Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regulacja ciśnienia otwarcia wtryskiwacza

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regulacja ciśnienia wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

We wtryskiwaczach Bosch lub Denso, regulacja ciśnienia otwarcia wtryskiwacza odbywa się zazwyczaj za pomocą specjalnych podkładek do regulacji ciśnienia wtryskiwaczy. Dociskają one sprężynę odpowiadającą za zamknięcie wtrysku – aby wtrysk się otworzył, wartość ciśnienia musi być większa od siły sprężyny. Im cieńszą podkładkę dobierzemy, tym docisk sprężyny będzie mniejszy, a ciśnienie niezbędne do otwarcia wtrysku spadnie.

Z kolei we wtryskach Delphi trudności z otwieraniem się wtryskiwacza są najczęściej spowodowane osadem lub opiłkami, które przedostały się do wnętrza podzespołu powodując zablokowanie zaworka przelewowego. Wtedy połączone siły sprężyny dociskowej oraz siły tarcia są większe od ciśnienia otwarcia i wtrysk się nie otwiera. Taki wtrysk wystarczy rozebrać i wyczyścić, a jego działanie wróci do normy.

Prawidłowe wartości wtryskiwaczy Common Rail w zakresie ciśnienia otwarcia, zależnie od typu i modelu wtryskiwacza, zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 120-150 barów. Jednakże, w miarę eksploatacji pojazdu, ciśnienie otwarcia wtryskiwacza spada. Czasami może to być spowodowane zużywaniem się końcówki wtrysku. Wtedy wystarczy wymienić końcówkę na nową, a ciśnienie otwarcia wróci do ustalonych fabrycznie wartości, bez konieczności wymiany podkładek.

Niewyregulowane ciśnienie otwarcia będzie zazwyczaj objawiało się na biegu jałowym w postaci nierównej pracy silnika. Za duże ciśnienie otwarcia może spowodować trudności z otwieraniem się wtrysku i zbyt małymi dawkami paliwa. Mimo to, przy wyższych obrotach ciśnienie paliwa przepływającego przez wtryskiwacz wzrasta kilkukrotnie, przez co jest on z łatwością otwierany, dlatego w tym przypadku właściwe ciśnienie otwarcia przestaje mieć aż tak duże znaczenie.

Regulowanie ciśnienia otwarcia wtrysku
Regulacja ciśnienia otwarcia wtryskiwacza

Omawiamy – za duże ciśnienie wtrysku

W układach Common Rail odpowiedni poziom ciśnienia wtrysku jest bardzo ważny. To właśnie od tego parametru zależy dawkowanie paliwa. Ogólnie rzecz biorąc, wyższe ciśnienie wtrysku wpływa na lepsze rozpylanie paliwa, a proces spalania przebiega bardziej wydajnie. Jednakże, za duże ciśnienie wtrysku powoduje, że wtrysk podaje zbyt duże ilości paliwa niż to konieczne. Wtedy może dochodzić do:

  • spalania stukowego,
  • zwiększonego dymienia,
  • ogólnego pogorszenia kultury pracy silnika.

Gdy ciśnienie podniesie się do krytycznego poziomu przewyższającego ciśnienie na szynie Common Rail (ok. 1500-2000 barów), system spowoduje wyłączenie silnika. Dlatego w razie podejrzeń nieprawidłowości związanych z ciśnieniem wtrysku zaleca się przeprowadzenie kontroli oraz regulację wtryskiwaczy w serwisie.

Wtryskiwacze i listwa Common Rail
Omawiamy – za duże ciśnienie wtrysku
Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Regulacja ciśnienia otwarcia wtryskiwacza jest procesem, który polega na dostosowaniu ciśnienia, jakie jest potrzebne do otwarcia wtryskiwacza paliwowego w silniku samochodowym. Jest to ważne, ponieważ odpowiednie ciśnienie otwarcia wtryskiwacza jest niezbędne do prawidłowego działania silnika i zapewnienia jego efektywności. Regulacja ta może być wykonywana przez specjalistę lub automatycznie przez układ elektroniczny w samochodzie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki