25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ŚRODEK DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY DIESEL

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.79

Często bywa, że w przypadku niedużych zabrudzeń wtrysków, środek do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel może okazać się pomocnym rozwiązaniem w przywróceniu im świeżości. Jednymi z najpopularniejszych producentów środków tego typu są K2 i Liqui Moly. Czyszczenie wtryskiwaczy z wykorzystaniem tych preparatów można przeprowadzić na kilka sposobów. Bardzo prostą metodą jest zwyczajne wlanie środka bezpośrednio do zbiornika paliwa. Należy jedynie pamiętać o odpowiednich proporcjach względem oleju napędowego, poszczególne wartości różnią się w zależności od producenta. Kolejnym sposobem jest wlanie preparatu do nowego filtra paliwa przed zamontowaniem go w samochodzie. Trzeci sposób to podłączenie układu paliwowego do pojemnika z preparatem. Z uwagi na dosyć skomplikowany proces najbezpieczniej wykonać to w serwisie. Mimo tego, że stosowanie różnego rodzaju środków umożliwiających czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI, 2.0 TDI, czy też innych nierzadko przynosi skuteczne efekty, działanie tych środków opiera się na czyszczeniu osadów. Nie jest zatem możliwe przy ich użyciu naprawienie mocno zużytych lub uszkodzonych wtrysków.

 

Wtryskiwacz rozłożony na części podczas czyszczenia
Środek do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel


Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel | opinie

Nie trzeba dodawać, że preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla Common Rail jest bardzo tanią opcją przywrócenia dobrej kondycji wtryskom. Nie zawsze jednak samo zastosowanie środka jest w stanie usunąć przyczyny awarii. W przypadku większego zużycia wtryskiwaczy wizyta w serwisie może być nieunikniona. Według powszechnej opinii potwierdzonej faktami, dokładne czyszczenie wtryskiwaczy w sprawdzonym salonie potrafi przywrócić pełną sprawność podzespołom, a ich stan techniczny nieraz dorównuje fabrycznie nowym. Ponadto, pozwala ono zaoszczędzić spore ilości pieniędzy w porównaniu z wymianą wtrysków. Odkładanie naprawy uszkodzonych wtryskiwaczy na później może grozić ryzykiem wystąpienia poważniejszych awarii.

 

Wtryskiwacze po czyszczeniu w naszym salonie
Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel | opinie

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO