25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

POMIAR CIŚNIENIA PALIWA NA LISTWIE A LOKALIZOWANIE PROBLEMÓW

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.95

Być może zastawiałeś się czy pomiar ciśnienia paliwa na listwie ułatwi lokalizowanie problemów z układem Common Rail oraz wyjaśni, w jaki sposób się objawiają a w konsekwencji, jakie miewają następstwa, te omawiane problemy. Oczywiście sytuacja wydaje się być prosta jak drut albo smukła tyczka, ale nie zawsze taka jest, a w sytuacjach, kiedy należy się bardziej rozpisać, to już zdecydowanie tak nieprzystępnie się nie charakteryzuje. To z całą pewnością takie podstawowe sprawy dotyczące tego tematu, a do którego kontynuacji i zgłębienia was zapraszamy.

 

Pomiar ciśnienia paliwa na listwie a lokalizowanie problemów
Pomiar ciśnienia paliwa na listwie a lokalizowanie problemów

 

Co trzeba wiedzieć

 

Ustalając, jakie powinno być ciśnienie paliwa w silniku benzynowym, doszliśmy do pewnych i zasadniczych wniosków. Mianowicie wartości zadane zwykle powinny przedstawiać się podobnie niezależnie od nośnika energii, jakim w układach zasilających silniki samochodowe jest po prostu paliwo. Generalnie sam zabieg pomiarowy zawsze będzie zależał od kilku ważnych elementów i w efekcie niskie ciśnienie na listwie wtryskowej zwykle będzie oznaczało nieprawidłowość działania układu Common Rail lub - i co niezmierne istotne - jednego z jego elementów. Widzimy w tym miejscu, że parametr ten jest dość złożonym zagadnieniem, który nieszczególnie będzie nam precyzował jaki, a zwłaszcza gdzie wystąpił problem, ale może mieć wpływ na układ. Z tego powodu obserwacja tej zmiennej, pomoże nam zapobiec niektórym problemom. W pomiarach tego parametru pomoże nam miernik ciśnienia paliwa Common Rail, za pomocą którego ustalimy, jaka wartość parametru występuje w naszym układzie. Poznając te zmienną, dostaniemy jedynie ogólny pogląd na sprawę, ponieważ nie zawsze kiedy porównamy go z naszym modelowym parametrem i wyniki będą nas zadowalały, będzie to jednoznacznie z pełną sprawnością silnika. Pewnie się zastawiacie w takim razie czy się da, a jeżeli tak, to jak oszukać czujnik ciśnienia paliwa, skoro niekoniecznie poprawne wartości będą stanowiły o niepodważalnie sprawnej aktywności całego układu a tym samym silnika. Ogólnie od razu powiemy, że nie ma to większego sensu i lepiej skupić się na dalszych konkretnych obserwacjach.

 

Co trzeba wiedzieć o ciśnieniu
Co trzeba wiedzieć

 

Na co zwrócić uwagę

 

Ogólnie ignorowanie pewnych naocznych symptomów i nieprawidłowości, może się wiązać z wystąpieniem niepożądanych skutków takich zdarzeń, czyli w efekcie awarii. Z tego względu, nawet kiedy manometr do pomiaru ciśnienia paliwa diesel poinformuje nas, że wartości są poprawne, nie należy go traktować jako ostatecznej nieomylnej wyroczni w tych sprawach. To z tego powodu, że istnieją inne warianty, które mogą wcześniej i bardziej dosadnie informować o uszkodzeniach występujących wewnątrz układu. Jednym z nich będzie charakterystyczny zapach nieprawidłowo spalanego paliwa, który bezpośrednio informuje nas w ten sposób o pierwszych niepokojących objawach uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa HDI. Zatem z tego, co widzimy, jest to objaw całkiem konkretny i niesposób go przeoczyć, ponieważ przy poprawnej pracy wszystkich podzespołów jesteśmy przyzwyczajeni do innych zapachów i podobna zasada tutaj będzie działała także pod względem wzrokowym. Jednak wiedząc, jakie są objawy uszkodzonego regulatora paliwa diesel, prawidłowo będzie skupić na co jeszcze warto zwrócić uwagę. Zasadniczo wszystkie nieprzyjemne zapachy, a w szczególności dźwięki muszą skłaniać nie tyle, ile jedynie do przemyśleń, ale raczej podejmowania już konkretnych działań, ponieważ zwykle wyeliminowanie objawów jest możliwe, tylko w wypadku konsekwentnego likwidowania problemów. Oczywiście omawiany i jakże lubiany w tym rozważaniu regulator ciśnienia paliwa może być jedną z niewygodnych przyczyn problemu, ale uwierzcie, że można z tym walczyć. Przy tym walczyć całkiem skutecznie z całą masą nieprzyjemnych następstw nieuniknionych z biegiem czasu zdarzeń. Zużycie bowiem najczęściej lubi o sobie przypominać w sposób kaskadowy, ale jak chodzi o tego typu układy, zwykle nie jest to nieuzasadnione, a spowodowane jest bardziej mnogą ilością zmiennych, niż mogłoby się wydawać. W istocie i niepodważalnie lepiej kierować się z typowymi objawami w miejsca, gdzie ich obraz zostanie odpowiednio dopasowany i potwierdzony badaniami do konkretnych usterek, a że często wszelkie zapachy i odgłosy są przyczyną nieprawidłowości pracy silnika, a ta z kolei zaburzeniem aktywności elementów wchodzących w skład jego zasilania, warto po wszelkie rady kierować się do autoryzowanych serwisów.

 

Na co zwrócić uwagę
Na co zwrócić uwagę

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO