Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Problem z wtryskami paliwa w Dieslu – konieczna ich wymiana?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Jeśli winne problemom są wtryskiwacze paliwa, zwykle nie trzeba ich wymieniać i kupować nowych. Stare wtryskiwacze, poza wyjątkowymi sytuacjami, którymi są poważne uszkodzenia mechaniczne, podlegają regeneracji, która pozwala obniżyć koszty naprawy. Regeneracja wtryskiwaczy obejmuje precyzyjne czyszczenie komponentów oraz wymianę zużytych lub uszkodzonych części, dzięki czemu podzespoły odzyskują swoje pierwotne parametry.
Niewątpliwie najmniej problemów z układem wtryskowym silnika w Dieslu mają ci właściciele pojazdów, którzy decydują się na pozornie niepotrzebne, regularne wymiany filtra paliwa. A jeżeli od razu przy okazji miejsce ma wymiana oleju silnikowego, okazuje się, że nawet po dużym przebiegu problemem nie są ani wtryski, ani turbosprężarka, ani też inne potencjalnie awaryjne elementy jednostki napędowej.

Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Pracownia regeneracji wtrysków

Dlaczego wtryskiwacze mogą się popsuć?

Wtryskiwacze paliwa Common Rail głównie psują się od stosowania paliwa kiepskiej jakości, które często zawiera liczne zanieczyszczenia powodujące korozję oraz uszkodzenia. Innymi przyczynami ich awarii jest brak systematyczności właściciela w wymianie oleju silnikowego oraz filtrów paliwa, a także występowanie i bagatelizowanie usterek w obrębie innych układów.
Wtryski mogą ulec uszkodzeniu również z powodów, takich jak:

  • zużycie komponentów,
  • obecność różnego typu zanieczyszczeń,
  • mechaniczne uszkodzenie wtrysków podczas wypadku.

Co wskazuje na uszkodzenie wtryskiwaczy paliwa?

Uszkodzenie wtryskiwaczy zgłosić może system diagnostyczny pojazdu. Zasygnalizuje to pomarańczowa kontrolka silnika „check engine”. Jakie są inne symptomy niesprawnych wtrysków? Jest to między innymi:

  • odczuwalnie nierówne działanie silnika,
  • szarpnięcia oraz drgania jednostki napędowej na biegu jałowym oraz podczas jazdy,
  • znacznie odczuwalny przez kierowcę spadek mocy,
  • zauważalnie większe spalanie,
  • pojawienie się dymienia z wydechu,
  • niecodzienne odgłosy stukania dochodzące spod maski.

W przypadku zaobserwowania któregokolwiek z powyższych symptomów, warto skonsultować się z fachowcem i zdiagnozować przyczynę problemu oraz podjąć odpowiednie kroki naprawcze, w celu uniknięcia poważniejszych usterek.

Pojazd w serwisie

Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Jazda z uszkodzonym wtryskiem paliwa jest niewskazana, warto od razu reagować na wszelkie niepokojące objawy. Śmiało można stwierdzić, że zużyte bądź uszkodzone wtryski to początek problemów, ponieważ mogą doprowadzić one do znacznie poważniejszych awarii, które mogą doprowadzić nawet do unieruchomienia pojazdu. Jazda z uszkodzonymi wtryskiwaczami przez dłuższy czas może spowodować awarię filtra DPF, turbosprężarki, a nawet silnika, dlatego nie należy odkładać naprawy na później. Zużytym lub uszkodzonym komponentom można z powodzeniem przedłużać żywotność za pomocą kompleksowej regeneracji wtryskiwaczy. Eskalacje uszkodzeń zatrzymamy, jeżeli w porę zareagujemy na objawy wskazujące na awarię wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki