Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Po czym poznać uszkodzone pompowtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena
Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzone pompowtryski

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Uszkodzone pompowtryski - objawy
Po czym poznać uszkodzone pompowtryski?

O uszkodzonych pompowtryskiwaczach poinformuje nas większy niż zwykle poziom dymu wydobywającego się z rury wydechowej, nierówno pracujący silnik oraz nadmierny hałas dochodzący spod maski. Warto wiedzieć, że kolor spalin zasugeruje potencjalne źródło usterki i w zależności od uszkodzenia przyjmą kolor biały, czarny albo niebieski. Do jednych z częstych symptomów awarii pompowtrysków zalicza się także problem z uruchomieniem pojazdu, jak i jego niespodziewane gaśnięcie (przede wszystkim na jałowym biegu). Ignorowanie objawów usterki prowadzi do tego, że samochód w konsekwencji ma o wiele gorsze osiągi, a jazda staje się zupełnie niekomfortowa. Uszkodzone pompowtryski mogą też powodować tak zwane spalanie stukowe, które spowodowane jest zbyt dużą dawką paliwa.

Pompowtryskiwacze. Jakie są objawy ich usterek? Czy warto je regenerować, czy od razu wymienić? – przyczyny uszkodzenia pompowtryskiwaczy

Kiedy wiemy, że przyczyną problemów z odpaleniem auta są zużyte pompowtryskiwacze, z pewnością warto poddać je regeneracji. Jest to usługa, która szybko i skutecznie przywróci pompowtryskom dawne parametry. Jest też dość korzystna cenowo, dlatego wielu kierowców w momencie awarii decyduje się w pierwszej kolejności właśnie na regenerację. Aby uniknąć usterki na przyszłość, należy pamiętać, aby częściej dbać o czystość układu paliwowego, a także tankować tylko sprawdzone i dobre paliwo. Trzeba wiedzieć bowiem, że to właśnie zabrudzenia osiadające na pompowtryskach są główną przyczyną ich uszkodzeń.

1. Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla. Objawy awarii. Sposób naprawy – uszczelniacze na pompowtryskach objawy

Wystąpienie pierwszych oznak awarii pompowtryskiwaczy, powinny skłonić kierowców Diesli do wizyty w warsztacie samochodowym. Być może stan techniczny pompowtrysków wymagać będzie wymiany poszczególnych elementów, np. uszczelniaczy. Nie warto czekać, bowiem objawy uszkodzonych uszczelniaczy mogą przysporzyć nam wiele niedogodności. W zakres naprawy wchodzi skrupulatne czyszczenie wszystkich elementów oraz wymiana zużytych. Należy jednak skorzystać z usług serwisu, który posiada nowoczesne i specjalistyczne urządzenia testujące.

2. Co to są pompowtryski? – czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem?

Pompowtryskiwacze są elementami układu paliwowego w samochodach zasilanych Dieslem. Pompowtryski łączą w sobie funkcję pompy i wtryskiwacza, a ich zadaniem jest bezpośredni wtrysk paliwa. Jazda z niesprawnym pompowtryskiem jest zdecydowanie niezalecana z uwagi na problemy, jakie mogą sprawić uszkodzone pompowtryskiwacze. Lekceważona usterka sprawia, że poziom uszkodzeń stale wzrasta, co w konsekwencji może całkiem unieruchomić nasz pojazd.

Co to są pompowtryskiwacze?
Co to są pompowtryski?

3. Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI – jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony?

Stan techniczny wtryskiwaczy sprawdzimy za pomocą urządzenia diagnostycznego, które należy podpiąć do sterownika silnika. Na podstawie danych wyświetlonych na komputerze możemy wstępnie ocenić poziom zużycia pompowtryskiwaczy. Jeśli parametry któregoś z nich znacznie odbiegają od normy, będzie to wskazywało na jego uszkodzenie. Jednak tego typu badanie nie poinformuje nas o wszystkich możliwych uszkodzeniach, dlatego, aby odnaleźć źródło usterki, konieczny jest demontaż pompowtrysku na poszczególne elementy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Uszkodzenie pompowtrysków może objawiać się różnymi objawami, takimi jak: Brak mocy silnika – jeśli jeden lub kilka pompowtrysków są uszkodzone, może to prowadzić do spadku mocy silnika. Nierówna praca silnika – uszkodzone pompowtryski mogą prowadzić do nierównej pracy silnika, która objawia się szarpaniem lub nieregularnymi wybuchami. Wzrost zużycia paliwa – uszkodzone pompowtryski mogą prowadzić do nieprawidłowego dawkowania paliwa, co może skutkować wzrostem zużycia paliwa. Nieprawidłowa praca układu wydechowego – uszkodzone pompowtryski mogą prowadzić do nieprawidłowej pracy układu wydechowego, co może objawiać się wyciekiem spalin lub nieprawidłowym działaniem katalizatora.

Czy ta opinia była pomocna?

Witold

Wystawiono 2 lata temu

U mnie poznałem uszkodzone pompowtryski, jak pojawił się problem z uruchomieniem silnika i w czasie jazdy były spadki mocy dość wyraźne.

Czy ta opinia była pomocna?

Bociek

Wystawiono 2 lata temu

Ja się zorientowałem, jak kilka razy zgasł mi samochód na luzie, a później zaczął szarpać. Nie czekałem z naprawą, bo nie da się tak jeździć. No i po oględzinach okazało się, że wtryski brudne. Czyszczenie pomogło i autko śmiga.

Czy ta opinia była pomocna?

rawik_pawik

Wystawiono 2 lata temu

Moje uszkodzone pompowtryski bardzo szybko dały o sobie znać. Najgorzej było, jak zgasł mi samochód na środku drogi, dobrze że nikt nie jechał i udało się mi go szybko odpalić ;/

Czy ta opinia była pomocna?

alan_@$$4

Wystawiono 2 lata temu

Jak miałem uszkodzone pompowtryski, to najbardziej przeszkadzała mi nierówna praca silnika...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki