25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Sprawdzanie wtryskiwaczy na komputerze

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

W profesjonalnych serwisach samochodowych w celu dokładnej diagnostyki uszkodzonych wtrysków wykonuje się sprawdzanie wtryskiwaczy na komputerze – tak popularnie określa się badanie podzespołów na specjalistycznych maszynach diagnostycznych. Najważniejsze parametry wtryskiwaczy Common Rail, które sprawdza się podczas badania wtrysków z użyciem komputera to:

 

  • dawkowanie i rozpylanie paliwa,
  • dawki przelewowe i szczelność wtrysku,
  • ciśnienie wtrysku i ciśnienie otwarcia,
  • rezystancja i izolacja wtryskiwacza,
  • indukcyjność i pojemność elektryczna.

 

Diagnostyka wtryskiwaczy z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń testujących nie tylko pozwala zaoszczędzić czasu dzięki badaniu całego kompletu wtrysków na raz, ale automatyczny proces badania redukuje również ryzyko wystąpienia błędów pomiarowych. Pobrane pomiary porównywane są z wartościami zadanymi dla określonych rodzajów wtryskiwaczy oraz gromadzone są w komputerowej bazie danych, dzięki czemu po badaniu możliwe jest późniejsze wydrukowanie wyników do wglądu. Co więcej, maszyny te pozwalają na elektroniczną regulację wtryskiwaczy i ich kodowanie. Dlatego też sprawdzanie wtryskiwaczy Diesel na komputerach diagnostycznych jest obecnie standardem wysokiej jakości usług oferowanych przez profesjonalne serwisy samochodowe.

 

Komputer diagnostyczny do sprawdzania wtryskiwaczy
Sprawdzanie wtryskiwaczy na komputerze


Prawidłowe wartości wtryskiwaczy

Utrzymanie prawidłowych wartości wtryskiwaczy jest niezbędne do zachowania właściwej pracy układu wtryskowego i silnika. W tym celu może pomóc zastosowanie komputerów diagnostycznych, które usprawnią proces sprawdzenia i diagnostyki uszkodzonych wtrysków. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że wtryskiwacze w zależności od różnych generacji i systemów wtryskowych będą mieć różne wartości zadane przez producentów. Umiejętna interpretacja wyników pomiarów wartości wtrysków jest więc kluczowym wymogiem do podjęcia odpowiednich działań naprawczych. Dlatego też oprócz samego wykorzystania komputerów diagnostycznych, do sprawdzania wtryskiwaczy potrzeba również odpowiedniego doświadczenia.

 

Maszyna do ustawiania prawidłowych wartości wtryskiwaczy
Prawidłowe wartości wtryskiwaczy

Komentarze

Karol 2021-07-07 14:37:27

Silnik w moim samochodzie zaczął dziwnie szarpać, a z wydechu strasznie dymiło. Wiedziałem, że problem tkwi w układzie paliwowym, ale dla pewności pojechałem jeszcze na diagnostykę wtryskiwaczy w moim dieslu. Mechanik wyczyścił wtryski, odpowiednio wyregulował i problem znikł, także nie ma co zwlekać z wizytą w serwisie.

Antonin 2021-06-18 15:16:24

Jak wygląda procedura sprawdzenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych? Czy dostaję od Państwa firmy wydruki z testów?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO