25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Próbnik wtryskiwaczy [OPIS SPRZĘTU WARSZTATOWEGO]

Autor: Barbara Bolibok
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.94

Jeżeli będąc fanem motoryzacji i majsterkowania dbasz o podstawowe wyposażenie swojego warsztatu, to obowiązkowo musisz posiadać próbnik wtryskiwaczy. Jest to fachowe urządzenie umożliwiające działania kontrolne na wtryskiwaczach i stanowi swojego rodzaju tester każdego rodzaju elementów wykonawczych układu wtryskowego w Dieslu. Ten typ urządzenia diagnostycznego możemy znaleźć również w wyposażeniu pracowni autoryzowanych serwisów. Dzięki niemu możliwe staje się zbadanie parametrów wtryskiwaczy. Działania z próbnikiem wtryskiwacza pomogą określić ciśnienie otwarcia w danym wtrysku Diesel, jak również jakość rozpylania paliwa. Jeżeli chcemy dokonać analizy szczelności wtrysku, próbnik również nam to zadanie umożliwi. Urządzenie do sprawdzenia wtryskiwaczy Common Rail jest wykorzystywane nie tylko w pojazdach osobowych. Posiadacze aut ciężarowych, jak również ciągników rolniczych mogą za jego pomocą sprawnie dokonać kontroli parametrów wtryskiwaczy. 

 

Próbnik wtryskiwaczy – składa się głównie z:

 

  1. Manometru ze skalą bar.
  2. Adapterów przyłączeniowych wtryski.
  3. Przezroczystego pojemniczka na paliwo z miarką 600 ml.

 

Posiada on również cechę funkcjonalną, która umożliwia przytwierdzenie urządzenia do stołu warsztatowego, co wpływa na wygodę przeprowadzania czynności sprawdzających wtryskiwacz oraz stabilność samego próbnika.

 

Na polskim rynku motoryzacyjnym występuje wielu producentów modeli urządzeń diagnostycznych o różnych parametrach technicznych, typu próbnik, czy tester wtryskiwaczy. AliExpress również posiada w swojej ofercie urządzenia testujące wtryski w okazyjnej cenie, ale czy urządzenia zostaną do nas dostarczone sprawne i kompletne, zgodnie z opisem Sprzedającego, i czy będą dedykowane pod wtryski dieslowe - jest sprawą wątpliwą.

 

Próbnik wtrysku w serwisie moto
Próbnik wtryskiwaczy [Opis sprzętu warsztatowego]


Jak zrobić próbnik wtryskiwaczy – amatorska konstrukcja

Chcąc dowiedzieć się, jak zrobić próbnik wtryskiwaczy samodzielnie, za pomocą ogólnodostępnych elementów, to wiele przykładowych amatorskich konstrukcji można znaleźć na forach internetowych. Niektórzy, aby dokonać takiego wykonania niefachowej wersji tego urządzenia używają starego podnośnika samochodowego po przeróbkach. Kolejnymi elementami obowiązkowymi, które są załączane to: manometr, przejściówki, zawór manometryczny, przewód wtryskiwaczy z nakrętką pod wtrysk, złącze hydrauliczne, pojemnik od zasilania amatorskiego próbnika. Czy warto zdecydować się na nieprofesjonalne zrobienie urządzenia, jakim jest próbnik wtryskiwaczy? Opinie są różne. Podjęcie się samodzielnego skonstruowania próbnika wtryskiwaczy jest dość ryzykowne, ze względu na prawidłowe działanie takiego tworu i czasochłonność takich działań. Dlatego warto postawić na zakup fabrycznie nowego urządzenia, którego ceny, w zależności od producenta i posiadanych parametrów, zaczynają się już od 300 zł. Innym rozwiązaniem jest wizyta diagnostyczna w fachowym serwisie, który wyposażony we wszystkie obowiązkowe urządzenia dokona szczegółowego przeglądu naszego układu wtryskowego.

 

Manometr w próbniku wtryskiwacza
Jak zrobić próbnik wtryskiwaczy - amatorska konstrukcja

 

Komentarze

Wojeciech.S. 2021-07-07 15:04:39

Robiłem taki tester wtryskiwaczy na własne potrzeby, ale wolę jednak skorzystać z profesjonalnych urządzeń, bo to zawsze pewniejsze pomiary, które wykonuje fachowiec, a nie amator

Szymon 2021-06-18 15:02:13

Czy możecie Państwo polecić sprawdzony zestaw warsztatowy dla początkującego majsterkowicza-amatora? chciałbym mieć dobry sprzęt w rozsądnym budżecie, podpowiecie coś?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO