Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Rozbieranie wtryskiwacza Bosch

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Rozbieranie wtrysku Bosch

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

To, jak wygląda proces poprawnie przeprowadzonego rozbierania wtryskiwacza Bosch, można przedstawić w kilku krokach:

1. Demontowanie wtrysków z samochodu.
2. Wstępne czyszczenie wtryskiwaczy z zewnętrznych naleciałości.
3. Rozebranie wtrysków Bosch na części pierwsze.
4. Dokładne oczyszczenie elementów wtrysku z osadu.
5. Wymiana zużytych lub uszkodzonych elementów wtrysku.
6. Złożenie wtryskiwacza i dokręcenie odpowiednim momentem.

Właściwe rozbieranie wtrysku Bosch jest niezbędnym krokiem do właściwej naprawy i regeneracji uszkodzonego podzespołu. Samo wyjęcie wtryskiwaczy można wykonać samodzielnie, pod warunkiem że zachowamy odpowiednią ostrożność, jednak jeśli chodzi o rozbiórkę, bez odpowiedniej wiedzy można łatwo pogorszyć sytuację. Co więcej, często czyszczenie wtrysków domowymi sposobami nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wtedy niezbędna jest fachowa regeneracja wtryskiwaczy Bosch, którą przeprowadza się w serwisie. Podczas wykonywania wszelkich czynności związanych z rozbiórką i wymianą części wtryskiwacza należy zadbać o sterylność miejsca pracy. Z uwagi na fakt, że wtryskiwacze produkowane są z ogromną precyzją, a ich elementy dopasowane są ze sobą do tysięcznych części milimetra, nawet niewielka ilość zanieczyszczeń może pogorszyć prawidłowy przepływ paliwa, jak i spowodować zablokowanie wtrysku.

Istnieje kilka metod czyszczenia wtrysków. Powszechnie uważa się, że najskuteczniejszym sposobem jest czyszczenie za pomocą myjki ultradźwiękowej. Rozebrane na części wtryski umieszcza się w specjalnej wanience z płynem myjącym, a fale ultradźwiękowe odbijając się od ich powierzchni odrywają zabrudzenia. Po skończonej regeneracji w serwisie przeprowadza się dodatkowo ustawianie wtryskiwaczy, aby ich parametry spełniały wszystkie normy jakości.

Wtryskiwacz Bosch rozebrany na części
Rozbieranie wtryskiwacza Bosch


Omawiamy – regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Rozbieranie i regeneracja wtrysków piezoelektrycznych stanowi z reguły już nieco większe wyzwanie w porównaniu z wtryskami elektromagnetycznymi. Nie wszystkie serwisy samochodowe się jej podejmują, gdyż wymaga to posiadania specjalistycznej technologii naprawy, jak i odpowiedniej wiedzy. Nie oznacza to jednak, że taki proces jest niemożliwy. Przeciwnie, w wielu przypadkach regeneracja wtrysków piezo pozwala przywrócić podzespoły do ich dawnej świetności, dzięki czemu możemy cieszyć się komfortową jazdą przez kolejne setki tysięcy kilometrów.

Wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch po regeneracji
Omawiamy – regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Rozbieranie wtryskiwacza Bosch powinno być wykonywane tylko przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w naprawie wtryskiwaczy. Jest to skomplikowany proces, który wymaga specjalistycznego sprzętu oraz znajomości budowy i działania wtryskiwacza. Aby rozebrać wtryskiwacz Bosch, należy: Odłączyć wtryskiwacz od układu paliwowego. Odkręcić kołnierz mocujący wtryskiwacz. Odłączyć wtyczkę elektryczną od wtryskiwacza. Ostrożnie rozebrać wtryskiwacz, uważając, aby nie uszkodzić jego elementów wewnętrznych. Przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i naprawić lub wymienić uszkodzone części.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki