Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Pompowtryski Regeneracja Cena – Uszkodzone pompowtryskiwacze | Diesel Service Bosch

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Koszt regeneracji pompowtrysków może wynosić zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy złotych za zestaw (dla wszystkich pompowtrysków w silniku). Cena regeneracji pompowtrysków zależy od wielu czynników, takich jak marka i model pompowtrysków, stopień uszkodzenia, wymagane części zamienne itp. Jeśli podejrzewasz uszkodzenie pompowtrysków warto skonsultować się z profesjonalnym serwisem lub mechanikiem, aby przeprowadzić diagnostykę i ocenić stan pompowtrysków. Naprawa lub regeneracja pompowtrysków może być konieczna w celu przywrócenia odpowiedniej wydajności silnika.

Jednym z najlepszych i najpopularniejszych układów zasilania jednostek napędowych z zapłonem samoczynnym są wprowadzone przez grupę VAG pompowtryskiwacze, znane z wielu silników produkowanych przez ten koncern w latach 1998-2011.

Pracę nad ulepszeniem pracy silników wysokoprężnych

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, wiadome było, że silniki Diesla potrzebują nowego układu zasilania, jeśli mają pozostać w produkcji. Było to podyktowane nie tylko niską wydajnością obecnych wtedy na rynku rozwiązań, ale także zbliżających się nowych norm emisji spalin, których pompy rozdzielaczowe i pompy sekcyjne by nie spełniły. Dwa największe giganty europejskiej motoryzacji – Fiat i Volkswagen Aktiengesellschaft wraz z koncernami takimi jak Bosch rozpoczęły intensywne prace nad nowymi rozwiązaniami, pozwalającymi na uzyskanie jak najlepszych parametrów w silnikach wysokoprężnych. Pierwszy był Fiat, który w 1997 roku zapoczątkował stosowanie systemu Common Rail, na Volkswagena z kolei czekać trzeba było zaledwie kilka miesięcy dłużej, by w 1998 ujrzeć pozwalający na uzyskanie optymalnego ciśnienia wtrysku układ Pumpe Düse, znany jako pompowtryskiwacze.

Co wyróżnia pompowtryskiwacze?

Pompowtryskiwacze od pozostałych systemów zasilania jednostek z zapłonem samoczynnym wyróżniało kilka bardzo wyraźnych cech. Przede wszystkim znacząco zwiększały one wydajność silnika, przekładającą się na wyższe osiągi i jednocześnie zmniejszone spalanie, co spowodowane było osiąganym ciśnieniem dawki oleju napędowego, wtryskiwanej do komory spalania. Już w pierwszej generacji pompowtryskiwaczy wynosiło ono 2000 bar, co było wartością niemożliwą do osiągnięcia przez jakikolwiek inny układ zasilania silników Diesla.

Pompowtryskiwacze - jakie mają wady? 

Niestety układ PD posiadał kilka istotnych z punktu widzenia użytkownika wad, które zadecydowały o jego stopniowym wycofywaniu z produkcji i montażu w niemal wszystkich jednostkach wysokoprężnych, które zwykle otrzymują w zamian system Common Rail jednej z nowszych generacji. Jedną z nich była twarda praca pompowtryskiwaczy, potrafiąca zmniejszyć komfort podróży na długich dystansach, na których ów układ radził sobie najlepiej. Ważniejsze jednak było skomplikowanie głowicy silnika przystosowanego do pompowtryskiwaczy oraz ich problem z osiągnięciem kolejnych, coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin, skutecznie eliminujących większość układów zasilania jednostek z zapłonem samoczynnym.

Przez zwiększenie liczy elementów w głowicy, cena jej naprawy (w tym także naprawy układu zasilania) drastycznie wzrasta. Aby uniknąć części kosztów związanych z serwisowaniem układu napędowego samochodu, należy rozważyć oddawanie uszkodzonych pompowtryskiwaczy do specjalistycznych warsztatów Bosch Diesel Serwis, w których profesjonalnie wyposażeni i przeszkoleni pracownicy przeprowadzają regenerację tych urządzeń, będącą o wiele tańszą alternatywą dla zakupu niezwykle drogich, fabrycznie nowych egzemplarzy. Regeneracja kosztuje mniej, ponieważ polega na wymianie jedynie uszkodzonych elementów pompowtryskiwacza, co zapewnia mu powrót do fabrycznych parametrów bez zbędnych wydatków.

Udostępnij wpis

Komentarze

Damian

Wystawiono Rok temu

Cena regeneracji uszkodzonych pompowtryskiwaczy będzie zależeć od wielu czynników, takich jak marka i model pojazdu, stopień uszkodzenia pompowtryskiwaczy oraz lokalizacja serwisu. Regeneracja uszkodzonych pompowtryskiwaczy może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od stopnia uszkodzenia i potrzebnej naprawy. W przypadku poważniejszych uszkodzeń, takich jak uszkodzenie wałka rozpylającego czy wymiana elektromagnesu, koszt regeneracji może być wyższy niż w przypadku mniej poważnych usterek. Warto pamiętać, że regeneracja uszkodzonych pompowtryskiwaczy jest często tańszym rozwiązaniem niż wymiana na nowe, dlatego warto rozważyć tę opcję przed podjęciem decyzji o zakupie nowych pompowtryskiwaczy. Sugeruję skontaktować się z najbliższym specjalistycznym serwisem samochodowym, aby uzyskać dokładniejsze informacje na temat cen za regenerację pompowtryskiwaczy dla konkretnego modelu pojazdu oraz uzyskać poradę dotyczącą wyboru odpowiedniego serwisu.

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono 4 lata temu

Obawiam się, że objawy u mnie wskazują na problem z pompowtryskiwaczami. Już zapisałem sobie do was kontakt.

Czy ta opinia była pomocna?

Zenon

Wystawiono 5 lat temu

@Manieck racjua, cena o wiele niższa, a regenerowane pompowtryskiwacza działają tak samo dobrze jak te nowe!

Czy ta opinia była pomocna?

Manieck

Wystawiono 5 lat temu

Regeneracja jest o wiele lepsza niż kupno nowych, przynajmniej da się zaoszczędzić, a efekt bardzo podobny, prawie bez różnicy

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki