Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Odpowietrzenie pompy wysokiego ciśnienia

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Odpowietrzenie układu paliwowego

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Przy szczelnym i poprawnie działającym układzie paliwowym odpowietrzenie polega jedynie na kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu zapłonu – wtedy pompa zapełnia się paliwem, a komputer sterujący systemem dokonuje odpowietrzenia automatycznie. Współczesne układy Common Rail podzielone są na dwa obwody – niskiego i wysokiego ciśnienia. Zadaniem mechaników w serwisie jest odpowietrzenie układu niskiego ciśnienia za pomocą testera diagnostycznego. Jeżeli zostanie to przeprowadzone poprawnie, odpowietrzanie obwodu wysokiego ciśnienia zachodzi samoczynnie. W gruncie rzeczy chodzi więc o odpowietrzenie układu paliwowego, gdyż wszystkie jego elementy są ze sobą połączone.

Jednakże by było to możliwe, najpierw należy upewnić się, że wszystkie elementy układu są sprawne. Przy odpowietrzaniu układu należy pamiętać, by nie używać plaków ani innych samostarterów, gdyż wtedy pompa będzie pracowała na sucho, co grozi jej uszkodzeniem. Najlepiej czynności te przeprowadzać przy pełnej ilości paliwa w układzie, co zminimalizuje przestrzeń dla powietrza.

Zapowietrzanie układu zdarza się dość często i może być normalnym zjawiskiem podczas różnego rodzaju czynności serwisowych lub usterek układu, takich jak:

  • demontaż i wymiana pompy wysokiego ciśnienia lub wtryskiwaczy,
  • wymiana filtra paliwa,
  • nieszczelność przewodów paliwowych,
  • zassanie przez pompę powietrza z pustego baku.
Naprawa pompy wysokiego ciśnienia w celu odpowietrzenia
Odpowietrzenie pompy wysokiego ciśnienia


Odpowietrzenie układu Common Rail

W układzie Common Rail pompa niskociśnieniowa zasysa paliwo, które przechodząc przez filtr paliwa podawane jest do pompy wysokiego ciśnienia, skąd następnie pod wysokim ciśnieniem transportowane jest do wtryskiwaczy. Każdy z tych elementów może ulec uszkodzeniu, a podczas wymiany powietrze może dostać się do układu.

Jeśli pompa wysokiego ciśnienia uległa uszkodzeniu i jest nieszczelna, nie będzie możliwe uruchomienie silnika. Wina może również leżeć po stronie pompy niskiego ciśnienia, która z jakichś powodów nie podaje paliwa do pompy wysokociśnieniowej. W każdym z tych przypadków jednak wszystko sprowadza się do naprawy powstałej usterki. Gdy cały układ jest sprawny, ingerencja mechanika w kwestii odpowietrzania układu czy pompy wysokiego ciśnienia jest niepotrzebna.

Pompa z zapowietrzonego układu Common Rail
Odpowietrzenie układu Common Rail
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Odpowietrzenie pompy wysokiego ciśnienia jest ważnym elementem w systemie wtrysku paliwa w silnikach wysokoprężnych. Proces ten polega na usunięciu powietrza z układu, co pozwala na uzyskanie prawidłowego ciśnienia i dawkowanie paliwa przez wtryskiwacze.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki