Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Test przelewowy wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Etapy przeprowadzenia testu przelewowego:

  • podpięcie do przewodów przelewowych urządzenia składającego się z gumowych rurek oraz menzurek z miarką
  • rozgrzanie silnika
  • obserwacja ilości paliwa napływającego do menzurek.

Ilość paliwa przekraczająca 4 mg na jeden cykl pracy cylindra wskaże uszkodzony wtrysk. Sprawdzanie korekt wtryskiwaczy na rozgrzanym silniku pozwoli więc określić, który z nich dawkuje olej napędowy w sposób nieprawidłowy.

Należy pamiętać, że test przeprowadzony na zimnym silniku udziela informacji tylko o ewentualnych awariach w obrębie jednostki napędowej. 

W przypadku stwierdzenia w samochodzie oznak awarii wtrysków, właściwie wykonany test przelewowy wtryskiwaczy jest jednym z pierwszych działań diagnostycznych mogącym potwierdzić obawy. Za jego pomocą można ustalić wartości odchylenia dawki paliwa zwracanego do obiegu względem wartości standardowej. Dzięki temu, że test wykonuje się jednocześnie na wszystkich wtryskiwaczach, możliwe jest wskazanie konkretnego wtrysku, który uległ awarii. Test przelewowy jest też dobrą opcją na to, jak sprawdzić wtryski Diesel domowym sposobem. W celu jego przeprowadzenia potrzebne będą tylko plastikowe rurki i pojemniki na paliwo. Podczas takiego testu nie trzeba wymontowywać wtrysków z auta, co pozwala zaoszczędzić czasu i energii.

Trzeba jednak pamiętać, że test wykonany w takich warunkach ma raczej jedynie charakter poglądowy. Pozwala on potwierdzić problemy z wtryskiwaczami i układem wtryskowym, lecz ich przyczyny mogą być różne. Aby móc dokonać pogłębionej diagnostyki wtryskiwaczy uwzględniając wszystkie ich parametry, jak i dokładnie określić przyczyny usterki, warto udać się do autoryzowanego serwisu. Tam z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn cały proces przebiega automatycznie, a na podstawie otrzymanych wyników można ustalić konkretne działanie. Jeśli zaś chodzi o sam test przelewowy wtryskiwaczy, cena tej usługi jest dość niska.

Wtryskiwacz Common Rail podczas testu przelewowego
Test przelewowy wtryskiwaczy


Test przelewowy wtryskiwaczy – jak interpretować

Test przelewowy pozwala na określenie i interpretację korekt wtryskiwaczy, czyli informacji o zmiennych ilościach paliwa podawanych do wtrysku w celu zapewnienia zrównoważonej pracy silnika. Korekty dawek paliwa są normalną cechą układów Common Rail, pod warunkiem, że utrzymują się w granicach około 1,5-2,5 mg na jeden cykl pracy cylindra. Dokładne wielkości korekt dawek paliwa mogą różnić się w zależności od konkretnego modelu wtryskiwacza, ale przyjmuje się, że wartości powyżej 4 mg na cykl oznaczają uszkodzenie podzespołu. Wyniki testu przelewowego mogą wskazywać na:

  • zabrudzone lub zablokowane wtryskiwacze,

  • nieszczelność wtrysków,

  • niewłaściwy poziom ciśnienia w układzie paliwowym.


Jak już wspomniano wcześniej, test przelewowy jest pierwszym krokiem w sprawdzeniu wtryskiwaczy Diesla. Aby otrzymać pełen obraz usterki, powinno się wykonać dodatkowe badania diagnostyczne.

Wyniki testu przelewowego do interpretacji
Test przelewowy wtryskiwaczy – jak interpretować
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Test przelewowy wtryskiwaczy to jedna z metod diagnozowania problemów z wtryskiwaczami. Polega on na pomiarze przepływu paliwa przez wtryskiwacze pod różnymi ciśnieniami. Test ten pozwala na określenie czy wtryskiwacz jest uszkodzony, zablokowany lub zanieczyszczony. Aby przeprowadzić test przelewowy, należy podłączyć specjalny przyrząd pomiarowy do wtryskiwacza i pomierzyć ilość paliwa, która przepływa przez wtryskiwacz pod różnymi ciśnieniami. Pomiary te są porównywane z danymi producenta w celu określenia czy wtryskiwacz działa prawidłowo. Jeśli test przelewowy wykazuje, że wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo, wymiana wtryskiwacza jest zwykle konieczna.

Czy ta opinia była pomocna?

radzio

Wystawiono 3 lata temu

<p>Nie ma co czekać tylko sprawdzić wtryskiwacze na komputerze. jak mamy podejrzenia że wtryskiwacz jest uszkodzony to lepiej od raazu zdiagnozować bo może się okazać że zamiast jednego wtrysku będziemy musieli wymieniać wszystkie</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki