Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Reset wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Reset wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Reset wtryskiwaczy to procedura usuwania błędów związanych z wtryskiwaczami z pamięci sterownika silnika. Dzięki temu silnik może działać poprawnie po naprawie lub wymianie wtryskiwaczy. Resetowanie wtryskiwaczy wymaga podłączenia diagnostyki do portu OBD-II w samochodzie i wyboru odpowiedniej opcji w oprogramowaniu diagnostycznym. Procedura ta może być wykonywana także automatycznie przez sterownik silnika po kilku minutach jazdy po wymianie lub naprawie wtryskiwaczy. W przypadku problemów z wtryskiwaczami, zaleca się skontaktowanie się z profesjonalnym mechanikiem lub autoryzowanym serwisem, aby uzyskać fachową pomoc.

Resetowanie wartości wtryskiwaczy
Reset wtryskiwaczy


Kodowanie wtryskiwaczy

W niektórych kręgach panuje przekonanie, że wymiana wtryskiwaczy bez kodowania jest dobrą opcją i nie trzeba zawsze kodować wtrysków. Bierze się to stąd, że w starszych generacjach Common Rail rzeczywiście można było tylko zamontować nowe wtryski i zostawić je przez jakiś czas przy włączonym silniku, a sam sterownik zacząłby wyrównywać ich pracę na bieżąco. Niestety, nowsze systemy są już na to zbyt skomplikowane. Posiadają one o wiele więcej parametrów zapewniających jak najlepszą kulturę pracy silnika. Stąd też ich właściwe zgranie jest tak ważne. Nieodpowiednio zakodowane wtryski w układzie będą pracowały nieprawidłowo, gdyż odchylenie wartości wtryskiwacza będzie zbyt duże. Może się także zdarzyć, że parametry pracy silnika będą gorsze niż w porównaniu ze stanem poprzednim. Dlatego więc należy pamiętać, by unikać niesprawdzonych warsztatów, które oferują nieprofesjonalne usługi wymiany bądź regeneracji wtryskiwaczy z pominięciem kodowania, gdyż niewłaściwie wykonana naprawa bez przeprowadzonego testu może prowadzić do uszkodzenia katalizatora, układu oczyszczania spalin lub silnika.

Kodowanie wtryskiwaczy Common Rail w naszej pracowni
Kodowanie wtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Reset wtryskiwaczy jest procesem, który polega na przywróceniu wtryskiwaczy do ich pierwotnego ustawienia fabrycznego. Jest to często wykonywane po naprawie lub wymianie wtryskiwaczy, aby upewnić się, że działają one prawidłowo. Reset wtryskiwaczy może być wykonany na kilka sposobów: Przez komputer diagnostyczny: komputer diagnostyczny jest podłączony do samochodu, a następnie przeprowadzane jest odpowiednie skanowanie i resetowanie wtryskiwaczy. Przez oprogramowanie: specjalne oprogramowanie jest używane do resetowania wtryskiwaczy, które jest podłączone do komputera. Ręcznie: wtryskiwacze są ręcznie resetowane przez mechanika, który reguluje ich przepływ paliwa. Resetowanie wtryskiwaczy jest zwykle przeprowadzane przez specjalistyczne warsztaty samochodowe lub serwis samochodowy, ale istnieją też specjalistyczne narzędzia do resetowania wtryskiwaczy, które można kupić dla wykorzystania w domu.

Czy ta opinia była pomocna?

erykson

Wystawiono 3 lata temu

Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania i resetu, tak samo po regeneracji jest nieodpowiedzialne. Znajomy mial taki przypadek i nie bylo zaciekawie... Takze w naszym interesie jest znalezc odpowiednio profesjonalny serwis, aby uniknac takich niespodzianek.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki