Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Sprawdzenie wtryskiwaczy Diesel

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie wtryskiwaczy Diesel

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Sprawdzenie wtryskiwaczy Diesel na komputerze za pomocą serwisowego urządzenia typu EPS 205 pomoże dokonać analizy elementu wtryskowego pod kątem jego prawidłowego działania i ewentualnych uszkodzeń.

Szczegółowa diagnostyka, jaką jest sprawdzenie wtryskiwaczy Diesel jest rzeczą obowiązkową przed każdorazowym dokonaniem regeneracji wtryskiwaczy. Jeżeli zaobserwujemy występowanie początkowych objawów wskazujących na usterkę tego podzespołu, to przeprowadzenie konkretnych działań kontrolnych przez doświadczonych fachowców, za pomocą specjalistycznych urządzeń serwisowych pomoże określić stan wtryskiwaczy, a także stopień zaawansowania wadliwości elementu układu wtryskowego.

Początkowa diagnostyka wtryskiwaczy Diesla zawsze obejmuje przeprowadzenie ich analizy poza pojazdem:

  1. Wyjęcie wadliwego wtryskiwacza.
  2. Wyczyszczenie wtryskiwacza metodą chemiczną i wysuszenie.
  3. Wizualne oględziny wtrysku pod kątem uszkodzeń mechanicznych.
  4. Sprawdzenie wtryskiwacza pod kątem jego kompletności.
  5. Kontrolę komputerową.
Diagnostyka wtryskiwacza w Dieslu
Sprawdzenie wtryskiwaczy Diesel

Metoda, jaką jest sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze diagnostycznym, jest fachowym sposobem sprawdzenia elementów wykonawczych układu wtryskowego pod względem poprawności funkcjonowania. Ta specjalistyczna i zaawansowana metoda opiera się na urządzeniu, jakim jest Bosch EPS 205. Dzięki temu możliwe staje się określenie ilości dawkowania paliwa na biegu jałowym, czy też przy konkretnym obciążeniu w przypadku wszystkich rodzajów wtryskiwaczy. Wynik przeprowadzonego testu jest możliwy do przedstawienia za pomocą wydruku udostępnianego każdemu zleceniodawcy wątpliwych wtrysków.

Pytania typu - jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem bardzo często pojawiają się na wielu forach motoryzacyjnych. Posiadacze Diesli szukając możliwości sprawdzenia wtryskiwaczy bez konieczności wizyty w serwisie poszukują samodzielnych metod sprawdzających, mających na celu zaoszczędzeniu kwoty, która mocno może nadwyrężyć ich kieszeń. Jednak w kwestii zaoszczędzenia czasu i pieniędzy, lepiej działanie kontrolne zlecić autoryzowanemu serwisowi, który mając w posiadaniu odpowiednie urządzenia oraz doświadczenie w przeprowadzaniu analizy sprawności układu paliwowego zrobi to szybko i skutecznie. Może się okazać, że przy próbie samodzielnego demontażu wtryskiwacza nastąpiło jego nieumyślne uszkodzenie, co w konsekwencji spowodowało zwiększenie kosztów za usługę serwisową. 

Sprawdzone wtryski w Bosch Car Service
Sprawdzenie wtryskiwaczy | Cena przystępna dla każdego posiadacza Diesla


Sprawdzenie wtryskiwaczy | Cena przystępna dla każdego posiadacza Diesla

Cena za serwisowe sprawdzenie wtryskiwaczy z pewnością jest podana w każdym cenniku przygotowanym przez dany punkt motoryzacyjny. Dokonując analizy porównawczej kosztorysu, który obejmuje samo sprawdzenie wtryskiwaczy, to na pewno jest to mały koszt w stosunku do konieczności regeneracji lub wymiany trwale uszkodzonych elementów układu wtryskowego. W zależności od rodzaju wtryskiwacza, jego producenta, jak również pojazdu, w którym chcemy dokonać analizy poprawności wtryskiwaczy, koszt usługi diagnostycznej jest mocno zróżnicowany i będzie podlegał zmianie na przestrzeni lat. Dlatego zawsze warto śledzić aktualizacje kosztorysu internetowego serwisów samochodowych, ponieważ nie wszystkie przechodzą modyfikacje na stronie. Dla każdego zainteresowanego przeprowadzeniem kontroli wtryskiwaczy jest udostępniany również numer telefonu, który pozwoli skontaktować się bezpośrednio z Biurem Obsługi Klienta wybranego przez nas serwisu, z zakresu regeneracji i wymiany wtryskiwaczy. Będzie to najlepsza opcja informacyjna, co do ostatecznego rachunku, który zostanie podliczony po zakończeniu sprawdzania wtrysków.

Na cenę wszystkich działań sprawdzających wtryskiwacze będzie wpływać na pewno wiedza i fachowość pracowników, wyposażenie pracowni, jak również miasto, w którym punkt motoryzacyjny się znajduje. Dlatego warto już od początku reagować na pojawiające się symptomy awarii układu wtryskowego, jeżeli chcemy ograniczyć koszty napraw i zadbać o efektowne działanie jednostki napędowej.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Istnieje kilka metod, które można wykorzystać do sprawdzenia działania wtryskiwaczy w silnikach Diesla: Skaner diagnostyczny - Podłączenie skanera diagnostycznego do samochodu pozwala na odczytanie parametrów pracy silnika i wykrycie ewentualnych problemów z wtryskiwaczami. Pomiaru ciśnienia paliwowego - Pomiaru ciśnienia paliwowego pozwala na określenie ciśnienia w układzie paliwowym. Nieprawidłowe ciśnienie może wskazywać na problem z wtryskiwaczem. Test przepływu - Test przepływu polega na pomiarze ilości paliwa, która jest podawana do silnika przez wtryskiwacze. Nieprawidłowy przepływ paliwa może wskazywać na problem z wtryskiwaczami. Sprawdzenie wizualne - Sprawdzenie wizualne polega na oglądnięciu wtryskiwaczy pod kątem oznak uszkodzenia, takie jak: wycieki, zabrudzenie, itp.

Czy ta opinia była pomocna?

DobryMechanik

Wystawiono 3 lata temu

Diagnostyka wtryskiwaczy przed regeneracją jest bardzo ważna bo nie każdy wie, że jeśli wtrysk ma jakies uszkodzenia mechaniczne to przeprowadzenie regeneracji nie będzie możliwe.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki