25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Parametry wtryskiwaczy

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Informacje uzyskiwane podczas badania diagnostycznego są określane jako parametry wtryskiwaczy. W wypadku tych elementów wtryskowych, ich parametry można sklasyfikować na dwie kategorie:

 

  • parametry elektryczne,
  • parametry paliwowe (hydrauliczne). 

 

Tak wygląda podstawowy podział parametrów wtryskiwaczy, które możemy uznać za właściwe lub błędne tylko w drodze nieodłącznej ich analizy. Podczas szczegółowej interpretacji za prawidłowe parametry wtryskiwaczy możemy uznać takie, które mieszczą się w zakresie określonym przez producenta. Wszelkie wartości wtryskiwaczy, które uzyskano podczas diagnostyki i nie są zgodne ze specyfikacją, trzeba uznać za odchyłkę, dlatego tak ważna jest poprawna analiza wyników.

 

Parametry wtryskiwaczy
Parametry wtryskiwaczy

 

Wartości wtryskiwaczy

 

Odchyłka od prawidłowych wartości wtryskiwaczy nie jest zjawiskiem niepożądanym. Musi mieścić się w ściśle wyznaczonych granicach, określonych przez producenta, a zwykle są one niewielkie. Zdarza się, że w wypadku korekt dopuszczalne są niewielkie wahania poza prawidłowe korekcje wtryskiwaczy, które nie niosą za sobą negatywnych skutków. Jednak zbyt duże wykroczenia poza właściwy zakres nie są wskazane i sygnalizują uszkodzenia w obrębie wtryskiwaczy. Wadliwe wtryski przejawiają się wynikami, które charakteryzujemy, jako duże odchylenie wartości wtryskiwacza od zakładanej normy. Żeby wyeliminować ten problem, uszkodzone wtryski poddaje się fachowej regeneracji, która skutecznie przywraca pełną sprawność podzespołu za pomocą ich dokładnego czyszczenia oraz wymiany zniszczonych podzespołów. W tym procesie następuje wyznaczenie nowych kodów wtryskiwaczy, co wiąże określeniem indywidualnych dawek paliwa. Dodatkowo przeprowadzone testy zapewniają wysoką jakość usługi o potwierdzonym działaniu. Przynosi to efekt w postaci sprawnych wtryskiwaczy będących wtryskiwaczami na poziomie tych fabrycznie nowych. Ponadto w naszym autoryzowanym serwisie udzielamy na usługę regeneracji 2 lata gwarancji, przy czym zregenerowane wtryskiwacze są w stanie służyć nam znacznie dłużej.

 

Wartości wtryskiwaczy
Wartości wtryskiwaczy

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO