25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Pompowtryski Regeneracja Cena – Uszkodzone pompowtryskiwacze | Diesel Service Bosch

Autor: Elżbieta Łoin
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.60

Jednym z najlepszych i najpopularniejszych układów zasilania jednostek napędowych z zapłonem samoczynnym są wprowadzone przez grupę VAG pompowtryskiwacze, znane z wielu silników produkowanych przez ten koncern w latach 1998-2011.

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wiadomym było, że silniki Diesla potrzebują nowego układu zasilania, jeśli mają pozostać w produkcji. Było to podyktowane nie tylko niską wydajnością obecnych wtedy na rynku rozwiązań, ale także zbliżających się nowych norm emisji spalin, których pompy rozdzielaczowe i pompy sekcyjne by nie spełniły. Dwa największe giganty europejskiej motoryzacji – Fiat i Volkswagen Aktiengesellschaft wraz z koncernami takimi jak Bosch rozpoczęły intensywne prace nad nowymi rozwiązaniami, pozwalającymi na uzyskanie jak najlepszych parametrów w silnikach wysokoprężnych. Pierwszy był Fiat, który w 1997 roku zapoczątkował stosowanie systemu Common Rail, na Volkswagena z kolei czekać trzeba było zaledwie kilka miesięcy dłużej, by w 1998 ujrzeć pozwalający na uzyskanie optymalnego ciśnienia wtrysku układ Pumpe Düse, znany jako pompowtryskiwacze.

Pompowtryskiwacze od pozostałych systemów zasilania jednostek z zapłonem samoczynnym wyróżniało kilka bardzo wyraźnych cech. Przede wszystkim znacząco zwiększały one wydajność silnika, przekładającą się na wyższe osiągi i jednocześnie zmniejszone spalanie, co spowodowane było osiąganym ciśnieniem dawki oleju napędowego, wtryskiwanej do komory spalania. Już w pierwszej generacji pompowtryskiwaczy wynosiło ono 2000bar, co było wartością niemożliwą do osiągnięcia przez jakikolwiek inny układ zasilania silników Diesla.

Niestety układ PD posiadał kilka istotnych z punktu widzenia użytkownika wad, które zadecydowały o jego stopniowym wycofywaniu z produkcji i montażu w niemal wszystkich jednostkach wysokoprężnych, które zwykle otrzymują w zamian system Common Rail jednej z nowszych generacji. Jedną z nich była twarda praca pompowtryskiwaczy, potrafiąca zmniejszyć komfort podróży na długich dystansach, na których ów układ radził sobie najlepiej. Ważniejsze jednak było skomplikowanie głowicy silnika przystosowanego do pompowtryskiwaczy oraz ich problem z osiągnięciem kolejnych, coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin, skutecznie eliminujących większość układów zasilania jednostek z zapłonem samoczynnym.

Przez zwiększenie liczy elementów w głowicy, cena jej naprawy(w tym także naprawy układu zasilania) drastycznie wzrasta. Aby uniknąć części kosztów związanych z serwisowaniem układu napędowego samochodu należy rozważyć oddawanie uszkodzonych pompowtryskiwaczy do specjalistycznych warsztatów Bosch Diesel Serwis, w których profesjonalnie wyposażeni i przeszkoleni pracownicy przeprowadzają regenerację tych urządzeń, będącą o wiele tańszą alternatywą dla zakupu niezwykle drogich, fabrycznie nowych egzemplarzy. Regeneracja kosztuje mniej, ponieważ polega na wymianie jedynie uszkodzonych elementów pompowtryskiwacza, co zapewnia mu powrót do fabrycznych parametrów bez zbędnych wydatków.

Komentarze

Marek 2020-03-06 13:08:27

Obawiam się, że objawy u mnie wskazują na problem z pompowtryskiwaczami. Już zapisałem sobie do was kontakt.

Zenon 2019-09-26 15:24:18

@Manieck racjua, cena o wiele niższa, a regenerowane pompowtryskiwacza działają tak samo dobrze jak te nowe!

Manieck 2019-08-28 14:46:53

Regeneracja jest o wiele lepsza niż kupno nowych, przynajmniej da się zaoszczędzić, a efekt bardzo podobny, prawie bez różnicy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO