Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są typowe usterki wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Usterki wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jakie są typowe usterki wtryskiwaczy?
Jakie są typowe usterki wtryskiwaczy?

Gdy w samochodzie znajdują się niesprawne wtryskiwacze, to może to być jeden z powodów słyszenia hałasów, dobiegających spod maski samochodów (problem stukających, lejących i klepiących wtrysków). Dodatkowo towarzyszą również: falowanie obrotów, nierównomierna praca silnika, nieprzyjemne odczucie szarpania jednostką napędową podczas jazdy oraz możliwe gaśnięcie samochodu. Te objawy powinny skłonić Cię do jak najszybszego umówienia się na fachowe diagnozowanie wtryskiwaczy i na ich regenerację, o ile nie będą uszkodzone mechanicznie. Nie zalecamy jeździć zbyt długo z wadliwymi wtryskiwaczami, ponieważ w każdej chwili może pogorszyć się praca silnika, a to wpłynie na komfort podróżowania. Uważaj na paliwo, jakie tankujesz, ponieważ jego zła jakość przyczynia się do powstawania kłopotów z prawidłowym działaniem tych podzespołów.

Najczęstsze uszkodzenia wtryskiwaczy Common Rail - Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Najczęściej dochodzi do awarii wtryskiwaczy Common Rail przez tankowanie złej jakości oleju napędowego. Nie ma co ukrywać, że od silników wysokoprężnych bardzo dużo się wymaga (mają być trwałe, mało palić i być dynamiczne), ale ciężko to osiągnąć w warunkach miejskich. Zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów, które mogą sugerować potencjalną usterkę wtrysków, należałoby się umówić na ich diagnostykę do ASO. Staraj się też nie jeździć za długo z uszkodzonymi wtryskiwaczami, ponieważ bardzo negatywnie odbije się to na funkcjonalności jednostki napędowej.

1. Uszkodzone wtryskiwacze - Objawy uszkodzonych wtrysków

Objawy uszkodzonych i zanieczyszczonych wtryskiwaczy są bardzo do siebie podobne i właściwie łatwe do rozpoznania; jeśli masz problem z uruchomieniem silnika albo pojazd gaśnie, jednostka napędowa straciła na wydajności, to w takiej sytuacji warto pomyśleć o wizycie w serwisie. Regeneracja wtrysków sprawdzi się w tym przypadku najlepiej i to nie tylko pod względem dobrze wykonanej usługi, ale również ceny. O wiele korzystniej jest przeznaczyć pieniądze na specjalistyczne czyszczenie wtryskiwaczy + wymianę wyeksploatowanych elementów, niż od razu kupować cały komplet, który mógłby kosztować dobre kilka tysięcy złotych.

Uszkodzone wtryskiwacze
Uszkodzone wtryskiwacze

2. Dlaczego wtryskiwacze Common Rail ulegają zużyciu - Nieszczelne gniazdo wtryskiwacza

Wtryski mogą źle pracować, gdy na przykład pojawi się woda w paliwie (ryzyko korozji metalowych powierzchni i pogorszone smarowanie pomiędzy ruchomymi elementami), przez nagromadzenie się osadów w okolicy końcówki dyszy oraz wewnętrznej części wtrysku i nieprawidłowa instalacja. Rozszczelniony wtryskiwacz może być wynikiem korozji. Aby go ponownie uszczelnić, używane są specjalne frezy do gniazd wtrysku. Koniecznie trzeba to zrobić, bo w dalszym ciągu mogłoby dochodzić do wydobywania się nagaru z komory spalania.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek98

Wystawiono 2 lata temu

Istnieje wiele różnych usterek, które mogą wystąpić w wtryskiwaczach, w tym: Zatkane wtryskiwacze: Wtryskiwacze mogą być zatkane różnymi zanieczyszczeniami lub osadami, co może prowadzić do trudności z ich otwieraniem lub zamknięciem oraz do nieprawidłowego dawkowania paliwa. Uszkodzone elementy mechaniczne: Wtryskiwacze mogą ulec uszkodzeniu lub zużyciu podczas normalnej eksploatacji, co może prowadzić do problemów z ich działaniem. Uszkodzenie elektryczne: Wtryskiwacze mogą ulec uszkodzeniu lub zepsucie się elektroniki lub innych elementów elektrycznych, co może prowadzić do problemów z ich działaniem. Nieprawidłowe dawkowanie paliwa: Wtryskiwacze mogą dawkować zbyt dużo lub zbyt mało paliwa, co może prowadzić do problemów z działaniem silnika i emisją spalin. Zalecane jest skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące typowych usterek wtryskiwaczy w konkretnym pojeździe oraz sposobów ich naprawy lub wymiany.

Czy ta opinia była pomocna?

Wojciech

Wystawiono 2 lata temu

W moim Volkswagenie poszły uszczelki, ale to dlatego, że przebieg już duży (300 tys. km), więc w sumie się nie dziwie, że coś zaczęło szwankować. Mechanik mówił, że to typowa usterka wtryskiwacza po takim przebiegu.

Czy ta opinia była pomocna?

Damian

Wystawiono 2 lata temu

U mnie objawami usterki wtrysków były nierówne obroty silnika i kontrolka "check engine". Po pojawieniu się nich pojechałem na serwis i okazało się, że 2 wtryski były do regeneracji.

Czy ta opinia była pomocna?

Kondzior

Wystawiono 2 lata temu

Jak moje wtryski były uszkodzone to miały charakterystyczne objawy, przede wszystkim bardzo szarpało autem..

Czy ta opinia była pomocna?

jacekr.

Wystawiono 2 lata temu

Miałem kiedyś problem z lejącymi wtryskami i regeneracja pomogła mi się z tym uporać!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki