25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Rozbieranie wtryskiwacza Delphi

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

To, jak wygląda rozbieranie wtryskiwacza Delphi, może interesować nie tylko zawodowych mechaników, ale i zwykłych kierowców mających problemy z uszkodzonymi wtryskami. O czym więc warto pamiętać przy tym zabiegu i czy można go przeprowadzić w warunkach domowych? Pierwszym krokiem do rozebrania wtrysku jest jego demontaż i oczyszczenie z zewnętrznego osadu przy zachowaniu należytej ostrożności. W przypadku, gdy podejrzewamy, że winę za usterkę wtrysku ponosi uszkodzony zaworek, można spróbować go wymienić. Zaworek wtryskiwacza Delphi jest jego najbardziej wrażliwym elementem, który najczęściej się psuje. Dlatego też wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi jest zwykle pierwszym działaniem podczas naprawy podzespołu. W trakcie tej wymiany trzeba zadbać o to, aby części zalewać olejem napędowym i upewnić się, że pracujemy w sterylnych warunkach. Wszelkie zanieczyszczenia i wykonywanie czynności „na sucho” może doprowadzić do uszkodzenia wtrysku, a w ten sposób zablokowany wtryskiwacz Delphi sprawi już dużo więcej problemów. Poza tym, typów uszkodzeń wtryskiwaczy może być więcej, a w przypadku marki Delphi, bardzo często dochodzi do zatarcia i zablokowania wtrysku opiłkami z pompy paliwowej. Wtedy samodzielna naprawa może nie być już tak łatwa, a nieumiejętne jej przeprowadzenie, jak już wcześniej wspomniano, może pogorszyć sytuację. W takich przypadkach zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu motoryzacyjnego.

 

Rozebrany wtryskiwacz przygotowany do regeneracji
Rozbieranie wtryskiwacza Delphi


Regeneracja wtryskiwaczy Delphi | cena

Gdy uszkodzenie wtrysków jest zbyt poważne, by poradzić sobie z nim samemu, warto rozważyć opcję naprawy jaką jest regeneracja wtryskiwaczy Delphi, cena tej usługi zaś, z uwagi na dużą popularność tych podzespołów, jest bardzo korzystna. Podczas regeneracji mechanik rozbiera wtryskiwacz na części pierwsze i poddaje gruntownemu wyczyszczeniu, a także wymienia wszystkie zużyte elementy. Następnie sprawdza on wtryski w specjalistycznych maszynach, by upewnić się, że ich parametry wróciły do normy. Fachowo przeprowadzony zabieg jest w stanie przywrócić pełną sprawność podzespołom.

 

Wtryskiwacze Delphi po regeneracji w naszym salonie
Regeneracja wtryskiwaczy Delphi | cena

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO