Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Reset wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

W przypadku większości systemów sterujących Common Rail reset wtryskiwaczy powinien być standardową procedurą przy wymianie wtrysków na nowe, a przeprowadza się go za pomocą testera diagnostycznego. Polega on na usunięciu kodów IMA wtryskiwacza w celu wgrania nowych. Czemu on jednak służy i dlaczego jest tak ważny? Aby wtryskiwacze pracowały prawidłowo, konieczne jest ich odpowiednie zintegrowanie. Odpowiada za to sterownik posiadający informacje o indywidualnych parametrach wtryskiwaczy. Gdy jednak część wtrysków w układzie zostaje wymieniona na nowe, ich wartości są przeważnie różne, co wpływa negatywnie na optymalne działanie silnika. W tych przypadkach niezbędne jest przeprowadzenie resetowania wartości adaptacyjnych wtryskiwaczy i zakodowanie ich ponownie. Podczas wymiany wtryskiwaczy najważniejsze parametry do wykasowania to adaptacja dawkowania i adaptacja wtrysku wstępnego. Dodatkowo, reset jest także niezbędny po wymianie sterownika.

Resetowanie wartości wtryskiwaczy
Reset wtryskiwaczy


Kodowanie wtryskiwaczy

W niektórych kręgach panuje przekonanie, że wymiana wtryskiwaczy bez kodowania jest dobrą opcją i nie trzeba zawsze kodować wtrysków. Bierze się to stąd, że w starszych generacjach Common Rail rzeczywiście można było tylko zamontować nowe wtryski i zostawić je przez jakiś czas przy włączonym silniku, a sam sterownik zacząłby wyrównywać ich pracę na bieżąco. Niestety, nowsze systemy są już na to zbyt skomplikowane. Posiadają one o wiele więcej parametrów zapewniających jak najlepszą kulturę pracy silnika. Stąd też ich właściwe zgranie jest tak ważne. Nieodpowiednio zakodowane wtryski w układzie będą pracowały nieprawidłowo, gdyż odchylenie wartości wtryskiwacza będzie zbyt duże. Może się także zdarzyć, że parametry pracy silnika będą gorsze niż w porównaniu ze stanem poprzednim. Dlatego więc należy pamiętać, by unikać niesprawdzonych warsztatów, które oferują nieprofesjonalne usługi wymiany bądź regeneracji wtryskiwaczy z pominięciem kodowania, gdyż niewłaściwie wykonana naprawa bez przeprowadzonego testu może prowadzić do uszkodzenia katalizatora, układu oczyszczania spalin lub silnika.

Kodowanie wtryskiwaczy Common Rail w naszej pracowni
Kodowanie wtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Ponad 2 tygodnie temu

Reset wtryskiwaczy jest procesem, który polega na przywróceniu wtryskiwaczy do ich pierwotnego ustawienia fabrycznego. Jest to często wykonywane po naprawie lub wymianie wtryskiwaczy, aby upewnić się, że działają one prawidłowo. Reset wtryskiwaczy może być wykonany na kilka sposobów: Przez komputer diagnostyczny: komputer diagnostyczny jest podłączony do samochodu, a następnie przeprowadzane jest odpowiednie skanowanie i resetowanie wtryskiwaczy. Przez oprogramowanie: specjalne oprogramowanie jest używane do resetowania wtryskiwaczy, które jest podłączone do komputera. Ręcznie: wtryskiwacze są ręcznie resetowane przez mechanika, który reguluje ich przepływ paliwa. Resetowanie wtryskiwaczy jest zwykle przeprowadzane przez specjalistyczne warsztaty samochodowe lub serwis samochodowy, ale istnieją też specjalistyczne narzędzia do resetowania wtryskiwaczy, które można kupić dla wykorzystania w domu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki