Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Przedmuch pod wtryskiem

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Przedmuch pod wtryskiwaczem

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Przedmuch pod wtryskiem może być spowodowany nieszczelnym gniazdem wtryskiwacza, czy też zużytymi podkładkami podzespołu, dlatego też objaw ten traktowany jest jako jedną z możliwych usterek wtryskiwaczy. Przyczynami takiego stanu rzeczy są między innymi kłopoty z układem wtryskowym, do których dochodzi w wyniku korozji czy też nagromadzonego osadu na wtryskiwaczach. Różnego rodzaju zanieczyszczenia obecne na przykład w paliwach niskiej jakości niszczą wrażliwe elementy wtryskiwacza, jak chociażby uszczelki czy zawór przelewowy. To z kolei oznacza, że szkodliwy nagar przedostaje się poza wtrysk, co może powodować nieszczelności, które właśnie są odpowiedzialne za przedmuch pod wtryskiem. Objawy typowe dla tej usterki to między innymi:

  • zauważalna utrata mocy silnika,
  • dźwięk przypominający cykanie wtryskiwaczy,
  • samochód przechodzący w tryb awaryjny,
  • spaliny spod wtrysku przedostające się do wnętrza pojazdu.

Aby uniknąć kłopotów z przedmuchami wtrysku należy przede wszystkim dbać o dobrą kondycję układu paliwowego. Warto również pamiętać, żeby w przypadku regeneracji bądź wymiany mocno zapieczonych wtryskiwaczy wymienić także podkładki wtrysków. Zniszczone podkładki nie zapewniają odpowiedniej szczelności, co powoduje nadmierne przegrzewanie się końcówki i korpusu wtryskiwacza, a w efekcie szybsze zużywanie się wtrysku. Po niedługim czasie może dojść do sytuacji, że nawet nowy podzespół będzie całkiem niesprawny i niemożliwy do regeneracji.

Wtryskiwacze z przedmuchem pod maską samochodu
Przedmuch pod wtryskiem


Jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza

W celu uszczelnienia gniazda wtryskiwacza należy go najpierw dokładnie oczyścić oraz wyfrezować wżery powstałe w wyniku uszkodzeń. Następnie montuje się podkładkę uszczelniającą o odpowiedniej grubości. W najgorszych przypadkach, w wyniku długotrwałej jazdy na przedmuchu może dojść do poważnego zniszczenia gniazda wtrysku. Wtedy zazwyczaj jedynym rozwiązaniem jest oddanie głowicy do regeneracji, co oznacza duży koszt. Dlatego podobnie jak przy innego rodzaju usterkach, gdy mamy podejrzenia co do wystąpienia przedmuchu pod wtryskami bądź uciekającej kompresji, powinniśmy niezwłocznie skorzystać z pomocy fachowców.

Gniazda wtryskiwaczy pod maską samochodu
Jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza
Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Przedmuch pod wtryskiem to również proces, który polega na przepychaniu powietrza przez wtryskiwacz w celu oczyszczenia go z zanieczyszczeń. Proces ten jest często wykonywany przed wymianą wtryskiwaczy lub w celu przywrócenia prawidłowego działania wtryskiwacza. Aby przeprowadzić przedmuch pod wtryskiem, należy podłączyć specjalny przyrząd do wtryskiwacza i przepchać powietrze przez wtryskiwacz w celu usunięcia zanieczyszczeń. Proces ten może być wykonywany przy użyciu sprężonego powietrza lub specjalnego rozpuszczalnika. Przedmuch pod wtryskiem jest ważny, aby zapewnić prawidłowe działanie wtryskiwacza i zwiększyć jego trwałość.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki