Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE | POMPOWTRYSKIWACZE CENA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Wtryskiwacze piezoelektryczne Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Cena wtryskiwaczy piezoelektrycznych zależy od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, rodzaj wtryskiwaczy, dostępność części zamiennych, a także miejsce, w którym wtryskiwacze są zakupione lub naprawiane. Wtryskiwacze piezoelektryczne są zwykle droższe od tradycyjnych wtryskiwaczy, ponieważ ich budowa i technologia są bardziej zaawansowane. W przypadku wymiany wtryskiwaczy warto zawsze skonsultować się z fachowcem, który pomoże dobrać odpowiedni rodzaj wtryskiwaczy do danego pojazdu.

1. Rodzaje uszkodzeń układów zasilania Common Rail

Główne elementy aparatury paliwowej nowoczesnych układów zasilania Common Rail, głównie wtryskiwacze piezoelektryczne, ale również pompy (PLD) i pompowtryskiwacze ze względu na wysoką precyzję wykonania i bardzo wysoką dokładność spasowania wzajemnie współpracujących par precyzyjnych, narażone są w szczególności na proces zużycia. Spośród elementów aparatury paliwowej najbardziej narażone na te niekorzystne zjawiska są wtryskiwacze i pompy wysokiego ciśnienia. Wynika to z faktu, iż owe elementy podczas pracy silnika poddawane są niezwykle trudnym warunkom pracy tj.: wysokiemu ciśnieniu, obciążeniom cieplnym (wysokiej temperaturze), obciążeniom mechanicznym, zjawiskom balistycznym, chemicznym, turbulentnemu przepływowi cieczy, etc. W wyniku tak niekorzystnych i trudnych warunków pracy dochodzi do uszkodzeń elementów aparatury paliwowej będących wynikiem patologicznego oddziaływania procesów zużycia, do których można zaliczyć m.in.:
- zużycie ścierne,
- zużycie erozyjne,
- zużycie kawitacyjne,
- zużycie korozyjno-mechaniczne,
- zużycie zmęczeniowe.

Wtryskiwacze piezoelektryczne Denso

wtryskiwacze piezoelektryczne Denso

Wtryskiwacz Common Rail piezoelektryczny Bosch

wtryskiwacz Common Rail piezoelektryczny Bosch

Wtryskiwacz piezoelektryczny Siemens

wtryskiwacz piezoelektryczny Siemens

Pompowtryskiwacze Siemens vs Bosch

pompowtryskiwacze Siemens vs Bosch

Obecnie koszty naprawy, regeneracji wtryskiwaczy Common Rail producentów Bosch, Siemens, Delphi, Denso 120 zł części, natomiast pompowtryskiwacze – cena ich jest nieco wyższa od 100 do 270 zł części (VW, Audi Seat, Skoda 1,9 2,0 TDI). Szczegóły w naszym cenniku. Procesy zużycia zachodzące w czasie wzajemnej pracy par precyzyjnych to normalne zjawiska długofalowe będące skutkiem długotrwałej eksploatacji bądź eksploatacji o sporym poziomie intensywności użycia. Naprawa pomp wtryskowych typu Common Rail jest możliwa, a w 2015 roku pojawiła się technologia naprawy pomp CP4 Bosch na stole probierczym EPS 815 i 708. Regeneracja pompy wtryskowej CR zgodnie z procedurami producenta daje pewność osiągnięcia parametrów nowej pompy. Zatem te procesy są nieodłącznym zjawiskiem, które towarzyszy wszystkim układom mechanicznym nie tylko silnik Common Rail. Występują jednak i takie usterki będące skutkiem zużyć patologicznych mających miejsce w wyniku np. niewłaściwego smarowania (paliwo złej jakości) oraz na skutek zwiększonej ilości zanieczyszczeń w postaci ciał obcych (opiłki układy Delphi, Denso Siemens i Bosch oraz pompowtryskiwacze i pompki PLD), a ich objawami jest awaria elementów układu wynikająca z ich uszkodzenia. Pojawienie się ciał obcych w paliwie może wystąpić na wiele sposobów, a stosowane filtry dokładnego oczyszczania nie zawsze mogą zapobiec przedostawaniu się ich do dalszych elementów układu. Spowodowane jest to głównie wielkością przepływających drobin, które niekiedy bywają mniejsze od średnicy porów filtrujących. Zatem mogą się swobodnie przedostawać i przyczyniać do powstawania np. ścierania gładkich powierzchni współpracujących par precyzyjnych. Na powstawanie tego rodzaju zjawiska może również wpływać upowszechniająca się tendencja wprowadzania na rynek nowoczesnych biopaliw, które mogą dodatkowo potęgować to zjawisko. Doprowadza to do tego, że regeneracja wtryskiwaczy Denso, czy innego producenta także będzie konieczna.


Sposoby naprawy wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy

Można przed naprawą podjąć próbę czyszczenia wtryskiwaczy diesel piezoelektrycznych i elektromagnetycznych Common Rail lub pompowtryskiwacza termiczno – chemicznie na specjalnych maszynach, co daje świetne efekty przy niektórych uszkodzeniach wtrysku. Jeżeli ta metoda nie przynosi zadawalających efektów pompowtryskiwacze poddaje się regeneracji. Wszystkie wyżej wymienione przyczyny usterek to usterki powstające na skutek wewnętrznego zużycia. Odrębną grupę stanowią uszkodzenia zewnętrzne powstające w wyniku nieprawidłowego montażu lub demontażu elementów aparatury wtryskowej niezgodnie z zaleceniami producenta, lub bez użycia odpowiednich narzędzi. Przyjmując jednak, że takie zdarzenia występują stosunkowo rzadko, omówimy pokrótce najważniejsze i najczęstsze procesy zużycia zachodzące we wnętrzu elementów układu zasilania Common Rail oraz naprawy pomp wtryskowych wysokiego ciśnienia cr.

Regeneracja pompy CP4 Common Rail Bosch

regeneracja pompy CP4 Common Rail Bosch

Zobacz nasze serwisy w różnych miastach Polski np. Warszawa, Rzeszów, Lublin, Radom, Kielce lub Kraków.

Udostępnij wpis

Komentarze

Waldek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne to rodzaj wtryskiwaczy stosowanych w układach wtryskowych Common Rail. Są one wyposażone w piezoelektryczny element, który jest odpowiedzialny za kontrolowanie ilości i ciśnienia podawanego paliwa. Piezoelektryczny element działa na zasadzie zmiany swojego kształtu pod wpływem prądu elektrycznego, co pozwala na precyzyjne i szybkie dostosowanie ilości podawanego paliwa. Charakteryzują się wysoką precyzją i dokładnością dawkowania paliwa, co pozwala na lepsze osiągi silnika i niższą emisję spalin. Cena wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest zwykle wyższa niż cena wtryskiwaczy elektromagnetycznych, jednak ich trwałość i dokładność dawkowania paliwa mogą przynieść oszczędności w dłuższej perspektywie.

Czy ta opinia była pomocna?

Mikołaj

Wystawiono 4 lata temu

A ja się zastanawiam, czy na Podkarpaciu prowadzicie skup starych wtryskiwaczy?

Czy ta opinia była pomocna?

lamszal

Wystawiono 5 lat temu

Bardzo fajny artykuł można poczytać się dowiedzieć wielu rzeczy :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki