25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Sposób na lejące wtryski

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

W przypadku wystąpienia w samochodzie problemów z układem wtryskowym w postaci przelewania się paliwa, wielu kierowców zastanawia się, czy jest jakiś sprawdzony sposób na lejące wtryski. Ogólnie rzecz biorąc, skutecznym rozwiązaniem często okazuje się czyszczenie wtryskiwaczy. Można je przeprowadzić samemu przy użyciu odpowiednich środków czyszczących lub udać się z wizytą do specjalistycznego serwisu. W tym pierwszym przypadku, najprościej jest wlać preparat bezpośrednio do baku paliwa, pamiętając o odpowiednich proporcjach z olejem napędowym. Jest to tani sposób na oczyszczenie wtrysków ze złogów osadu odpowiedzialnych za tą usterkę. Zabrudzenia z niespalonych resztek mieszanki paliwowej i sadzy gromadzą się na wrażliwych częściach wtryskiwacza, stopniowo utrudniając poprawny przepływ paliwa. Zbyt duża ilość zanieczyszczeń może w efekcie doprowadzić do całkowitego zablokowania wtrysku, a gdy stanie się to w pozycji otwartej wtryskiwacza, skutkuje to właśnie przelewaniem paliwa. Niestety, środki czyszczące nie zawsze są w stanie poradzić sobie trudnym do usunięcia osadem. W tej sytuacji dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowców. Cieknący wtryskiwacz diesel to poważna kwestia, której nie należy ignorować. Skąd jednak możemy mieć pewność, że wtrysk rzeczywiście jest uszkodzony i przelewa?

 

Lejące wtryskiwacze pod maską samochodu
Sposób na lejące wtryski


Doradzamy, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

W pierwszej kolejności powinnyśmy zwrócić uwagę na niepokojące zachowanie naszego samochodu. Na szczęście, lejące wtryski objawy wykazują widoczne już na pierwszy rzut oka, a należą do nich między innymi przybywanie poziomu oleju, spadki mocy podczas jazdy, dymienie, nierówna praca silnika na wyższych obrotach czy kłopoty z odpaleniem samochodu. Jeśli zauważymy wystąpienie tych oznak, warto wykonać test przelewowy wtryskiwaczy. Polega on na podłączeniu do przewodów wtryskiwaczy rurek z pojemnikami. Lejące wtryski przelewają zbyt duże ilości paliwa, co będzie widoczne już po kilku minutach pracy silnika. To dość prosty sposób na sprawdzenie, który wtrysk jest uszkodzony i nadaje się do naprawy.

 

Wtryskiwacz Denso podczas diagnostyki
Doradzamy, jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO