25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwaczy Bosch

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.95

Niezbędną częścią wtryskiwaczy Common Rail są podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwaczy Bosch, bo w przypadku tego producenta elementów wtryskowych problematyczny bywa ich odpowiedni wybór. Moduły wtryskowe tego producenta są nieco skomplikowane w swojej budowie, więc zawierają co najmniej kilka podkładek. Podkładki do regulacji wtryskiwaczy stosuje się w celu modyfikacji parametrów takich jak ciśnienie otwarcia wtryskiwacza, a także wydatku tych elementów układu zasilania. Regulacja wtryskiwaczy podkładkami wygląda następująco:

 

  • chcąc uzyskać większe ciśnienie otwarcia, zwiększa się grubość podkładki,
  • żeby otrzymać mniejsze ciśnienie otwarcia, zmniejsza się grubość podkładki.

 

Przy tym należy pamiętać, że zapewnienie odpowiedniego ciśnienia otwarcia wtryskiwacza jest niezbędne dla prawidłowej pracy wtryskiwaczy i musi być zgodne z normami producenta.

 

Podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwaczy Bosch
Podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwaczy Bosch

 

Podkładki do regulacji wtryskiwaczy Bosch

 

Wiedząc to, dobór podkładki do regulacji ciśnienia wtryskiwaczy Bosch powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego pracownika serwisu, by uniknąć ryzyka niepowodzeń w tym zakresie. Proces czyszczenia i wymiany części do wtryskiwaczy Bosch wymaga utrzymania wysokiej higieny pracy. Taką czynność definiujemy, jako regeneracje wtryskiwaczy, która jest skutecznym sposobem przywrócenia sprawności wtryskiwacza.

 

Żeby wtrysk mógł się wyzwolić, wysokość ciśnienia musi przekraczać wartość siły sprężyny, a za jej odpowiedni docisk odpowiada podkładka regulacyjna sprężyny wtryskiwacza. To dlatego jej poprawne dopasowanie jest tak istotne. Usługa regeneracji wtryskiwaczy przewiduje nie tylko prawidłowy dobór wymienianych elementów, ale i skrupulatne czyszczenie w obrębie tych części, dla których występuje taka możliwość. Tak zoptymalizowana usługa pozwala na całkowite przywrócenie żywotności wtryskiwaczy Bosch, ale i tych innych marek, do stanu pełnej sprawności i niemal fabrycznej wydolności.

 

Podkładki do regulacji wtryskiwaczy Bosch
Podkładki do regulacji wtryskiwaczy Bosch

Komentarze

Bartol 2021-07-07 15:44:22

Pan w serwisie zapytał mnie przez telefon czy chce dodatkowo nowe podkładki do regulacji wtryskiwaczy Bosch także nie musze już osobno dokupywać. Także polecam regenerację wtrysków w tym warsztacie

Aneta z Opola 2021-06-18 15:20:38

Witam, chciałabym zamówić komplet wtryskiwaczy od Opla Vectry C, czy do zakupionych wtrysków otrzymam od razu nowe miedziane podkładki czy we własnym zakresie musze je zakupić?

Grzesio 2021-06-17 17:45:32

A czy można u Pańska wykonać samo sprawdzenie wtryskiwaczy? Jaki koszt sprawdzenia wtrysku Bosch do samochodu Fiat Panda 1.3???

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO