25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regeneracja pompowtryskiwaczy – koszt

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.89

Jedną z nadal dość popularnych napraw wykonywanych w autoryzowanych serwisach jest regeneracja pompowtryskiwaczy, koszt której zależy przede wszystkim od stopnia uszkodzenia podzespołu, kosztów części zamiennych, jak i indywidualnych cen serwisu.

 

Mówiąc najogólniej, im szybciej dostrzeżemy i zareagujemy na wystąpienie oznak uszkodzenia układu wtryskowego, tym mniej ucierpi na tym nasz portfel. W przypadku, gdy pompowtryski nie są jeszcze w najgorszym stanie, często wystarczy wykonać samo czyszczenie i wymianę uszczelniaczy, aby przywrócić właściwą pracę podzespołów. Jeśli jednak uszkodzeniu uległ korpus lub końcówka pompowtrysku, koszt naprawy będzie już nieco wyższy. Taka regeneracja pompowtryskiwaczy obejmuje czyszczenie, testowanie i regulację ich parametrów, jak i wymianę zużytych części.

 

W nielicznych serwisach wykonuje się także tak zwany trzeci etap regeneracji, podczas którego naprawiana jest górna część pompowtryskiwacza – reguluje się właściwy skok iglicy sterującej oraz napięcie sprężyny, aby przywrócić właściwą dynamikę pracy zaworu przelewowego. W tym celu niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zestawu naprawczego.

 

Koszt regeneracji pompowtryskiwaczy może być nawet kilkukrotnie niższy od wymiany podzespołów na nowe, dlatego nie warto przepłacać. Z kolei w porównaniu z tym, ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy Common Rail, regeneracja pompowtrysków jest zazwyczaj droższa.

 

Pompowtryskiwacze po regeneracji
Regeneracja pompowtryskiwaczy – koszt


Jakie są objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Do najczęstszych objawów uszkodzonych pompowtryskiwaczy należy:

 

  • czarne lub białe dymienie z wydechu,
  • gaśnięcie pojazdu przy niskich obrotach,
  • brak możliwości uruchomienia auta na zimnie lub cieple,
  • silnik pracuje nierówno i gaśnie bez przyczyny,
  • problemy z nierównymi obrotami silnika na biegu jałowym,
  • wyraźny spadek osiągów i kultury pracy.

 

Ich główną przyczyną są różnego rodzaju zanieczyszczenia paliwa, które powodują zapychanie się podzespołów. Gdy zauważymy w swoim samochodzie wystąpienie wyżej wymienionych oznak wskazujących na uszkodzenie pompowtryskiwaczy, powinniśmy prędko podjąć odpowiednie kroki. Zaniechanie jakichkolwiek działań naprawczych może skutkować wystąpieniem kolejnych, poważniejszych awarii. Jeśli więc interesuje Cię regeneracja pompowtryskiwaczy Siemens, Bosch czy też innych podzespołów, warto udać się do sprawdzonego serwisu wyposażonego w odpowiednią technologię, doświadczenie i sprzęt.

 

Uszkodzony pompowtryskiwacz
Jakie są objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Komentarze

Igooor 2021-07-07 14:43:00

Nie znałem ceny regeneracji pompowtryskiwaczy i myślałem, że wydam dużo kasy, ale okazuje się, że cena jest o wiele niższa, niż nowe pompowtryski. Po regeneracji pompowtryski pracują jak nowe więc zdecydowanie polecam.

Audi a4b7 2021-06-17 17:41:34

Witam, a czy u Państwa można zakupić już zregenerowane wtryski z gwarancją? Czy tylko można regenerować swoje?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO