25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Rozbieranie wtryskiwacza Bosch

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.81

Poprawnie przeprowadzone rozbieranie wtryskiwacza Bosch jest niezbędnym krokiem do właściwej naprawy i regeneracji uszkodzonego podzespołu. Samo wyjęcie wtryskiwaczy można przeprowadzić samodzielnie, pod warunkiem, że zachowamy odpowiednią ostrożność, jednak jeśli chodzi o rozbiórkę, bez odpowiedniej wiedzy można łatwo pogorszyć sytuację. Co więcej, często czyszczenie wtrysków domowymi sposobami nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wtedy niezbędna jest fachowa regeneracja wtryskiwaczy Bosch, którą przeprowadza się w serwisie. To, jak wygląda taki proces, można przedstawić w kilku krokach:

1. Demontowanie wtrysków z samochodu.
2. Wstępne czyszczenie wtryskiwaczy z zewnętrznych naleciałości.
3. Rozebranie wtrysków Bosch na części pierwsze.
4. Dokładne oczyszczenie elementów wtrysku z osadu.
5. Wymiana zużytych lub uszkodzonych elementów wtrysku.
6. Złożenie wtryskiwacza i dokręcenie odpowiednim momentem.

Podczas wykonywania wszelkich czynności związanych z rozbiórką i wymianą części wtryskiwacza należy zadbać o sterylność miejsca pracy. Z uwagi na fakt, że wtryskiwacze produkowane są z ogromną precyzją, a ich elementy dopasowane są ze sobą do tysięcznych części milimetra, nawet niewielka ilość zanieczyszczeń może pogorszyć prawidłowy przepływ paliwa, jak i spowodować zablokowanie wtrysku.

Istnieje kilka metod czyszczenia wtrysków. Powszechnie uważa się, że najskuteczniejszym sposobem jest czyszczenie za pomocą myjki ultradźwiękowej. Rozebrane na części wtryski umieszcza się w specjalnej wanience z płynem myjącym, a fale ultradźwiękowe odbijając się od ich powierzchni odrywają zabrudzenia. Po skończonej regeneracji w serwisie przeprowadza się dodatkowo ustawianie wtryskiwaczy, aby ich parametry spełniały wszystkie normy jakości.

Wtryskiwacz Bosch rozebrany na części
Rozbieranie wtryskiwacza Bosch


Omawiamy – regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Rozbieranie i regeneracja wtrysków piezoelektrycznych stanowi z reguły już nieco większe wyzwanie w porównaniu z wtryskami elektromagnetycznymi. Nie wszystkie serwisy samochodowe się jej podejmują, gdyż wymaga to posiadania specjalistycznej technologii naprawy, jak i odpowiedniej wiedzy. Nie oznacza to jednak, że taki proces jest niemożliwy. Przeciwnie, w wielu przypadkach regeneracja wtrysków piezo pozwala przywrócić podzespoły do ich dawnej świetności, dzięki czemu możemy cieszyć się komfortową jazdą przez kolejne setki tysięcy kilometrów.

Wtryskiwacz piezoelektryczny Bosch po regeneracji
Omawiamy – regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA