Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Precyzyjność wtryskiwaczy piezoelektrycznych - czy faktycznie są lepsze od elektromagnetycznych?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze piezoelektryczne w silniku wysokoprężnym zapewniają o wiele lepsze osiągi, efektywniej pracują, są wydajniejsze niż wtryski elektromagnetyczne, natomiast komplikacje pojawiają się przy regeneracji (jeżeli jest uszkodzona cewka, wtryski nie mogą zostać zregenerowane). Jeśli więc zastanawiasz się nad kupnem samochodu z wtryskami elektromagnetycznymi a piezoelektrycznymi, zastanów się, na jakim komforcie jazdy Ci zależy i w jaki sposób będziesz użytkował auto. Pomyśl także o ewentualnym serwisowaniu samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, piezoelektryki i wtryski elektromagnetyczne różnią się nieznacznie od siebie budową, a zasada działania jest także bardzo do siebie podobna. Warto także wiedzieć, że zaletą posiadania w aucie wtrysków piezoelektrycznych jest to, że silnik nie produkuje dużej ilości toksycznych spalin.

Wtryskiwacz piezoelektryczny
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Sprawdzanie wtrysków

Jak działa wtryskiwacz piezoelektryczny?

Gdy prąd dotrze do materiału piezoelektrycznego, uruchamia siłownik piezoelektryczny, który steruje otwarciem i zamknięciem zaworu regulującego wtrysk. Ten proces powoduje, że iglica otwiera końcówkę wtrysku, co prowadzi do rozpylenia oleju napędowego. Zwiększone ciśnienie w jednym z obwodów powoduje zamknięcie iglicy. Zastosowanie tego mechanizmu pozwala na zwiększenie ilości wtrysku przy utrzymaniu wysokiego ciśnienia, skutkując znaczną poprawą pracy jednostki napędowej.

Wtryskiwacz piezoelektryczny – regeneracja w serwisie

Czyszczenie w myjce ultradźwiękowej

Ceny naprawy wtryskiwaczy piezoelektrycznych mogą się znacząco różnić w zależności od wyboru usługodawcy. Ta różnorodność cen wynika z wielu czynników, w tym marki wtryskiwaczy, modelu oraz dostępności części zamiennych. Ogólnie proces naprawy wtryskiwaczy piezoelektrycznych obejmuje czyszczenie, naprawę lub wymianę uszkodzonych elementów oraz przeprowadzenie testów i kalibracji. Całkowity koszt składa się z opłat za pracę, części zamienne oraz ewentualne koszty dostawy.

Ile wytrzymują wtryskiwacze piezoelektryczne w silniku?

Żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych w silniku wysokoprężnym zależy od wielu czynników, natomiast szacuje się, że wytrzymują około 150 000 kilometrów. Na pracę wtryskiwaczy piezoelektrycznych wpływają:

• Jakość paliwa - stosowanie paliwa niskiej jakości może powodować osadzenie się zanieczyszczeń na elementach podzespołów, co będzie prowadziło do zatkania.
• Styl jazdy - agresywna jazda i częste przyspieszanie mogą zwiększyć obciążenie wtryskiwaczy i skrócić ich działanie.
• Stan techniczny jednostki napędowej - uszkodzenia innych elementów silnika, takich jak pompa wysokiego ciśnienia, mogą również negatywnie wpływać na pracę wtrysków paliwa.
• Regularna dbałość – systematyczne sprawdzanie stanu wtryskiwaczy oraz innych elementów układu paliwowego, a także regeneracja mogą przedłużyć działanie wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki