25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regeneracja Pompowtryskiwaczy VW – DIESEL SERWIS

Autor: Tomasz Wojtak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.71

Volkswagen Aktiengesellschaft to największy koncern motoryzacyjny na świecie, posiadający w swojej ofercie wiele ciekawych rozwiązań dotyczących niemal każdego elementu pojazdu, czego dobrym przykładem są pompowtryskiwacze.

Wysyłkowa naprawa pompowtrysków VW z miast Polski Stargard Szczeciński, Suchedniów, Kielce, Tuchola, Warszawa, Szczecin, Tarnowskie Góry, Rzeszów, Lublin, Mielec, Radom, Kraków, Wrocław, Poznań, Jaworzno, Wieliczka, Łódź, Częstochowa, Krosno, Przemyśl, Zamość, Bronoszewice, Białystok, Gdańsk, Gliwice, Sucha Beskidzka, Nowy Sącz, Reda Pomorskie, Pilzno, Moszczenica, Oława, Frysztak, Pietrzykowice, Kiełczów, Smolna, Sobótka, Choroszcz, Gryfino, Leszno, Łomża, Legnica, Skrobów Kolonia, Krotoszyn, Międzyrzecz, Markuszów, Sochaczew, Brzozów, Koszalin, Katowice, Pilzno, Police, Toruń, Jastrzębie Zdrój, Pawłowice, Cieszyn, Starogard Gdański, Stręgoborzyce, Liniewo, Imielin, Skarżysko-Kamienna, Bytom, Trzebnica, Koronowo, Mrągowo, Stargard, Żyrardów, Gorzów Wielkopolski, Piła, Nawojowa, Stara Dąbia, Łuków, Chęciny, Mąkolice, Podlipie, Komorniki, Łostówka, Zielona Góra, Straszyn, Piekary Śląskie, Lębork, Tomaszów Mazowiecki i wiele innych miejscowości zapraszamy do naszej pracowni naprawy pompowtryskiwaczy Bosch.

Kiedy w końcowej dekadzie ubiegłego wieku pewnym było, że ówcześnie stosowane rozwiązania dotyczące zasilania silników wysokoprężnych nie są wystarczające i nie będą w stanie spełniać nowych norm emisji spalin, koncern Volkswagena wpadł na pomysł wdrożenia do masowej produkcji układu wykorzystującego pompowtryskiwacze, nazywanego Pumpe Düse. Rozwiązanie to zyskało natychmiast wielu zwolenników, ponieważ pozwalało na uzyskanie odpowiedniego ciśnienia rozpylanej przez pompowtryskiwacze dawki paliwa, wynoszącego aż 2000bar(dla porównania – Common Rail I generacji osiągał ciśnienie wynoszące nie więcej niż 1300bar), co przekładało się na jednoczesną poprawę osiągów i zmniejszenie zużycia oleju napędowego przez jednostkę napędową. Kolejnym przyczyniającym się do popularności pompowtryskiwaczy atutem była ich trwałość, pozwalająca na eksploatowanie pojazdu przez setki tysięcy kilometrów przed pierwszymi oznakami zużycia układu, nawet jeśli tankowane było wątpliwej jakości paliwo.

Ze względu na fakt, iż pompowtryskiwacze były rozwinięciem układu wykorzystującego pompę sekcyjną(wtryskową), jego konstrukcję najłatwiej opisać jako składową trzech głównych elementów: pompki, elektrozaworu i wtryskiwacza, jednakże przy uważniejszym spojrzeniu na budowę pompowtryskiwacza widać jak bardzo skomplikowane jest to urządzenie. Na jego budowę składa się tak naprawdę wiele mniejszych elementów, takich jak cylinder pompy, korpus wtryskiwacza, korpus elektrozaworu wraz z jego iglicą, iglica wtryskiwacza, osadzona w gnieździe iglicy wtryskiwacza uszczelka termoizolacyjna, zawór przelewowy, dźwignia rolkowa, dławik iglicy wtryskiwacza, sprężyna wewnętrzna wtryskiwacza i sprężyna cylindra pompy, tłoczek pompy czy śruba z łbem o kulistym kształcie, łącząca pompowtryskiwacz z dźwignią, która przekazuje energię uzyskiwaną z krzywki osadzonej na wałku rozrządu, niezbędną do pracy pompowtryskiwacza.

Wprowadzone przez Volkswagena pompowtryskiwacze miały jednak swoje wady, i to bardzo poważne z punktu widzenia zwykłego użytkownika pojazdu z silnikiem wysokoprężnym. Wpływały one bowiem zarówno na kulturę pracy jednostki napędowej, jak i koszty jej serwisowania, których cena była wręcz windowana przez uszkodzenie układu zasilania. Koszty serwisu rosną jeszcze bardziej w momencie, w którym użytkownik zdecyduje się na wymianę uszkodzonego pompowtryskiwacza na fabrycznie nowy egzemplarz, kosztujący zwykle zawrotne sumy.

Aby zmniejszyć wydatki bez ryzyka niedalekiego ponowienia awarii układu pompowtryskiwaczy warto zainteresować się regeneracją tych urządzeń w profesjonalnym zakładzie, który będzie w stanie przeprowadzić ją w odpowiednich warunkach i z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu diagnostyczno-naprawczego. Regeneracja pompowtryskiwaczy VW wykonana przez wykwalifikowanych pracowników Bosch Diesel Serwis w dobrze wyposażonym warsztacie powinna zapewnić naprawianym urządzeniom parametry porównywalne z parametrami nowych egzemplarzy, jednocześnie kosztując ułamek ich ceny.

Komentarze

Oscarr1 2020-03-13 13:02:38

mam warsztat wysyłałem już do Was dużo kompletów pompowtryskiwaczy Bosch do regeneracji , jestem bardzo zadowolony żaden klient do mnie nie wrócił. Czy regenerujecie też pompowtryskiwacze Siemens? Poza tym wasze artykuły są bardzo pomocne!!!!

Jonatan 2020-03-06 09:43:03

Dowiedziałem się z forum, że cena regeneracji pompowtryskiwaczy jest bardzo korzysta, na pewno ma się to lepiej niż przy wymianie na nowe.

Filip 2019-09-02 14:24:39

Droga taka regeneracja pompowtryskiwaczy?

Mateusz 2019-08-29 08:45:21

Dużo się dowiedziałem o pompowtryskach :)

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO