Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Program do kodowania wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Program do kodowania wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Obecnie wszystkie nowoczesne wtryskiwacze Common Rail z uwagi na precyzyjne warunki, w jakich pracują, muszą być ze sobą idealnie zgrane, a w tym celu profesjonalne serwisy wykorzystują specjalny program do kodowania wtryskiwaczy. W zależności od konkretnego serwisu i posiadanych przez niego licencji programy te mogą być różne, ale w gruncie rzeczy ich działanie jest podobne. Podczas kodowania wtryskiwaczy określa się najważniejsze parametry wtrysków, takie jak dokładny moment wtrysku paliwa czy też wielkość dawki na jeden cykl. Dzięki temu proces spalania może przebiegać jak najbardziej ekonomicznie i z zachowaniem wysokiej kultury pracy silnika. Odpowiednie zaprogramowanie wtrysków jest bardzo ważne, a niezakodowane wtryskiwacze objawy dają dość wyraźne – są to między innymi:

  • zwiększona emisja spalin,
  • nierówna praca silnika,
  • zwiększone dymienie przy dużych obrotach,
  • zaświecenie się kontrolki świec żarowych.

Jak więc widać wyraźnie, wymiana wtryskiwaczy bez kodowania jest zdecydowanie niezalecana. Jeśli zaś chodzi o serwisowe kodowanie wtryskiwaczy, cena tej usługi zwykle wliczona jest w koszty regeneracji, a sam proces, przy wykorzystaniu specjalistycznych maszyn, przebiega właściwie automatycznie.

Urządzenie kodujące wtryskiwacze z oprogramowaniem
Program do kodowania wtryskiwaczy


Omawiamy – kodowanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych

To, jak przebiega kodowanie wtrysków piezoelektrycznych różni się trochę od kodowania wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Znajdujący się na wtrysku piezoelektrycznym kod poza informacją dotyczącą korekty dawek zawiera także dane na temat korekt napięcia sterującego wtrysku (jest to tak zwany kod ISA). Ten kod w postaci pojedynczej litery alfabetu oznacza punkt progowy napięcia wtrysku niezbędny do otwarcia zaworka przelewowego. Bez tej informacji wtryskiwacz nie mógłby poprawnie pracować. Kod ISA wyznaczany jest na specjalistycznych stanowiskach w fabrykach produkujących te podzespoły. W celu nadania nowego kodu w serwisie dokonuje się pomiaru wydatku napięcia wtrysku względem stosu piezoelektrycznego. Dokładne dane dotyczące napięcia sterującego muszą zostać zakodowane najpierw, gdyż bez nich wszelkie pomiary dawek wtrysku będą nieprawidłowe.

Wtryskiwacze piezoelektryczne kodowane w specjalistycznej maszynie
Omawiamy – kodowanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Istnieją różne programy do kodowania wtryskiwaczy, które pozwalają na zmianę parametrów wtryskiwaczy w celu uzyskania lepszych osiągów silnika lub spełnienia norm emisji spalin. Programy te są często stosowane przez tunerów lub specjalistów od wtryskiwaczy. Przykłady takich programów to: VAG-COM, Kess V2, WinOLS, MPPS, Galletto, KTAG, CMD Flash, i wiele innych. Programy te pozwalają na zmianę parametrów takich jak mapy wtrysku paliwa, ciśnienie wtrysku, zmianę limitów mocy silnika i inne.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki