Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Stukający wtrysk paliwa - jaką awarię oznacza?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Stukające wtryskiwacze paliwa są jednym z najczęstszych objawów awarii w układzie Common Rail. Za głośniejszą pracę wtrysków odpowiadają gromadzące się w nich osady i nagary. A jako że ich aparatura jest precyzyjna, nawet niewielka ilość złogów może zakłócać prawidłowy przepływ paliwa.
W przypadku, kiedy usłyszymy metaliczne odgłosy stukania spod maski auta, powinniśmy rozważyć fachowe sprawdzenie wtrysków. W międzyczasie warto również obserwować pracę naszego samochodu, ponieważ objawy towarzyszące stukaniu zabrudzonych wtryskiwaczy to także nierówna praca silnika, szarpnięcia, drgania, zwiększone zadymienie z wydechu auta czy zwiększony pobór oleju napędowego.
Specyficzne dźwięki świadczące o usterce wtryskiwacza kierowcy określają również, jako cykanie bądź klekotanie. Odgłosy są nasilone zwykle na biegu jałowym lub podczas pracy silnika na niskich obrotach. Niekiedy stukanie może być również słyszalne podczas dodawaniu gazu lub przy większych prędkościach.
Problem stukających wtryskiwaczy może doprowadzić do poważnych uszkodzeń, dlatego,
zamiast go ignorować, warto skonsultować się z rzetelnym fachowcem, który pomoże ocenić stan wtryskiwaczy i zaproponuje optymalne rozwiązanie. Pamiętaj, że troska o wtryski to inwestycja w długotrwałe oraz bezproblemowe użytkowanie Twojego samochodu.

Wtryskiwacz paliwa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryskiwacz do czyszczenia

Co może być przyczyną stukania wtryskiwaczy?

Jednym z najczęstszych powodów stukania wtryskiwaczy są zabrudzenia. Podzespoły są narażone bezpośrednio na kontakt z paliwem, które często niestety zawiera różnego rodzaju zanieczyszczenia. Nawet najmniejsze cząsteczki brudu mogą powodować zaczopowanie dysz wtryskiwaczy, co prowadzi do ich nieprawidłowego działania, tym samym do stukania.
Kolejnym z powodów mogą być uszkodzenia mechaniczne komponentów wynikające z naturalnego zużycia bądź wadliwych części.
Ponadto, stukanie wtrysków może być spowodowane niewłaściwym składem oleju napędowego, na przykład gdy stosuje się paliwo złej jakości lub nieodpowiednie dla danego typu silnika. Nieprawidłowe działanie podzespołów mogą powodować także problemy z elektroniką sterującą pracą wtrysków.

Do czego prowadzi lekceważenie stukania wtrysków?

Bagatelizowanie objawów stukania wtryskiwaczy paliwa może prowadzić do poważnych konsekwencji, zarówno dla stanu naszego auta, jak i portfela. Początkowo, głośniejsza praca podzespołów wydawać się może wyłącznie drobną przypadłością, jednak zazwyczaj jest to sygnał, że coś jest nie tak z układem paliwowym.

  • Po pierwsze, wtryski pracujące niewłaściwie mogą zaszkodzić wydajności silnika. Nieodpowiednie dostarczanie paliwa do cylindrów prowadzić może do nieefektywnego spalania, co z kolei wpływa na osiągi pojazdu i zwiększa zużycie paliwa.
  • Po drugie, lekceważenie stukania może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika. Na przykład, wtryski mogą zacząć dostarczać zbyt dużo paliwa, co prowadzić może do "zalewania" cylindrów. Taki stan rzeczy z czasem doprowadzi do uszkodzeń tłoków, cylindrów bądź zaworów, a naprawa bywa bardzo kosztowna.
  • Po trzecie niesprawne wtryskiwacze mogą znacznie zwiększyć emisję spalin, co jest nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale także może prowadzić do niezaliczenia obowiązkowego przeglądu technicznego pojazdu.
Regeneracja wtryskiwaczy

Jak sobie radzić ze stukającymi wtryskiwaczami?

Istnieją dwa sposoby na problem ze stukającymi wtryskiwaczami:

  • Regeneracja wtrysków pracujących do tej pory w aucie. Skutecznym sposobem na wyeliminowanie symptomów uszkodzonych wtrysków paliwa, w tym ich stukania jest ich regeneracja w ASO. Rzetelnie zdiagnozowane oraz profesjonalnie zregenerowane wtryski swoim działaniem będą odpowiadać fabrycznie nowym podzespołom. Potwierdzeniem takiego stanu rzeczy są protokoły z przeprowadzanych testów sprawności każdego z wtryskiwaczy.
  • Wymiana wtrysków na nowe, zregenerowane lub używane. W przypadku, kiedy wtryskiwaczy nie da się zregenerować bądź kierowca po prostu woli wymienić wtryski, może zakupić nowe, dokonać zakupu sprawdzonych, już zregenerowanych wtrysków lub używanych. Aby nie doszło do sytuacji, w której właściciel auta ponownie dostrzega problem po wymianie wtrysków, należy dokonywać zakupów ze sprawdzonych i rzetelnych źródeł, a ich montaż i kodowanie powierzyć fachowcom.
Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki