Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Próbnik wtryskiwaczy [OPIS SPRZĘTU WARSZTATOWEGO]

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzanie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Próbnik wtryskiwaczy – składa się głównie z:

  1. Manometru ze skalą bar.
  2. Adapterów przyłączeniowych wtryski.
  3. Przezroczystego pojemniczka na paliwo z miarką 600 ml.

Posiada on również cechę funkcjonalną, która umożliwia przytwierdzenie urządzenia do stołu warsztatowego, co wpływa na wygodę przeprowadzania czynności sprawdzających wtryskiwacz oraz stabilność samego próbnika.

Jeżeli będąc fanem motoryzacji i majsterkowania dbasz o podstawowe wyposażenie swojego warsztatu, to obowiązkowo musisz posiadać próbnik wtryskiwaczy. Jest to fachowe urządzenie umożliwiające działania kontrolne na wtryskiwaczach i stanowi swojego rodzaju tester każdego rodzaju elementów wykonawczych układu wtryskowego w Dieslu. Ten typ urządzenia diagnostycznego możemy znaleźć również w wyposażeniu pracowni autoryzowanych serwisów. Dzięki niemu możliwe staje się zbadanie parametrów wtryskiwaczy. Działania z próbnikiem wtryskiwacza pomogą określić ciśnienie otwarcia w danym wtrysku Diesel, jak również jakość rozpylania paliwa. Jeżeli chcemy dokonać analizy szczelności wtrysku, próbnik również nam to zadanie umożliwi. Urządzenie do sprawdzenia wtryskiwaczy Common Rail jest wykorzystywane nie tylko w pojazdach osobowych. Posiadacze aut ciężarowych, jak również ciągników rolniczych mogą za jego pomocą sprawnie dokonać kontroli parametrów wtryskiwaczy. 

Na polskim rynku motoryzacyjnym występuje wielu producentów modeli urządzeń diagnostycznych o różnych parametrach technicznych, typu próbnik, czy tester wtryskiwaczy. AliExpress również posiada w swojej ofercie urządzenia testujące wtryski w okazyjnej cenie, ale czy urządzenia zostaną do nas dostarczone sprawne i kompletne, zgodnie z opisem Sprzedającego, i czy będą dedykowane pod wtryski dieslowe - jest sprawą wątpliwą.

Próbnik wtrysku w serwisie moto
Próbnik wtryskiwaczy [Opis sprzętu warsztatowego]


Jak zrobić próbnik wtryskiwaczy – amatorska konstrukcja

Chcąc dowiedzieć się, jak zrobić próbnik wtryskiwaczy samodzielnie, za pomocą ogólnodostępnych elementów, to wiele przykładowych amatorskich konstrukcji można znaleźć na forach internetowych. Niektórzy, aby dokonać takiego wykonania niefachowej wersji tego urządzenia używają starego podnośnika samochodowego po przeróbkach. Kolejnymi elementami obowiązkowymi, które są załączane to: manometr, przejściówki, zawór manometryczny, przewód wtryskiwaczy z nakrętką pod wtrysk, złącze hydrauliczne, pojemnik od zasilania amatorskiego próbnika. Czy warto zdecydować się na nieprofesjonalne zrobienie urządzenia, jakim jest próbnik wtryskiwaczy? Opinie są różne. Podjęcie się samodzielnego skonstruowania próbnika wtryskiwaczy jest dość ryzykowne, ze względu na prawidłowe działanie takiego tworu i czasochłonność takich działań. Dlatego warto postawić na zakup fabrycznie nowego urządzenia, którego ceny, w zależności od producenta i posiadanych parametrów, zaczynają się już od 300 zł. Innym rozwiązaniem jest wizyta diagnostyczna w fachowym serwisie, który wyposażony we wszystkie obowiązkowe urządzenia dokona szczegółowego przeglądu naszego układu wtryskowego.

Manometr w próbniku wtryskiwacza
Jak zrobić próbnik wtryskiwaczy - amatorska konstrukcja
Udostępnij wpis

Komentarze

Michał

Wystawiono pół roku temu

Świetny artkuł. Dziękuję za porządną dawkę wiedzy.

Czy ta opinia była pomocna?

Robert

Wystawiono Rok temu

Próbnik wtryskiwaczy jest narzędziem, które jest używane do sprawdzenia działania wtryskiwaczy paliwowych. Jest to urządzenie, które pozwala na zasilanie wtryskiwacza paliwem, co pozwala na sprawdzenie ciśnienia, przepływu i rozpylenia paliwa. Próbnik wtryskiwaczy jest używany przede wszystkim w warsztatach mechanicznych i stacjach diagnostycznych, a także przez mechaników samochodowych, którzy chcą sprawdzić działanie wtryskiwaczy w celu wykrycia usterek lub awarii. Próbnik jest podłączany do wtryskiwacza i pozwala na symulację pracy silnika, co pozwala na wykrycie ewentualnych problemów z wtryskiwaczem.

Czy ta opinia była pomocna?

Wojeciech.S.

Wystawiono 3 lata temu

Robiłem taki tester wtryskiwaczy na własne potrzeby, ale wolę jednak skorzystać z profesjonalnych urządzeń, bo to zawsze pewniejsze pomiary, które wykonuje fachowiec, a nie amator

Czy ta opinia była pomocna?

Szymon

Wystawiono 3 lata temu

Czy możecie Państwo polecić sprawdzony zestaw warsztatowy dla początkującego majsterkowicza-amatora? chciałbym mieć dobry sprzęt w rozsądnym budżecie, podpowiecie coś?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki