Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regularne czyszczenie wtryskiwaczy Diesla – jakie przynosi korzyści dla sprawności silnika?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Regularne czyszczenie wtryskiwaczy w silnikach Diesla przynosi wiele korzyści dla prawidłowej pracy jednostki napędowej:

1. Poprawa spalania - zanieczyszczone wtryskiwacze prowadzą do nieprawidłowego rozpylenia paliwa, co z kolei może skutkować niekompletnym spalaniem. Regularne czyszczenie pomaga zapewnić równomierne rozprowadzenie paliwa, dzięki czemu przekłada się to na lepszą efektywność spalania.
2. Zwiększenie mocy - czyste wtryskiwacze zapewniają optymalne warunki spalania, co może przekładać się na lepsze osiągi silnika, w tym na zwiększoną moc.
3. Redukcja emisji toksycznych spalin - poprawa spalania paliwa oznacza również redukcję ilości szkodliwych substancji emitowanych przez silnik, takich jak tlenki azotu (NOx) i cząstki stałe. To korzystne zarówno dla środowiska, jak i zdrowia publicznego.
4. Zmniejszenie zużycia paliwa - skuteczne spalanie paliwa oznacza również efektywniejsze wykorzystanie dostarczonego paliwa, co może przekładać się na mniejsze zużycie paliwa na jednostkę przejechanego dystansu.
5. Zwiększenie trwałości silnika - regularne czyszczenie wtryskiwaczy pomaga utrzymać czystość i prawidłową pracę innych elementów układu paliwowego, co może przyczynić się do zwiększenia trwałości silnika.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Pudełko z wtryskami przygotowane do wysyłki

Jak często czyścić wtryskiwacze w Dieslu?

Regularne czyszczenie wtrysku jest zalecane przez cały okres eksploatacji pojazdu, aby utrzymać jego sprawność. Jednak konieczność profesjonalnego czyszczenia występuje tylko w przypadku poważnych zabrudzeń, które mogą zakłócać działanie wtrysku, zwykle co około 150 tysięcy kilometrów. Na rynku dostępne są różne produkty, które można dodać do baku z paliwem, aby utrzymać układ paliwowy w dobrym stanie. Te dodatki pomagają usuwać zanieczyszczenia, które mogą dostawać się do układu Common Rail wraz z paliwem. Niemniej jednak gdy części są mocno zużyte lub zabrudzone, konieczne może być skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Czyszczenie w serwisie jest skuteczne dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, takich jak myjki ultradźwiękowe, oraz profesjonalnych środków chemicznych.

Od czego psuja się wtryskiwacze w silnikach wysokoprężnych?

Wtryski w silniku Diesla

Głównym powodem uszkodzeń wtryskiwaczy jest często tankowanie paliwa z niepewnego źródła. Paliwo zanieczyszczone wodą, na skutek złego przechowywania lub nieodpowiedniego dostarczenia, jest szczególnie szkodliwe dla głowic wtryskiwaczy. Woda nie tylko sprzyja korozji, ale także może szybko spowodować zatarcie iglicy wewnątrz wtryskiwacza. Co więcej, obecność wody w układzie wtryskowym może prowadzić do uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia, zwiększając tym samym koszty naprawy silnika.

Czy preparat do czyszczenia wtryskiwaczy może zaszkodzić?

Wszelkie płyny dedykowane do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla typu Liqui Moly lub TEC2000 są w pełni bezpieczne dla jednostki napędowej, dlatego z całą pewnością warto je stosować. Możesz je dostać praktycznie w każdym sklepie motoryzacyjnym, w bardzo dobrych cenach.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki