskiwaczy Common Rail
Tester wtryskiwaczy Diesla

Komentarze

Przemysław 2021-07-08 10:11:58

Sprawdzałem o znajomego wtryski na testerze samoróbce, jednak tester wtryskiwaczy Diesel musi być profesjonalny. W dobrym serwisie przynajmniej wiadomo czy wszystko działa prawidłowo i wiedzą od razu co poprawić. Jak już płacić to niech chociaż działa tak jak powinno.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO