25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.85

Przedziały prawidłowych wartości, w jakich powinna mieścić się rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens wynoszą około 170-200 kΩ. Gdy wartość ta jest za mała względem wartości zadanych przez producentów lub wynosi zero, oznacza to zwarcie. Ponadto wszelkie wielkości odbiegające od ustalonych norm wskazują na uszkodzenie wtryskiwacza czy uszkodzenie izolacji. Odpowiednia rezystancja cewki wtryskiwacza jest zaś niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu wtryskowego.

 

Cewka wtryskiwacza Siemens jest jednym z elementów wtrysku, który najczęściej ulega awarii. Z kolei wymiana cewki wtryskiwacza Siemens, a właściwie stosu piezo, z uwagi na brak dostępnych części zamiennych jest praktycznie niemożliwa. Jeśli więc zostanie ona uszkodzona na przykład mechanicznie, cały wtryskiwacz nadaje się do wymiany.

 

Warto pamiętać, że firma Siemens produkuje głównie wtryskiwacze piezoelektryczne, tak więc określenie cewka wtryskiwacza jest nie do końca poprawne – wtryski tego typu zamiast cewki posiadają stos piezoelektryczny. Mimo to jego funkcja jest bardzo podobna do cewki elektrozaworu, dlatego jest to powszechnie przyjęta nazwa.

 

Cewka wtryskiwacza Siemens
Rezystancja cewki wtryskiwacza Siemens


Odpowiadamy – jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza

Pomiaru rezystancji wtryskiwaczy dokonuje się za pomocą omomierza, lecz w przypadku wtrysków piezo Siemens konieczny będzie specjalny miernik rezystancji izolacji. Takie pomiary można dokonywać bez konieczności demontażu wtryskiwaczy z samochodu – wystarczy tylko odpiąć wtyczki zasilające i podłączyć tester pomiędzy odpowiednimi stykami. Przy mierzeniu rezystancji wtrysków Siemens zawsze sprawdza się także wartość izolacji od masy.

 

Należy pamiętać, że aby wyniki testów rezystancji i izolacji były miarodajne, muszą być przeprowadzane w takich samych warunkach i ustawieniach urządzenia testującego. Wyniki te mogą różnić się już przy zmianie temperatury o 20 stopni Celsjusza, a w uszkodzonym wtrysku podniesienie temperatury może skutkować występowaniem mikrozwarć.

 

Dokonując diagnostyki trzeba uważać na różnego rodzaju zakłócenia pochodzące z urządzeń pracujących w pobliżu, które mogą wpływać na wyniki pomiarów. Z uwagi na budowę wtryskiwaczy piezoelektrycznych i występujące w nich wysokie napięcia ich testowanie może przysporzyć trochę kłopotów. Podczas badania trzeba zachować dużą ostrożność, gdyż podłączenie wadliwych wtrysków do testera może skutkować uszkodzeniem urządzenia. Najlepiej więc zlecić takie działanie profesjonalnemu serwisowi.

 

Mierzenie rezystancji wtryskiwaczy Siemens w serwisie
Odpowiadamy – jak zmierzyć rezystancję wtryskiwacza

Komentarze

FanAudi 2021-07-07 14:48:33

W moim przypadku wymiana cewki wtryskiwacza siemens nie wchodziła w grę, bo wtrysk miał uszkodzenia mechaniczne. Trzeba było więc wymienić cały wtryskiwacz. Kupiłem taki po regenracji więc oszczędziłęm poniekąd, bo nowe wtryski są znacznie droższe.

Volvo v50 2021-06-18 15:18:48

Prawdopodobnie w moim samochodzie są wtryski firmy Siemens, zastanawia mnie co w przypadku uszkodzonej cewki we wtrysku Siemens? Czy regenerujecie cewki lub wymieniacie na nowe? Jak to wygląda?

Ciekawski 2021-06-17 17:44:18

A czy pomowtryski firmy Siemens też regenerujecie czy tylko wtryski?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO