25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

STP do czyszczenia układu paliwowego Diesel

Autor: Barbara Bolibok
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Szukając sposobu na czyszczenie zabrudzonych elementów układu wtryskowego bez demontażu, możemy skorzystać ze środka STP do czyszczenia układu paliwowego Diesel. Ten przeznaczony dla każdego posiadacza Diesla preparat możemy stosować również profilaktycznie, w celu zapobieganiu zbierania się ciężkich zanieczyszczeń, które wpływają na prawidłowe działanie silnika samochodowego. Preparat do czyszczenia układu paliwowego Diesel możemy aplikować samodzielnie i nie trzeba mieć do tego żadnego przeszkolenia, jedynie musimy wiedzieć, gdzie znajduje się wlew do baku i mieć zatankowany samochód.

  

Zastanawiasz się nad skutecznością ogólnodostępnych preparatów w kwestii działania, jakim jest czyszczenie układu paliwowego Diesel? Opinie w tej kwestii na pewno będą podzielone. Ciężkie, zalegające osady w fazie już zaawansowanej, które nagromadziły się na przestrzeni dłuższego użytkowania naszego pojazdu, mogą być problematyczne do usunięcia. Zawsze należy mieć na uwadze, że jedynie serwisowe działania regeneracyjne, które obejmują fachowe czyszczenie, są w stanie w pełni skutecznie pozbyć się szkodliwych nagarów zatykających podzespoły układu paliwowego. 

 

W swojej ofercie STP posiada również środek do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel, nazywany formułą. Przeznaczony głównie do wyeliminowania występujących zanieczyszczeń w elementach układu wtryskowego. Korzystanie z tego preparatu co 5 000 km może wpłynąć na odciągnięcie w czasie uszkodzeń wtrysku. Właściwości czyszczące to nie jedyne zaleta tego preparatu.
Wpływa on na ograniczenie spalania, co przy obecnie rosnących cenach paliwa jest istotne dla wielu Kierowców z silnikiem wysokoprężnym.

 

STP preparat dla elementów układu wtryskowego
STP do czyszczenia układu paliwowego Diesla


STP Diesel – jak stosować dodatek do paliwa?

 

W zależności od rodzaju ogólnodostępnych preparatów STP dla silników Diesel, ich zastosowanie jest bardzo proste i jest takie same. Wystarczy zaaplikować STP według zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu. Jako że preparat jest dodatkiem do paliwa, to zakupiony produkt wlewamy, na przykład będąc na stacji benzynowej, do zbiornika paliwa naszego pojazdu, po przejechaniu 4 800 km. Warto mieć przy tej czynności założone rękawiczki ochronne. Nie ma żadnych zastrzeżeń do korzystania w tym samym czasie również z innych preparatów STP, które mogą pozytywnie wpłynąć na kondycje naszego silnika samochodowego.

 

Dawkowanie środka STP do wlewu paliwa pojazdu osobowego
STP Diesel - jak stosować dodatek do paliwa

 

Komentarze

Edek333 2021-07-07 15:55:37

Ja kupiłem STP do czyszczenia wtryskiwaczy w Dieslu bo miał dobre opinie. Na forach internetowych polecają jeszcze Tech 2000 albo K2 ale to zależy od sklepu.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO