Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

POMIAR CIŚNIENIA PALIWA NA LISTWIE A LOKALIZOWANIE PROBLEMÓW

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pomiar ciśnienia paliwa na listwie Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Pomiar ciśnienia paliwa na listwie Common Rail jest ważnym narzędziem w diagnostyce układu wtryskowego - w przypadku, gdy ciśnienie jest zbyt niskie, może to wskazywać na usterkę np. w pompie paliwa, filtrze paliwa, zaworze regulującym ciśnienie lub wtryskiwaczach. Z kolei zbyt wysokie ciśnienie może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy lub innych elementów układu wtryskowego. Dlatego właściwy pomiar ciśnienia paliwa jest kluczowy dla zlokalizowania problemów w układzie wtryskowym i podjęcia odpowiednich działań naprawczych.

Pomiar ciśnienia paliwa na listwie a lokalizowanie problemów
Pomiar ciśnienia paliwa na listwie a lokalizowanie problemów

1. Co trzeba wiedzieć

Ustalając, jakie powinno być ciśnienie paliwa w silniku benzynowym, doszliśmy do pewnych i zasadniczych wniosków. Mianowicie wartości zadane zwykle powinny przedstawiać się podobnie niezależnie od nośnika energii, jakim w układach zasilających silniki samochodowe jest po prostu paliwo. Generalnie sam zabieg pomiarowy zawsze będzie zależał od kilku ważnych elementów i w efekcie niskie ciśnienie na listwie wtryskowej zwykle będzie oznaczało nieprawidłowość działania układu Common Rail lub - i co niezmierne istotne - jednego z jego elementów. Widzimy w tym miejscu, że parametr ten jest dość złożonym zagadnieniem, który nieszczególnie będzie nam precyzował jaki, a zwłaszcza gdzie wystąpił problem, ale może mieć wpływ na układ. Z tego powodu obserwacja tej zmiennej, pomoże nam zapobiec niektórym problemom. W pomiarach tego parametru pomoże nam miernik ciśnienia paliwa Common Rail, za pomocą którego ustalimy, jaka wartość parametru występuje w naszym układzie. Poznając te zmienną, dostaniemy jedynie ogólny pogląd na sprawę, ponieważ nie zawsze kiedy porównamy go z naszym modelowym parametrem i wyniki będą nas zadowalały, będzie to jednoznacznie z pełną sprawnością silnika. Pewnie się zastawiacie w takim razie czy się da, a jeżeli tak, to jak oszukać czujnik ciśnienia paliwa, skoro niekoniecznie poprawne wartości będą stanowiły o niepodważalnie sprawnej aktywności całego układu a tym samym silnika. Ogólnie od razu powiemy, że nie ma to większego sensu i lepiej skupić się na dalszych konkretnych obserwacjach.

Co trzeba wiedzieć o ciśnieniu
Co trzeba wiedzieć


Na co zwrócić uwagę

Ogólnie ignorowanie pewnych naocznych symptomów i nieprawidłowości, może się wiązać z wystąpieniem niepożądanych skutków takich zdarzeń, czyli w efekcie awarii. Z tego względu, nawet kiedy manometr do pomiaru ciśnienia paliwa diesel poinformuje nas, że wartości są poprawne, nie należy go traktować jako ostatecznej nieomylnej wyroczni w tych sprawach. To z tego powodu, że istnieją inne warianty, które mogą wcześniej i bardziej dosadnie informować o uszkodzeniach występujących wewnątrz układu. Jednym z nich będzie charakterystyczny zapach nieprawidłowo spalanego paliwa, który bezpośrednio informuje nas w ten sposób o pierwszych niepokojących objawach uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa HDI. Zatem z tego, co widzimy, jest to objaw całkiem konkretny i niesposób go przeoczyć, ponieważ przy poprawnej pracy wszystkich podzespołów jesteśmy przyzwyczajeni do innych zapachów i podobna zasada tutaj będzie działała także pod względem wzrokowym. Jednak wiedząc, jakie są objawy uszkodzonego regulatora paliwa diesel, prawidłowo będzie skupić na co jeszcze warto zwrócić uwagę. Zasadniczo wszystkie nieprzyjemne zapachy, a w szczególności dźwięki muszą skłaniać nie tyle, ile jedynie do przemyśleń, ale raczej podejmowania już konkretnych działań, ponieważ zwykle wyeliminowanie objawów jest możliwe, tylko w wypadku konsekwentnego likwidowania problemów. Oczywiście omawiany i jakże lubiany w tym rozważaniu regulator ciśnienia paliwa może być jedną z niewygodnych przyczyn problemu, ale uwierzcie, że można z tym walczyć. Przy tym walczyć całkiem skutecznie z całą masą nieprzyjemnych następstw nieuniknionych z biegiem czasu zdarzeń. Zużycie bowiem najczęściej lubi o sobie przypominać w sposób kaskadowy, ale jak chodzi o tego typu układy, zwykle nie jest to nieuzasadnione, a spowodowane jest bardziej mnogą ilością zmiennych, niż mogłoby się wydawać. W istocie i niepodważalnie lepiej kierować się z typowymi objawami w miejsca, gdzie ich obraz zostanie odpowiednio dopasowany i potwierdzony badaniami do konkretnych usterek, a że często wszelkie zapachy i odgłosy są przyczyną nieprawidłowości pracy silnika, a ta z kolei zaburzeniem aktywności elementów wchodzących w skład jego zasilania, warto po wszelkie rady kierować się do autoryzowanych serwisów.

Na co zwrócić uwagę
Na co zwrócić uwagę
Udostępnij wpis

Komentarze

Kaliber66

Wystawiono Rok temu

Pomiaru ciśnienia paliwa na listwie wtryskiwaczy można dokonać za pomocą manometru. Aby zlokalizować problemy związane z ciśnieniem paliwa, manometr należy podłączyć do listwy wtryskiwaczy lub do króćca filtra paliwa. Następnie należy odłączyć wtyczkę od listwy wtryskiwaczy lub od króćca filtra paliwa i zmierzyć ciśnienie paliwa. Następnie należy porównać wynik z normami producenta. Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, należy rozwiązać ten problem.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki