25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regeneracja pompowtryskiwaczy | Forum

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.85

Mimo że układy Common Rail stają się coraz bardziej popularne, nadal istnieje spora część kierowców zainteresowanych regeneracją pompowtryskiwaczy – forum jest często pierwszym miejscem do szukania informacji na ten temat. Jako że różnego rodzaju fora internetowe nie zawsze są źródłem rzetelnej wiedzy, chcielibyśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

 

Przed przystąpieniem do regeneracji pompowtrysków najpierw sprawdza się ich ogólny stan techniczny. Następnie rozłożone na części podzespoły poddaje się gruntownemu czyszczeniu termiczno-chemicznemu oraz wymienia ich zużyte elementy, a następnie dokładnie testuje się ich właściwości. Dalej ma miejsce adaptacja pompowtryskiwaczy, która polega na odpowiednim ustawieniu ich parametrów, takich jak ciśnienie otwarcia czy moment rozpoczęcia wtrysku (BIP) – wszystko w celu zapewnienia jak najlepszych osiągów pojazdu. Zregenerowane podzespoły są jeszcze raz poddawane kontroli.

 

Jak jednak stwierdzić, czy regeneracja pompowtrysków jest w ogóle konieczna? Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy, które powinny nas zaniepokoić to między innymi:

 

  • silne dymienie z wydechu na szybszych obrotach,
  • spadek osiągów pojazdu oraz kultury pracy,
  • zwiększone spalanie paliwa,
  • nierówna praca silnika.

 

Gdy stwierdzimy w swoim samochodzie wystąpienie tych oznak, powinniśmy bez wahania podjąć odpowiednie kroki. Najczęstszą ich przyczyną jest nagromadzony osad, dlatego właśnie standardowym działaniem podczas regeneracji jest wspomniane już czyszczenie podzespołów. Warto pamiętać, że im wcześniej oddamy podzespoły do naprawy, tym cały proces może okazać się tańszy – zamiast naprawiać uszkodzone pompowtryski, lepiej jest je tylko wyczyścić zanim do tego uszkodzenia dojdzie.

 

Pompowtryskiwacze po regeneracji w naszym salonie
Regeneracja pompowtryskiwaczy | Forum


Specjaliści radzą – gdzie regenerować pompowtryski

Cena regeneracji pompowtryskiwaczy jest zdecydowanie bardziej korzystna w porównaniu do wymiany podzespołów na nowe, a ich parametry po naprawie spełniają najwyższe wymagania. Nie wszystkie serwisy samochodowe posiadają jednak w swoich usługach taką naprawę. Jeśli więc jeszcze nie wiesz gdzie regenerować pompowtryski, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem. Posiadamy bogate doświadczenie i najnowocześniejszy sprzęt, dzięki czemu gwarantujemy szybkie i skuteczne przeprowadzanie naprawy.

 

Zregenerowany pompowtryskiwacz z serwisu Bosch Service Pawlik
Specjaliści radzą – gdzie regenerować pompowtryski

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO