Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regeneracja pompowtryskiwaczy – koszt

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Jedną z nadal dość popularnych napraw wykonywanych w autoryzowanych serwisach jest regeneracja pompowtryskiwaczy, koszt której zależy przede wszystkim od stopnia uszkodzenia podzespołu, kosztów części zamiennych, jak i indywidualnych cen serwisu.

Mówiąc najogólniej, im szybciej dostrzeżemy i zareagujemy na wystąpienie oznak uszkodzenia układu wtryskowego, tym mniej ucierpi na tym nasz portfel. W przypadku, gdy pompowtryski nie są jeszcze w najgorszym stanie, często wystarczy wykonać samo czyszczenie i wymianę uszczelniaczy, aby przywrócić właściwą pracę podzespołów. Jeśli jednak uszkodzeniu uległ korpus lub końcówka pompowtrysku, koszt naprawy będzie już nieco wyższy. Taka regeneracja pompowtryskiwaczy obejmuje czyszczenie, testowanie i regulację ich parametrów, jak i wymianę zużytych części.

W nielicznych serwisach wykonuje się także tak zwany trzeci etap regeneracji, podczas którego naprawiana jest górna część pompowtryskiwacza – reguluje się właściwy skok iglicy sterującej oraz napięcie sprężyny, aby przywrócić właściwą dynamikę pracy zaworu przelewowego. W tym celu niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zestawu naprawczego.

Koszt regeneracji pompowtryskiwaczy może być nawet kilkukrotnie niższy od wymiany podzespołów na nowe, dlatego nie warto przepłacać. Z kolei w porównaniu z tym, ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy Common Rail, regeneracja pompowtrysków jest zazwyczaj droższa.

Pompowtryskiwacze po regeneracji
Regeneracja pompowtryskiwaczy – koszt


Jakie są objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Do najczęstszych objawów uszkodzonych pompowtryskiwaczy należy:

  • czarne lub białe dymienie z wydechu,
  • gaśnięcie pojazdu przy niskich obrotach,
  • brak możliwości uruchomienia auta na zimnie lub cieple,
  • silnik pracuje nierówno i gaśnie bez przyczyny,
  • problemy z nierównymi obrotami silnika na biegu jałowym,
  • wyraźny spadek osiągów i kultury pracy.

Ich główną przyczyną są różnego rodzaju zanieczyszczenia paliwa, które powodują zapychanie się podzespołów. Gdy zauważymy w swoim samochodzie wystąpienie wyżej wymienionych oznak wskazujących na uszkodzenie pompowtryskiwaczy, powinniśmy prędko podjąć odpowiednie kroki. Zaniechanie jakichkolwiek działań naprawczych może skutkować wystąpieniem kolejnych, poważniejszych awarii. Jeśli więc interesuje Cię regeneracja pompowtryskiwaczy Siemens, Bosch czy też innych podzespołów, warto udać się do sprawdzonego serwisu wyposażonego w odpowiednią technologię, doświadczenie i sprzęt.

Uszkodzony pompowtryskiwacz
Jakie są objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Ponad 3 tygodnie temu

Koszt regeneracji pompowtryskiwaczy zależy od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, stopień uszkodzenia pompowtryskiwaczy oraz miejsce, w którym będzie przeprowadzana regeneracja. W przypadku niektórych marek i modeli samochodów, koszt regeneracji jednego pompowtryskiwacza może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Regeneracja wszystkich pompowtryskiwaczy w samochodzie może być jeszcze droższa. Zaleca się, aby porównać ceny w różnych warsztatach i wybrać tę, która oferuje najlepszą cenę i jakość usług.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki