Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Rezystancja na cewce wtrysku

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Przedziały prawidłowych wartości, w jakich powinna mieścić się rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens wynoszą około 170-200 kΩ. Gdy wartość ta jest za mała względem wartości zadanych przez producentów lub wynosi zero, oznacza to zwarcie. Ponadto wszelkie wielkości odbiegające od ustalonych norm wskazują na uszkodzenie wtryskiwacza czy uszkodzenie izolacji. Odpowiednia rezystancja cewki wtryskiwacza jest zaś niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu wtryskowego.

Cewka wtryskiwacza Siemens jest jednym z elementów wtrysku, który najczęściej ulega awarii. Z kolei wymiana cewki wtryskiwacza Siemens, a właściwie stosu piezo, z uwagi na brak dostępnych części zamiennych jest praktycznie niemożliwa. Jeśli więc zostanie ona uszkodzona na przykład mechanicznie, cały wtryskiwacz nadaje się do wymiany.

Warto pamiętać, że firma Siemens produkuje głównie wtryskiwacze piezoelektryczne, tak więc określenie cewka wtryskiwacza jest nie do końca poprawne – wtryski tego typu zamiast cewki posiadają stos piezoelektryczny. Mimo to jego funkcja jest bardzo podobna do cewki elektrozaworu, dlatego jest to powszechnie przyjęta nazwa.

Cewka wtryskiwacza Siemens
Rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens


Odpowiadamy – jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza

Pomiaru rezystancji wtryskiwaczy dokonuje się za pomocą omomierza, lecz w przypadku wtrysków piezo Siemens konieczny będzie specjalny miernik rezystancji izolacji. Takie pomiary można dokonywać bez konieczności demontażu wtryskiwaczy z samochodu – wystarczy tylko odpiąć wtyczki zasilające i podłączyć tester pomiędzy odpowiednimi stykami. Przy mierzeniu rezystancji wtrysków Siemens zawsze sprawdza się także wartość izolacji od masy.

Należy pamiętać, że aby wyniki testów rezystancji i izolacji były miarodajne, muszą być przeprowadzane w takich samych warunkach i ustawieniach urządzenia testującego. Wyniki te mogą różnić się już przy zmianie temperatury o 20 stopni Celsjusza, a w uszkodzonym wtrysku podniesienie temperatury może skutkować występowaniem mikrozwarć.

Dokonując diagnostyki trzeba uważać na różnego rodzaju zakłócenia pochodzące z urządzeń pracujących w pobliżu, które mogą wpływać na wyniki pomiarów. Z uwagi na budowę wtryskiwaczy piezoelektrycznych i występujące w nich wysokie napięcia ich testowanie może przysporzyć trochę kłopotów. Podczas badania trzeba zachować dużą ostrożność, gdyż podłączenie wadliwych wtrysków do testera może skutkować uszkodzeniem urządzenia. Najlepiej więc zlecić takie działanie profesjonalnemu serwisowi.

Mierzenie rezystancji wtryskiwaczy Siemens w serwisie
Odpowiadamy – jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza
Udostępnij wpis

Komentarze

Kamila

Wystawiono 7 miesiecy temu

@Ireneusz Dzień dobry, abyśmy mogli udzielić szczegółowych informacji prosimy o przygotowanie numeru VIN i kontakt telefoniczny z naszym działem obsługi klienta.

Czy ta opinia była pomocna?

Ireneusz

Wystawiono 7 miesiecy temu

Pytanie: Dzień dobry szukam cewek do wtryskiwaczy 9674973080 drugi 50274V05 proszę o informacje czy państwo posiadają i w jakiej cenie pozdrawiam.

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono Rok temu

Rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens powinna wynosić około 12 ohmów. Rezystancja ta jest mierzona za pomocą specjalnego testera rezystancji, który jest podłączany do końcówek cewki wtryskiwacza. Jeśli tester wykazuje inną wartość rezystancji, niż jest to normą dla danego modelu, oznacza to, że cewka jest uszkodzona i wymaga wymiany. Rezystancja cewki jest ważna, ponieważ odpowiada za prawidłowe działanie wtryskiwacza, który jest odpowiedzialny za wprowadzanie paliwa do silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

FanAudi

Wystawiono 3 lata temu

W moim przypadku wymiana cewki wtryskiwacza siemens nie wchodziła w grę, bo wtrysk miał uszkodzenia mechaniczne. Trzeba było więc wymienić cały wtryskiwacz. Kupiłem taki po regenracji więc oszczędziłęm poniekąd, bo nowe wtryski są znacznie droższe.

Czy ta opinia była pomocna?

Volvo v50

Wystawiono 3 lata temu

Prawdopodobnie w moim samochodzie są wtryski firmy Siemens, zastanawia mnie co w przypadku uszkodzonej cewki we wtrysku Siemens? Czy regenerujecie cewki lub wymieniacie na nowe? Jak to wygląda?

Czy ta opinia była pomocna?

Ciekawski

Wystawiono 3 lata temu

A czy pomowtryski firmy Siemens też regenerujecie czy tylko wtryski?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki