25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Skup wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Autor: Barbara Bolibok
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Jeżeli właśnie jesteś po wymianie wtryskiwaczy Common Rail na nowe fabrycznie egzemplarze, a uszkodzone elementy układu paliwowego zalegają w Twoim garażu, to możesz je oddać do miejsca, jakim jest skup wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Na terenie całej Polski znajduje się wiele serwisów, które poszukują używanych lub niesprawnych podzespołów, w tym wtryskiwaczy wszelkiego rodzaju. Czy wszystkie wtryskiwacze są przyjmowane do skupu? Czy istnieje możliwość sprzedania wtryskiwaczy niezależnie od ich producenta? Większość punktów zajmujących się działaniem, jakim jest skup wtryskiwaczy – Denso, Delphi, Siemens, czy też Bosch mogą zostać śmiało zlecone do wyceny. Ważne jest, żeby dany wtryskiwacz spełniał konkretne warunki określone przez dany skup wyeksploatowanych wtryskiwaczy piezoelektrycznych.

Zlecony do skupu wadliwy wtrysk piezoelektryczny przede wszystkim musi być kompletny i posiadać czytelny numer OEM, jak również powinien być pozbawiony trwałych uszkodzeń mechanicznych, typu pęknięcia korpusu, czy uszkodzone gwinty wtrysku. Taki stan rzeczy jest wymagany, aby pracownik techniczny zaakceptował wtryskiwacz do wstępnej weryfikacji faktycznego stanu i wycenił jego koszt. Skup wtryskiwaczy Delphi czy też Siemens Continental jest rozpowszechniony na cały kraj i niezależnie od miasta, w którym się znajdujemy, większość skupów oferuje wysyłkę kurierską lub pocztową, więc pozbycie się niepotrzebnych elementów wtryskowych jest ułatwione do granic możliwości.

Wyeksploatowane wtryskiwacze piezoelektryczne
Skup wtryskiwaczy piezoelektrycznych


Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Czy wiesz, że regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest konieczna, jeżeli tylko zauważymy pierwsze objawy wskazujące na ich wadliwość? Awaryjne elementy układu wtryskowego możemy poznać po:

  1. Czarnym dymieniu z układu wydechowego.
  2. Słabych osiągach jednostki napędowej.
  3. Problemie z uruchomieniem silnika.
  4. Zmniejszonych osiągach silnika.

Działania regeneracyjne wtryskiwaczy piezoelektrycznych najlepiej zlecić sprawdzonemu serwisowi, żeby móc mówić o regeneracji przeprowadzonej na najwyższym poziomie. Potrzebna jest do tego specjalistyczna pracowania z fachowym wyposażeniem oraz wiedza fachowców pracujących w ASO. Ten delikatny element układu wtryskowego najczęściej jest narażony na zanieczyszczenia metalowymi opiłkami, co skutkuje jego zablokowaniem i niemożnością dawkowania wymaganej ilości paliwa do komór spalania. Dlatego w takim wypadku obowiązkowe jest czyszczenie wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Sposobem chemicznym, za pomocą myjki ultradźwiękowej skutecznie zostaną usunięte wszystkie zanieczyszczana, nawet te mikroskopijne. Wyczyszczony i zweryfikowany pod kątem sprawności wtryskiwacz piezoelektryczny, którego wada dotyczyła wyłącznie zawieszenia działania poprzez nagromadzenie się w częściach składowych zanieczyszczeń, będzie funkcjonował zupełnie jak nowy fabrycznie egzemplarz. Prawidłowa regeneracja wtrysku to przywrócenie właściwości, którymi dysponuje nowy wtryskiwacz. Na pewno regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest opcją korzystniejszą również pod kątem finansowym. Zakup nowego podzespołu, w zależności od producenta i serwisu, w którym miałaby zostać dokonana wymiana posiadanych przez nas wtryskiwaczy, zaczyna się już od 1000 zł wzwyż. Jeżeli koszt regeneracji jest rażąco niski w stosunku do działań związanych z wymianą wtryskiwaczy na nowe podzespoły – postawmy na fachową regenerację wtryskiwaczy piezoelektrycznych.

Zregenerowane wtryski w Bosch Car Service
Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Komentarze

KuBal 2021-07-08 09:21:34

Kupiłem nowe wtryski a swoje stare oddałem w rozliczeniu do skupu wtryskiwaczy diesla. Zawsze jakaś oszczędność

Romek 2021-06-18 14:48:49

Zrobiłem porządek w garażu, sprzedałem do skupu swoje stare piezoelektryki, dołożyłem i kupiłem nowe fabrycznie sztuki.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA