Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Sprawdzanie wtryskiwaczy na komputerze

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

W profesjonalnych serwisach samochodowych w celu dokładnej diagnostyki uszkodzonych wtrysków wykonuje się sprawdzanie wtryskiwaczy na komputerze – tak popularnie określa się badanie podzespołów na specjalistycznych maszynach diagnostycznych. Najważniejsze parametry wtryskiwaczy Common Rail, które sprawdza się podczas badania wtrysków z użyciem komputera to:

  • dawkowanie i rozpylanie paliwa,
  • dawki przelewowe i szczelność wtrysku,
  • ciśnienie wtrysku i ciśnienie otwarcia,
  • rezystancja i izolacja wtryskiwacza,
  • indukcyjność i pojemność elektryczna.

Diagnostyka wtryskiwaczy z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń testujących nie tylko pozwala zaoszczędzić czasu dzięki badaniu całego kompletu wtrysków na raz, ale automatyczny proces badania redukuje również ryzyko wystąpienia błędów pomiarowych. Pobrane pomiary porównywane są z wartościami zadanymi dla określonych rodzajów wtryskiwaczy oraz gromadzone są w komputerowej bazie danych, dzięki czemu po badaniu możliwe jest późniejsze wydrukowanie wyników do wglądu. Co więcej, maszyny te pozwalają na elektroniczną regulację wtryskiwaczy i ich kodowanie. Dlatego też sprawdzanie wtryskiwaczy Diesel na komputerach diagnostycznych jest obecnie standardem wysokiej jakości usług oferowanych przez profesjonalne serwisy samochodowe.

Komputer diagnostyczny do sprawdzania wtryskiwaczy
Sprawdzanie wtryskiwaczy na komputerze


Prawidłowe wartości wtryskiwaczy

Utrzymanie prawidłowych wartości wtryskiwaczy jest niezbędne do zachowania właściwej pracy układu wtryskowego i silnika. W tym celu może pomóc zastosowanie komputerów diagnostycznych, które usprawnią proces sprawdzenia i diagnostyki uszkodzonych wtrysków. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że wtryskiwacze w zależności od różnych generacji i systemów wtryskowych będą mieć różne wartości zadane przez producentów. Umiejętna interpretacja wyników pomiarów wartości wtrysków jest więc kluczowym wymogiem do podjęcia odpowiednich działań naprawczych. Dlatego też oprócz samego wykorzystania komputerów diagnostycznych, do sprawdzania wtryskiwaczy potrzeba również odpowiedniego doświadczenia.

Maszyna do ustawiania prawidłowych wartości wtryskiwaczy
Prawidłowe wartości wtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Ponad 3 tygodnie temu

Aby sprawdzić działanie wtryskiwaczy na komputerze, należy podłączyć samochód do specjalnego skanera diagnostycznego, który jest połączony z komputerem. Skaner ten jest w stanie odczytać informacje z modułu kontroli silnika samochodu i pokazać, czy wszystkie wtryskiwacze działają prawidłowo. Jeśli skaner wykryje jakieś problemy z wtryskiwaczami, będzie w stanie pokazać, który z nich jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo. W razie potrzeby należy naprawić lub wymienić wtryskiwacze.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki