25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Stukające wtryski Diesel

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

Gdy usłyszymy w swoim samochodzie stukające wtryski diesel, powinno nas to zaniepokoić, gdyż sprawne wtryskiwacze Common Rail podczas pracy nie powinny wydawać żadnych dźwięków. Charakterystyczne odgłosy jakimi są stukanie bądź klekotanie wtryskiwaczy, które ujawniają się szczególnie w okresach zimowych, mogą więc wskazywać na usterkę tych podzespołów lub układu wtryskowego, dlatego też nie powinno się ignorować tego problemu.

 

Co jednak jest przyczyną głośnej pracy wtrysków diesel? Zazwyczaj spowodowane jest to osadem z nagaru i sadzy lub innego rodzaju zanieczyszczeniami, które gromadząc się na częściach wtryskiwacza utrudniają jego poprawną pracę. Z kolei stuki po wymianie wtryskiwaczy mogą wskazywać na problemy z innymi elementami układu paliwowego.

 

To, że wtrysk stuka na zimnym silniku, a spod maski wydobywają się różne dziwne dźwięki jest dość zauważalną oznaką usterki układu wtryskowego. Oprócz tego, innymi częstymi oznakami towarzyszącymi awarii wtrysków są między innymi:

 

  • spadek osiągów,
  • znacznie większe dymienie,
  • szarpanie silnika i nierówne obroty,
  • kłopoty z odpaleniem samochodu na mrozie.

 

Po stwierdzeniu już kilku z tych przesłanek powinniśmy podjąć odpowiednie działanie. Co więc można zrobić ze stukającymi wtryskiwaczami?

 

Stukające wtryskiwacze Diesel pod maską samochodu
Stukające wtryski Diesel


Omawiamy – jak sprawdzić który wtrysk stuka

W celu sprawdzenia który wtrysk stuka i jest uszkodzony można spróbować wykonać test przelewowy. Jest on w stanie potwierdzić nasze obawy co do wystąpienia awarii. By jednak dokonać kompletnej diagnostyki i analizy uszkodzonych podzespołów oraz ustalić przyczynę stukania wtryskiwaczy zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Aby wyniki przeprowadzonych testów były miarodajne i dawały jednoznaczną odpowiedź, konieczne jest bowiem zastosowanie specjalistycznych testerów. Nowoczesne maszyny nie tylko przyśpieszają cały proces, ale także pozwalają na ustawianie odpowiednich parametrów wtrysków. Wykonanie rzetelnego sprawdzenia wtryskiwaczy jest pierwszym krokiem do ich właściwej regeneracji.

 

Stukający wtryskiwacz do diagnostyki
Omawiamy – jak sprawdzić który wtrysk stuka

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO